Anthemis پس از اخراج و لغو SPAC، 200 میلیون دلار برای صندوق جدید هدف گذاری کرده است

Anthemis پس از اخراج و لغو SPAC، 200 میلیون دلار برای صندوق جدید هدف گذاری کرده است

گروه Anthemis به گفته وی، تلاش می کند 200 میلیون دلار برای صندوق سوم جمع آوری کند یک پرونده SECهمانطور که برای اولین بار توسط Axios گزارش شد. این شرکت از سال گذشته وارد بازار شده است و تاکنون تنها 36.4 میلیون دلار تعهد کرده است. شرکت به طور جداگانه داشت برای برچیدن طرح ها برای افزایش SPAC در اواخر ماه گذشته.

در سال 2010، مستقر در لندن تاسیس شد سرود بر فناوری مالی (که بیشتر به عنوان فین تک شناخته می شود) متمرکز است – بخشی که به شدت تحت تأثیر رکود اقتصادی و کاهش سرمایه گذاری خطرپذیر قرار گرفته است. شرکت در اواخر سال 2021 اعلام کرد که داشته است 700 میلیون دلار سرمایه جدید جمع آوری کرد در چیزی که یک سخنگوی آن را “مجموعه ای از سرمایه” توصیف کرد، آن را “در سراسر استراتژی” از استودیوی سرمایه گذاری خود تا صندوق رشد ریسک پذیر خود بست. آن مجموعه سرمایه Anthemis Venture Fund II نام داشت.

این شرکت قبلاً 106 میلیون دلار در اولین صندوق سرمایه گذاری خود در مارس 2018 جمع آوری کرده بود. Anthemis گفته بود که در مجموع 1.5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

TechCrunch با Anthemis در مورد تلاش هایش برای افزایش سرمایه برای سومین صندوق خود و SPAC منحل شده اش تماس گرفته است، اما در زمان نگارش هنوز پاسخی دریافت نکرده بود.

پرونده جدید جمع آوری کمک تنها چند ماه پس از Anthemis منتشر می شود 16 نفر را اخراج کرد، یا 28٪ از کارکنان آن، همانطور که توسط TechCrunch در ماه آوریل گزارش شده است. در آن زمان، سخنگوی Anthemis مستقر در لندن به TechCrunch گفت که این اقدام تلاشی برای «انعکاس بهتر شرایط فعلی بازار و راه‌اندازی کسب‌وکار برای رشد آینده» در برابر «اولویت‌های استراتژیک» آن است.

در حالی که در ماه‌های اخیر شاهد جمع‌آوری سرمایه‌های کلان بوده‌ایم، بازار برای سایر شرکت‌ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است. در هر صورت، Anthemis تنها لباسی نیست که مجبور به عقب نشینی از برنامه های SPAC شده است. بسیاری دیگر از جمله بلوطبه عنوان مثال، در سال 2022 به جای افزایش سرمایه تصمیم گرفت. برای مدتی در طول دوره صعودی، SPAC ها، که به عنوان وسایل نقلیه اکتسابی با هدف ویژه نیز شناخته می شوند، به عنوان راه خوبی برای اپراتورها و همچنین برخی شرکت های VC برای افزایش این مبلغ در نظر گرفته می شدند. سرمایه ای که می توانستند به کار ببندند. اما از سال 2022، پس از معرفی SEC، محبوبیت آنها کاهش یافته است دستورالعمل های پیشنهادی برای SPAC ها، به ویژه در مورد افشا، شیوه های بازاریابی و نظارت شخص ثالث.

همانطور که قبلاً کانی لویزوس از TechCrunch انجام داده است گزارش شده استسناتور الیزابت وارن سال گذشته اعلام کرد که در حال برنامه ریزی لایحه ای است که صنعت SPAC را هدف قرار می دهد. به نام “قانون پاسخگویی SPAC سال 2022این لایحه مسئولیت حقوقی طرف‌های درگیر در معاملات SPAC را افزایش می‌دهد، خلأهایی را که SPAC‌ها «از مدت‌ها پیش برای ایجاد پیش‌بینی‌های بیش از حد از آنها سوء استفاده می‌کردند» را می‌بندد و سرمایه‌گذاران حامی معامله را طولانی‌تر قفل می‌کند.

تا کنون در سال جاری، Anthemis چند سرمایه گذاری جدید را به صورت عمومی اعلام کرده است. شامل: پرواز با، بالا بردن (سرمایه گذار اصلی)، گرین اسپارک و Agreena. همچنین از سرمایه گذاری بعدی در گله. این شرکت همچنین چند خروجی از جمله قدرت توسط Marqeta و گوجی گرفتن توسط Euroclear. از دیگر شرکت‌های موجود در کارنامه آن می‌توان به اپلیکیشن سرمایه‌گذاری اجتماعی اشاره کرد eToro، برنامه سرمایه گذاری و پس انداز Betterment and insurtech Vouch.

مانند تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها، Anthemis نیز شاهد سقوط چند شرکت پرتفوی در سال گذشته بوده است. در ماه نوامبر، جنجال پیرامون کناره گیری ناگهانی سه تن از بنیانگذاران پایپ، از جمله مدیرعامل آن، به وجود آمد. ابروهای بالا انداخته. و اخیراً بانک دیجیتال Daylight متمرکز بر LGBTQ+ بود با یک دعوی قضایی به شدت کوبیده شد توسط سه کارمند سابق «به ادعای تبعیض سنی و دستمزد، انتقام‌جویی افشاگران و کلاهبرداری».