Ariga به توسعه دهندگان کمک می کند تا طرحواره پایگاه داده را به عنوان کد تعریف کنند

Ariga به توسعه دهندگان کمک می کند تا طرحواره پایگاه داده را به عنوان کد تعریف کنند

از آنجایی که شرکت ها به دنبال به روز رسانی پایگاه داده های خود هستند، به خصوص در یک زمینه ابری بومی، با پایگاه داده های بسیار متفاوت، این چالش بزرگی برای توسعه دهندگان در هنگام مهاجرت از یک محیط به محیط دیگر است. Ariga، یک استارت‌آپ اولیه می‌خواهد با اجازه دادن به کاربران برای تعریف طرح‌واره پایگاه داده به عنوان کد، کمک کند و نحوه تعامل و مدیریت پایگاه‌های داده را در طول زمان بسیار ساده‌تر کند.

امروز این شرکت یک سری A 15 میلیون دلاری را به همراه 3 میلیون دلاری که قبلاً اعلام نشده بود، معرفی کرد، زیرا پروژه منبع باز جذابیت بیشتری پیدا می کند و آنها شروع به پرداخت پول به مشتریان برای نسخه SaaS محصول می کنند.

Ariga CTO و یکی از بنیانگذاران Rotem Tamir می گوید که مدیریت یک پایگاه داده کار سختی است و اگر اشتباه فاجعه باری مرتکب شوید، ممکن است تمام داده های خود را از دست بدهید. به همین دلیل است که شرکت ها در تنظیم پایگاه داده محافظه کارانه عمل می کنند. او و یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، آریل مشرکی، این شرکت را با این ایده تأسیس کردند که شرکت ها توانسته اند پیچیدگی مدیریت زیرساخت را با تعریف آن به عنوان کد به صورت اعلامی کاهش دهند.

آنها برای ایجاد راه حلی کار کرده اند که این ایده را برای پایگاه های داده ارائه کند. این کار هنوز در فضای پایگاه داده به دلایل مختلف انجام نشده است. ما واقعاً فکر می کنیم که برای اینکه بتوانید آنچه را که می خواهید، وضعیت مطلوب پایگاه داده خود، وضعیت مطلوب توپولوژی داده خود را در سازمان خود ثبت کنید، به یک ابزار هوشمند برای برنامه ریزی، تأیید، سپس اجرا و نظارت بر پایگاه داده نیاز دارید – و این تامیر به TechCrunch گفت.

آنها با توسعه یک ابزار منبع باز به نام Atlas که در Go نوشته شده است، شروع کردند که به مدیریت تعدادی پایگاه داده کمک می کند. “وضعیت دلخواه پایگاه داده شما را می پذیرد و یا به یک پایگاه داده زنده یا به حالت قبلی متصل می شود. می داند چگونه این محاسبات را انجام دهد. این یک موتور ایمنی در داخل دارد که کاری را انجام می دهد که بسیار شبیه به تجزیه و تحلیل کد استاتیک است. می‌تواند تغییرات را در برابر سیاست‌ها تحلیل و تأیید کند.»

اطلس محبوبیت خود را ثابت کرده است، مشرکی می‌گوید از زمان راه‌اندازی آن در سال 2022، صدها هزار بار دانلود شده است. کاربران آن را هزاران یا گاهی ده‌ها هزار بار در روز اجرا می‌کنند، بنابراین به نظر می‌رسد که یک نقطه درد واقعی را حل می‌کند.

با تبدیل آن به منبع باز، سازندگان پایگاه داده می توانند این برنامه را دانلود کرده و پشتیبانی پایگاه داده خود را به اطلس اضافه کنند و به بنیانگذاران این امکان را می دهد که از محصولات بسیار بیشتری نسبت به آنچه که خودشان می توانند به عنوان راه اندازی مرحله اولیه پشتیبانی کنند، پشتیبانی کنند.

این شرکت با Atlas Cloud، یک نسخه SaaS از ابزار مدیریت پایگاه داده در اوایل سال جاری عرضه شد و در حال حاضر با تعداد انگشت شماری از مشتریان پولی کار می کند. آنها حدود دوازده کارمند دارند که در شرکت کار می کنند و برای برخی از نقش های آزاد استخدام می کنند.

مشرکی گفت که به عنوان یک شرکت منبع باز، گروهی از افراد علاقه مند به این محصول به دلیل ماهیت این پروژه ها که در سراسر جهان گسترده شده اند، متنوع هستند. این بدان معناست که او افرادی از عراق، غزه، آلمان، استرالیا و برزیل دارد.

اعلام سرمایه گذاری امروز توسط Tiger Global و TLV Partners با مشارکت سرمایه گذاران فرشته ناشناس انجام شد.