Anomaly بودجه 17 میلیون دلاری را برای مقابله با مشکل 300 میلیارد دلاری مراقبت های بهداشتی اعلام کرد – TechCrunch

Anomaly، ​​شرکتی که به دنبال ساده‌سازی صورت‌حساب پزشکی است، روز سه‌شنبه یک دور ۱۲ میلیون دلاری سری A را اعلام کرد. Anomaly یک شرکت جوان است – این شرکت تنها در سال 2020 تأسیس شد. اما چشمش به یک مشکل قدیمی و عظیم دوخته است: هزینه های بیهوده در سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده.

پلت فرم Anomaly برای تشخیص بی نظمی در صورت حساب های پزشکی طراحی شده است. Jacob Shiff، یکی از بنیانگذاران، رئیس و مدیر عامل شرکت Anomaly می گوید که فرآیند مبتنی بر هوش مصنوعی در نتیجه کار با “مقدار عظیم” داده های خسارت از شرکت های بیمه و سیستم های بهداشتی به دست می آید. این آموزش به نرم افزار اجازه می دهد تا به طور پیشگیرانه ادعاهایی را که ممکن است نامنظم باشند علامت گذاری کند، یا الگوهایی را در صورتحساب شناسایی کند که در نهایت منجر به هزینه های بیهوده می شود.

شیف به TechCrunch گفت: “هدف کلی ما در کار با شرکت های بیمه و ارائه دهندگان این است که واقعاً از فناوری و تخصص عمیق حوزه مراقبت های بهداشتی برای رفع این اصطکاک بین ارائه دهندگان و پرداخت کنندگان استفاده کنیم تا بتوانیم مبلغ مناسب را در اولین بار پرداخت کنیم.”

این دور پس از یک دور اولیه 5 میلیون دلاری که قبلاً اعلام نشده بود، در اوایل سال جاری بسته شد و مجموع بودجه شرکت را به 17 میلیون دلار رساند. دور سری A رهبری شد RRE Ventures و شامل مشارکت Link Ventures. سرمایه گذاران موجود نیز شامل Madrona Venture Group، Declaration Partners و Redesign Health هستند.

Anomaly از این بودجه برای رشد تیم استفاده می کند (شرکت در حال حاضر 12 کارمند دارد) و با مشارکت با شرکت های بیمه و سیستم های بهداشتی بیشتری کسب و کار خود را افزایش می دهد.

کایل تاتز، رئیس سرمایه‌گذاری‌های جدید در Redesign Health گفت: راه‌حل‌های سنتی بر روی یک رویکرد برون‌سپاری و واکنش‌گرا برای مقابله با پرداخت‌های نادرست متمرکز شده‌اند. “ما احساس کردیم که رویکرد Anomaly از روز اول برای مشارکت با پرداخت کنندگان و ارائه دهندگان برای پرداخت مبلغ مناسب در اولین بار از استانداردهای صنعت متمایز است.”

در حالی که ناکارآمدی‌هایی در مراقبت‌های بالینی وجود دارد که هزینه‌های اضافی را در بر می‌گیرد، بخش عمده‌ای از هزینه‌های بیهوده، حداقل طبق یکی از سال 2019 جاما تحلیل و بررسی، کنار تخت اتفاق نمی افتد. تجزیه و تحلیل بیش از 54 نشریه نشان می دهد که بیش از 300 میلیارد دلار در سال در ناکارآمدی های مربوط به صورتحساب پزشکی هدر می رود. این مطالعه توسط تیمی از اقتصاددانان انجام شد، اما ویلیام شرنک، مدیر ارشد پزشکی Humana، یک شرکت بیمه، نویسنده اصلی مقاله است.

بزرگترین دسته ضایعات «پیچیدگی اداری» بود – به عبارت دیگر، بار کاغذبازی های پیچیده بیهوده.

تاتز این 300 میلیارد دلار را “نشان دهنده میزان فضای سفید در بازار برای راه حل های بهتر” می خواند.

شیف می‌گوید: «تصور کنید که با کارت اعتباری‌تان، هر ماه صورت‌حساب خود را دریافت می‌کنید و 10 درصد از هزینه‌های شما نادرست است. “این وضعیت موجود در مراقبت های بهداشتی است.”

اما سوال این است که چگونه ثابت مشکل کاغذبازی یک نقطه کور در تحقیقات مراقبت های بهداشتی بود. کاغذ نتوانست پیدا کند هر مطالعاتی نشان می دهد که راه های محکمی برای صرفه جویی در پول با کاهش پیچیدگی اداری را نشان می دهد.

وقتی این مقاله منتشر شد، برخی استدلال کردند که روی آوردن به الف سیستم مراقبت های بهداشتی تک پرداختی مناسب ترین راه برای مقابله با این مقوله بود. برخی دیگر استدلال می کنند که کشورهای دیگر با سیستم های مراقبت های بهداشتی خصوصی هنوز هم نسبت به ایالات متحده هزینه کمتری را برای هزینه های اداری هزینه می کنند.

به عنوان مثال، یکی را در نظر بگیرید مارس 2018 جاما مطالعه در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده و 11 کشور پردرآمد دیگر، از جمله بریتانیا، کانادا، آلمان، استرالیا، ژاپن، سوئد، فرانسه، هلند، سوئیس و دانمارک. ایالات متحده حدود 8 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف «اداره و حکمرانی» کرد. کشورهای دیگر به طور متوسط ​​سه درصد برای این دسته هزینه کردند.

ناهنجاری رویکرد خود به این نقطه کور مالی در هزینه های مراقبت های بهداشتی را «پرداخت های دقیق» می نامد. هنگامی که یک ارائه‌دهنده ادعایی را نزد یک بیمه‌گر ثبت می‌کند، Anomaly می‌تواند ادعا را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که هیچ خطایی وجود ندارد. در صورت وجود، ارائه‌دهنده پاسخی بلادرنگ دریافت می‌کند که به خطا اشاره می‌کند (این ایده پشت یکی از محصولات شرکت است: جلوگیری از ناهنجاری).

محصول دیگر این شرکت، Anomaly recover، شناسایی می شود گذشته اضافه پرداخت هایی که در غیر این صورت ممکن است مورد توجه قرار نگیرد.

شیف نام نمی‌برد که Anomaly با کدام شرکت‌های بیمه یا سیستم‌های مراقبت بهداشتی کار می‌کند، اما این شرکت با بازیگران اصلی این صنعت ارتباط دارد. رئیس هیئت مدیره این شرکت جف آلتر، مدیر عامل سابق شعبه تجاری United Healthcare و معاون اجرایی فعلی IngenioRx و Anthem Health Solutions است.

شیف اشاره کرد که Anomaly با دو “پرداخت کننده منطقه ای در شمال شرق” و “سیستم مراقبت های بهداشتی در فلوریدا” کار می کند. او همچنین هیچ معیاری را در مورد اینکه چگونه Anomaly موفق به صرفه جویی در هزینه این سیستم ها یا ساده سازی ادعاها شده است، فاش نکرد. در عوض، او نتایج را به صورت انتزاعی توصیف کرد.

ما واقعاً از نتایجی که می بینیم هیجان زده هستیم. نتایج واقعاً از نظر دلار و سنت بسیار معنادار است.»

این واقعیت که صورت‌حساب پزشکی بیش از حد پیچیده است و مملو از اشتباهات است، دقیقاً خبر فوری نیست. تاتز استدلال می‌کند که اکنون زمان مقابله با این مشکل است، زیرا “به رسمیت شناختن بیشتر در میان ذینفعان مراقبت‌های بهداشتی” که هوش مصنوعی می‌تواند ضایعات را کاهش دهد، و به دلیل اینکه هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی “به نقطه شکست رسیده‌اند.”

ما دریافته‌ایم که پرداخت‌کنندگان و ارائه‌دهندگان به‌طور فزاینده‌ای به دنبال راه‌حل‌هایی مانند «ناهنجاری» هستند که ضایعات اداری و اصطکاک را کاهش می‌دهد، که هزینه کم کاهش در اکوسیستم مراقبت‌های بهداشتی است.»