Android Studio یک ربات کدنویس داخلی دریافت می کند

اندروید استودیو، مانند بسیاری از سبد محصولات گوگل، امروز در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O شرکت، از هوش مصنوعی استفاده می کند. Android Studio Hedgehog، نسخه آتی اندروید استودیو که در حال حاضر در کانال انتشار قناری قرار دارد، اولین کسی خواهد بود که پشتیبانی از اینجا را اضافه می‌کند، یک تجربه مکالمه جدید در Android Studio که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا کد بنویسند و اشکالات را برطرف کنند و به کدنویسی عمومی‌تر پاسخ دهند. سوالات

استودیو بات که بر روی Codey، مدل پایه جدید مبتنی بر PalM 2 گوگل که به طور خاص برای کدنویسی آموزش داده شده، ساخته شده است، ابتدا برای توسعه دهندگان در ایالات متحده عرضه می شود و انتظار می رود در طول زمان عرضه گسترده تری داشته باشد.

Android Studio یک ربات کدنویس داخلی دریافت می کند

اعتبار تصویر: گوگل

گوگل اشاره می کند که این ربات جدید را با در نظر گرفتن حریم خصوصی ساخته است. هیچ یک از کد منبع با Google به اشتراک گذاشته نمی شود، اگرچه چت بین توسعه دهنده و ربات بدیهی است.

این شرکت همچنین تاکید می‌کند که هنوز روزهای اولیه برای استودیو بات است و هنوز در حال آموزش آن است تا بتواند در پاسخگویی به سوالات توسعه‌دهندگان بهتر شود. با این حال، یکی از مزایای گوگل در اینجا این است که مجموعه سوالاتی که توسعه دهندگان در داخل اندروید استودیو می پرسند به وضوح محدود است و به آن اجازه می دهد سیستمی ایجاد کند که برای پاسخ دادن به سوالات فقط در مورد چند زبان برنامه نویسی، به عنوان مثال، به خوبی تنظیم شده است.

شایان ذکر است که گوگل همچنین در حال ارائه یک سرویس تکمیل و تولید کد مبتنی بر Codey است که با Copilot GitHub یا CodeWhisperer آمازون رقابت می کند و می تواند در VSCode، IDE های JetBrains و پوسته Cloud خود گوگل ادغام شود. کمی عجیب است که گوگل تصمیم گرفت به این نسخه اندروید استودیو برند خود را بدهد، اما به نوعی، این برای دوره برندسازی گوگل برابر است.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید