ANYBotics 50 میلیون دلار برای کمک به استقرار سگ ربات خود جمع آوری می کند

ANYbotics این هفته یک سری B 50 میلیون دلاری را معرفی کرد. این دور به رهبری Walden Catalyst و NGP Capital، در حالی است که این شرکت در حال تلاش برای استقرار ربات چهارپای مقاوم خود، ANYmal X است. این به دنبال یک دور جمع آوری 22 میلیون دلاری در دسامبر 2020 است. این استارت‌آپ می‌گوید در حال حاضر ۱۵۰ میلیون دلار پیش‌سفارش/رزرو از شرکت‌های گاز/نفت و مواد شیمیایی به دست آورده است. PETRONAS، Shell، SLB، Outokumpu، Siemens Energy، BASF و Vale قبلا ثبت نام کرده اند.

دکتر پیتر فانکهاوزر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، در بیانیه‌ای می‌گوید: «این بودجه رویکرد منحصربه‌فرد ما را برای پرداختن به چالش‌های اساسی عملیات تأسیسات صنعتی پیچیده تأیید می‌کند». ربات‌های پا ما قبلاً ارزش خود را در افزایش بهره‌وری و ایمنی ثابت کرده‌اند. با این سرمایه‌گذاری، ما در سطح بین‌المللی گسترش خواهیم یافت و توسعه قابلیت‌های هوش مصنوعی روبات‌هایمان مانند دستکاری برای کارهای تعمیر و نگهداری برای متحول کردن عملیات صنعتی خودکار را تسریع خواهیم کرد.»

ANYmal بازاری مشابه ربات Spot Boston Dynamics دارد. همانطور که پیش‌سفارش‌ها نشان می‌دهد، با در نظر گرفتن یک صنعت بسیار خاص راه‌اندازی شد و فرصت‌های شغلی را پر کرد و کارخانه‌های پردازش را برای نگرانی‌های ایمنی کارگران و اثرات زیست‌محیطی گشت‌زنی کرد.

این نوع مشاغل به دلیل خطرات مختلفی که برای کارگران انسانی ایجاد می کنند، پر کردن – و حفظ آنها بسیار دشوار است. ANYmal وعده می دهد که برخی از آن نقش های انسانی را افزایش دهد، در حالی که همکاران فعلی خود را ایمن تر می کند.

Young Sohn از Walden Catalyst می‌گوید: «این فناوری منحصربه‌فرد به ربات‌ها اجازه می‌دهد تا به راحتی در محیط‌های پیچیده صنعتی قابل استقرار باشند، و آن را به یک راه‌حل کارآمد برای کاربردهای بازرسی در محیط‌هایی که برای انسان خطرناک هستند تبدیل می‌کند. “در حرکت رو به جلو، ما یک فرصت قابل توجه برای استفاده از پلت فرم تحرک قوی و پشته نرم افزار حرکتی شرکت برای فعال کردن موارد استفاده جدید و گسترش بازار آدرس پذیر آنها فراتر از بازرسی رباتیک می بینیم.”

ANYbotics قبلاً سیستم را با استفاده کنندگان اولیه مختلفی راه اندازی کرده است. علاوه بر کار سخت روزانه، ANYmal در انواع امکانات تحقیقاتی از جمله ETH زوریخ و دانشگاه آکسفورد استفاده شده است. این شرکت سوئیسی در سال 2016 بر اساس سال‌ها توسعه سیستم‌های روباتیک چهارپا از ETH Zurich جدا شد.