Applied Intuition برای خرید کامیون‌های خودران SPAC Embark به قیمت 71 میلیون دلار

Applied Intuition برای خرید کامیون‌های خودران SPAC Embark به قیمت 71 میلیون دلار

Embark Trucks، شرکت حمل و نقل خودران که اخیراً 70 درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است، توسط Applied Intuition، ارائه‌دهنده شبیه‌سازی و نرم‌افزار برای توسعه خودروهای خودمختار خریداری شده است. به گفته این شرکت‌ها، ارزش سهام این معامله تماماً نقدی حدود 71 میلیون دلار است.

Embark در سال 2021 از طریق ادغام با یک شرکت اکتساب با هدف ویژه، عمومی شد. مانند بسیاری از به اصطلاح SPAC ها که قبل از بلوغ کافی به بازارهای عمومی پیوستند، Embark برای توسعه و تجاری سازی فناوری خودروهای خودران خود تلاش کرد. در ماه مارس Embark فراخوان سختی برای اخراج اکثر کارکنان خود و تعطیل کردن دو دفتر کرد.

بر اساس ایمیلی که الکس رودریگز، مدیر عامل شرکت، به کارمندان ارسال کرد، 30 درصد باقیمانده از کارگران وظیفه پایان دادن به عملیات را داشتند. بر اساس یک پرونده نظارتی، این شامل فروش دارایی می شود. در این بین، هیئت مدیره Embark «فرآیندی را برای بررسی، بررسی و ارزیابی طیف وسیعی از گزینه‌های استراتژیک بالقوه موجود برای شرکت، از جمله انحلال بالقوه یا انحلال دارایی‌ها، در میان گزینه‌های دیگر، آغاز کرد.

روز پنجشنبه، تصمیم Embark مشخص شد.

Applied ابزارهای داخلی، داده ها و دارایی های نرم افزاری Embark را برای بهبود پیشنهادات خود به مشتریان در صنعت حمل و نقل و خودروسازی یکپارچه خواهد کرد. طبق وب‌سایت Applied، ادعاهای اعمال شده برای برنامه‌های خودمختاری «17 از 20 تولیدکننده برتر خودرو در جهان» – شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز، فولکس واگن، دایملر و نیسان، و همچنین شرکت‌های جدیدتر بازار مانند Motional و Einride.

طبق مفاد قرارداد که به اتفاق آرا توسط هیئت مدیره هر دو شرکت تصویب شد، کارکنان کلیدی Embark در Applied جذب خواهند شد تا به اطمینان از انتقال روان و تشویق رشد مجموعه محصولات شرکت کمک کنند.

سهامداران Embark به ازای هر سهم 2.88 دلار به صورت نقدی دریافت خواهند کرد. قیمت سهام Embark روز پنجشنبه در 2.94 دلار بسته شد، اما به سرعت حدود 7 درصد در معاملات بعد از ساعت کاهش یافت. این شرکت ها انتظار دارند که معامله در سه ماهه سوم بسته شود و پس از آن سهام Embark معاملات در نزدک را متوقف کند.

Embark Trucks در سال 2016 توسط مدیرعامل الکس رودریگز و مدیر ارشد فناوری براندون موک تاسیس شد و یکی از استارت آپ های پر سر و صدا در بازار بود. تا سال 2018، Embark حدود 47 میلیون دلار جمع آوری کرده بود. ارزش معامله این شرکت برای ادغام با SPAC Northern Genesis Acquisition Corp. II 5.2 میلیارد دلار بود.

علیرغم امیدهای زیاد، Embark با کمبود سرمایه مواجه شد و حدود 190 میلیون دلار پول نقد و معادل نقدی در پایان سه ماهه سوم 2022 گزارش کرد. امروز، ارزش بازار Embark حدود 70 میلیون دلار است که 20 میلیون دلار نسبت به دو ماه قبل کاهش یافته است.

این خرید تنها چند ماه پس از آن صورت گرفت که Applied شرکت دیگری به نام SceneBox را خریداری کرد که یک پلتفرم مدیریت داده و عملیات را به طور خاص برای یادگیری ماشین ایجاد کرد. در اواخر سال گذشته، این شرکت همچنین یک قرارداد دو ساله 49 میلیون دلاری با ارتش و واحد نوآوری دفاعی برای ارائه یک پلت فرم توسعه و آزمایش نرم‌افزار مستقل برای برنامه خودروهای رزمی رباتیک ارتش منعقد کرد.