AMP Robotics سرمایه گذاری را از صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت جذب می کند

AMP Robotics، یک استارت آپ مستقر در دنور، کلرادو که سیستم های رباتیکی را ایجاد می کند که می تواند مواد قابل بازیافت را به طور خودکار مرتب کند، امروز اعلام کرد که دور سری C خود را به لطف سرمایه گذاری صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت به 99 میلیون دلار افزایش داده است. این رقم از 91 میلیون دلار در زمان پایان دور در ماه نوامبر افزایش یافته است.

سری C توسعه‌یافته که با مشارکت سرمایه‌گذارانی از جمله Congruent Ventures و Wellington Management (که رهبری مشترک داشتند)، Blue Earth Capital، Sidewalk Infrastructure Partners، Tao Capital Partners، XN، Sequoia Capital، GV، Range Ventures و Valor Equity Partners، مشارکت داشتند. مجموع به حدود 178 میلیون دلار افزایش یافته است.

ماتانیا هوروویتز، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: «سرمایه به ما کمک می‌کند تا عملیات خود را گسترش دهیم، از جمله راه‌حل‌های فناوری برای بازسازی زیرساخت‌های بازیافت موجود و توسعه زیرساخت‌های جدید بر اساس کاربرد اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی.

هوروویتز پس از اخذ دکترای خود، AMP را در سال 2014 تأسیس کرد. از Caltech او می‌گوید در حالی که دکترای خود را ادامه می‌داد، دید که بینایی کامپیوتری چقدر قدرتمند می‌شد و شروع به کاوش در زمینه‌های مختلفی کرد که این فناوری می‌تواند مفیدترین باشد – از جمله بازیافت.

هوروویتز گفت: «پس از بازدید از یک مرکز بازیافت و دیدن اینکه نه تنها شرایط سخت است، بلکه چقدر محیط کاری چالش برانگیز است، متوجه شدم که این صنعت فرصتی قانع کننده برای روباتیک است. “همگرایی یادگیری ماشینی و رباتیک فرصت‌های قانع‌کننده‌ای را برای خودکارسازی کارهایی ارائه می‌دهد که در طول تاریخ کارهایی بودند که کار فشرده، هزینه بالا، ناسازگار و محدود بودند.”

AMP Robotics سرمایه گذاری را از صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت جذب می کند

یک دستگاه مرتب کننده از AMP Robotics.

سودآور هم هست بر اساس گزارش موسسه صنایع بازیافت قراضه، صنعت بازیافت نزدیک به 117 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک می کند و این صنعت سالانه 130 میلیون تن کالاهای با ارزش را پردازش می کند.

هوروویتز ادعا می‌کند که پلاستیک‌های دفن‌شده زیان‌های قابل‌توجهی برای اقتصاد ایالات متحده نشان می‌دهد – به‌طور متوسط ​​در سال ۲۰۱۹ حدود ۷.۲ میلیارد دلار، طبق وزارت انرژی (DoE). طبق گزارش وزارت انرژی، از 44 میلیون تن زباله پلاستیکی که در سال 2019 در داخل کشور مدیریت می شود، تقریباً 86 درصد دفن شده است، 9 درصد احتراق و 5 درصد بازیافت شده است.

هوروویتز تخمین می‌زند که بازیابی بسته‌بندی‌های پلاستیکی ایالات متحده و پلاستیک خدمات غذایی به تنهایی می‌تواند مجموع درآمدی بین ۲ تا ۴ میلیارد دلار در سال باشد.

مشتریان اصلی AMP تأسیسات بازیافت هستند که از محصول شاخص این استارت آپ، یک سیستم مرتب سازی رباتیک به نام AMP Cortex، برای مرتب سازی، انتخاب و بازیابی پلاستیک، مقوا، کاغذ، قوطی، کارتن و سایر ظروف و انواع بسته بندی استفاده می کنند. AMP ادعا می کند که Cortex می تواند 80 تا 120 پیک در دقیقه انجام دهد و در عین حال نسبت به آنچه که مرتب می کند دقیق باشد.

اخیراً، AMP که تیمی متشکل از 200 نفر را استخدام می کند، از راه حل فشرده تری به نام AMP Cortex-C در کنار یک تسهیلات یکپارچه و مستقل برای شرکت های مدیریت زباله رونمایی کرد. هوروویتز می‌گوید که ناوگان روباتیک این شرکت از حدود 275 نفر در حال حاضر در بیش از 100 مرکز از جمله چندین مرکز متعلق به Waste Connections، بزرگترین مشتری آن، مستقر است و پلتفرم هوش مصنوعی AMP تا به امروز بیش از 75 میلیارد شی را شناسایی کرده است.

هوروویتز افزود: «مجموعه محصولات گسترده ما مستقیماً با چالش‌های اصلی تأسیسات بازیافت سروکار دارد، و ما به زودی فناوری شگفت‌انگیز دیگری داریم. ما فرصت‌های بزرگ‌تری در مقابل خود داریم، از فرصت‌ها در اروپا و سراسر جهان، تا استقرار گسترده و گسترده ناوگان روبات ها و استقرار امکانات مرتب سازی کاملاً خودکار. سرمایه به ما کمک می کند تا فناوری ها و تیمی را برای حمایت از این فرصت ها بسازیم.»

در این زمینه، AMP قصد دارد تجارت مرتب سازی ثانویه خود را در ایالات متحده در سه مرکز تولید خود در مناطق متروی دنور، آتلانتا و کلیولند توسعه دهد. علاوه بر ارائه زیرساخت‌ها و نرم‌افزار رباتیک به مشتریان، AMP کالاهای قابل بازیافت مانند ترکیبات شیمیایی و پلیمری سفارشی را به خریداران نهایی می‌فروشد.