Anthropic 450 میلیون دلار برای ساخت دستیارهای هوش مصنوعی نسل بعدی جمع آوری می کند

Anthropic، استارت‌آپ برجسته هوش مصنوعی مولد که توسط جانبازان OpenAI تأسیس شده است، 450 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری C به رهبری Spark Capital جمع‌آوری کرده است.

آنتروپیک فاش نمی کند که راند کسب و کار خود در چه چیزی ارزش دارد. اما The Information در اوایل ماه مارس گزارش داد که این شرکت به دنبال افزایش سرمایه با ارزش بیش از 4.1 میلیارد دلار است. تعجب آور نخواهد بود اگر این رقم در نهایت در محوطه توپ باشد.

نکته قابل توجه، غول‌های فناوری از جمله گوگل (ارائه‌دهنده ابر ترجیحی Anthropic)، Salesforce (از طریق شاخه Salesforce Ventures) و Zoom (از طریق Zoom Ventures) در کنار Sound Ventures و سایر احزاب VC نامشخص در تامین مالی شرکت کردند. به نظر می رسد این نشان دهنده اعتقاد قوی به فناوری Anthropic است که از هوش مصنوعی برای انجام طیف گسترده ای از وظایف مکالمه و پردازش متن استفاده می کند.

داریو آمودی، مدیرعامل این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «ما از این که این سرمایه‌گذاران پیشرو و شرکت‌های فناوری از مأموریت آنتروپیک حمایت می‌کنند، هیجان‌زده هستیم: تحقیقات هوش مصنوعی و محصولاتی که ایمنی را در اولویت قرار می‌دهند. سیستم‌هایی که ما در حال ساختن هستیم برای ارائه خدمات هوش مصنوعی قابل اعتماد طراحی شده‌اند که می‌توانند در حال و آینده تأثیر مثبتی بر کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان بگذارند.»

به طور کلی، Zoom اخیراً پس از پیوند مشابه با Google، همکاری با Anthropic را برای “ساخت محصولات هوش مصنوعی مشتری با تمرکز بر قابلیت اطمینان، بهره‌وری و ایمنی” اعلام کرد. Anthropic ادعا می کند که بیش از ده ها مشتری در سراسر صنایع از جمله مراقبت های بهداشتی، منابع انسانی و آموزش دارد.

شاید تصادفی نباشد، سری C همچنین پس از استخدام فریزر کلتون، رئیس سابق محصولات OpenAI، به عنوان شریک سرمایه‌گذاری توسط Spark Capital عرضه شد. اسپارک یک سرمایه گذار اولیه در آنتروپیک بود. اما شرکت VC تلاش‌های خود را برای جستجوی استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در مراحل اولیه به‌ویژه در فضای مولد هوش مصنوعی که همچنان داغ است، دو چندان کرده است.

یاسمین رضوی، شریک عمومی اسپارک کپیتال که به هیئت مدیره آنتروپیک در ارتباط با سری C ملحق شد، گفت: «همه ما در اسپارک از شراکت با داریو و کل تیم آنتروپیک در مأموریتشان برای ساختن سیستم‌های هوش مصنوعی قابل اعتماد و صادق هیجان‌زده هستیم». ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت. آنتروپیک یک تیم فنی در سطح جهانی را جمع آوری کرده است که به ساخت سیستم های هوش مصنوعی ایمن و توانمند اختصاص دارد. پاسخ بسیار مثبت به محصولات و تحقیقات Anthropic به پتانسیل گسترده‌تر هوش مصنوعی برای باز کردن پارادایم جدیدی از شکوفایی در جوامع ما اشاره دارد.

با سهم جدید 450 میلیون دلاری، بیشترین حجم آنتروپیک به 1.45 میلیارد دلار می رسد. این تقریباً در صدر فهرست بهترین استارت‌آپ‌های دارای بودجه در هوش مصنوعی قرار می‌گیرد، که تنها توسط OpenAI، که در مجموع بیش از 11.3 میلیارد دلار تا به امروز (براساس CrunchBase) جمع‌آوری کرده است، قرار گرفته است. Competitor Inflection AI، استارت‌آپی که دستیار شخصی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌سازد، 225 میلیون دلار کسب کرده است، در حالی که رقیب دیگر Anthropic، Adept، حدود 415 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

آمودی، معاون سابق تحقیقات OpenAI، آنتروپیک را در سال 2021 به عنوان یک شرکت عام المنفعه راه اندازی کرد و تعدادی از کارمندان OpenAI از جمله جک کلارک، رهبر سابق سیاست OpenAI را با خود برد. Amodei پس از اختلاف نظر بر سر مسیر شرکت، یعنی تمرکز تجاری فزاینده استارتاپ، از OpenAI جدا شد.

Anthropic اکنون با OpenAI و همچنین استارت‌آپ‌هایی مانند Cohere و AI21 Labs رقابت می‌کند که همگی در حال توسعه و تولید سیستم‌های AI تولید متن – و در برخی موارد تولید تصویر – خود هستند. اما جاه طلبی های بزرگ تری دارد.

همانطور که TechCrunch قبلاً گزارش داده بود، Anthropic قصد دارد – همانطور که در مقدمه ای برای سرمایه گذاران توضیح می دهد – یک “الگوریتم نسل بعدی برای خودآموزی هوش مصنوعی” ایجاد کند. چنین الگوریتمی می‌تواند برای ساخت دستیارهای مجازی استفاده شود که می‌توانند به ایمیل‌ها پاسخ دهند، تحقیقات انجام دهند و آثار هنری، کتاب‌ها و موارد دیگر تولید کنند، که برخی از آن‌ها را قبلاً با نمونه‌هایی مانند GPT-4 و دیگر مدل‌های زبان بزرگ آشنا کرده‌ایم.

الگوریتم نسل بعدی جانشین کلود، چت ربات Anthropic است، که هنوز در پیش نمایش است، اما از طریق یک API در دسترس است، که می تواند برای انجام طیف وسیعی از وظایف، از جمله جستجو در اسناد، خلاصه کردن، نوشتن و کدگذاری و پاسخ دادن به سؤالات در مورد موضوعات خاص دستور داده شود. . از این طریق، شبیه به ChatGPT OpenAI است. اما آنتروپیک ادعا می کند که کلود، که در ماه مارس منتشر شد، “احتمال کمتری برای تولید خروجی های مضر دارد”، “مکالمه با آن آسان تر است” و “[far] هدایت پذیرتر از گزینه های جایگزین.

چرا کلود از نظر آنتروپیک برتر است؟ در عرشه زمین، آنتروپیک استدلال می‌کند که تکنیک آن برای آموزش هوش مصنوعی، که «هوش مصنوعی اساسی» نامیده می‌شود، رفتار سیستم‌ها را آسان‌تر درک می‌کند و با آغشته کردن به سیستم‌ها با «ارزش‌هایی» که توسط «قانون اساسی» تعریف شده‌اند، آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. هوش مصنوعی اساساً به دنبال ارائه راهی برای همسو کردن هوش مصنوعی با نیات انسانی است که به سیستم‌ها اجازه می‌دهد با استفاده از مجموعه‌ای ساده از اصول راهنما به سؤالات پاسخ دهند و وظایف را انجام دهند.

در تلاش خود برای برتری مولد هوش مصنوعی، آنتروپیک اخیراً پنجره زمینه – اساساً “حافظه کلود” را گسترش داده است – از 9000 توکن به 100000 توکن، با “توکن ها” که بخش هایی از کلمات را نشان می دهند.) شاید با بزرگترین پنجره زمینه در بین هر مدل هوش مصنوعی عمومی. کلود می تواند به طور نسبتاً منسجمی برای ساعت ها – حتی روزها – به جای دقیقه ها صحبت کند و صدها صفحه سند را هضم و تجزیه و تحلیل کند.

این پیشرفت ارزان نیست.

Anthropic تخمین می زند که مدل نسل بعدی آن به مرتبه 10^25 FLOP یا عملیات ممیز شناور نیاز دارد – چندین مرتبه بزرگتر از بزرگترین مدل های امروزی. البته نحوه تبدیل این به زمان محاسبه به سرعت و مقیاس سیستمی که محاسبات را انجام می دهد بستگی دارد. اما Anthropic اشاره می کند (در عرشه) که به خوشه هایی با “ده ها هزار پردازنده گرافیکی” متکی است و در 18 ماه آینده به حدود یک میلیارد دلار هزینه نیاز دارد.

در واقع، آنتروپیک قصد دارد تا 5 میلیارد دلار در دو سال آینده جمع آوری کند.

این شرکت صبح امروز در بیانیه ای مطبوعاتی نوشت: “با بودجه سری C خود، امیدواریم محصولات خود را افزایش دهیم، از کسب و کاری که کلود را مسئولانه در بازار مستقر می کند، و تحقیقات بیشتر در مورد ایمنی هوش مصنوعی حمایت کنیم.” تیم ما بر روی تکنیک‌های همسویی هوش مصنوعی متمرکز است که به سیستم‌های هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا مکالمات متخاصم را بهتر مدیریت کنند، دستورالعمل‌های دقیق را دنبال کنند و به طور کلی در مورد رفتارها و محدودیت‌های خود شفاف‌تر باشند.