Aspire 158 میلیون دلار سری B جمع آوری می کند تا یک “سیستم عامل مالی” کامل برای مشاغل جنوب شرقی آسیا ایجاد کند-TechCrunch

Aspire ، نئوبانک مستقر در سنگاپور که می خواهد به “سیستم عامل مالی تمام عیار” برای مشاغل جنوب شرقی آسیا تبدیل شود ، با سری 158 میلیون دلاری سری B به آرمان های خود نزدیک می شود. این دور شامل 58 میلیون دلار خالص و 100 دلار بود. میلیون دلار بدهی ، و توسط یک سرمایه گذار سهامداری ناشناخته با مشارکت DST Global Partners ، CE Innovation Fund ، B Capital Partners و سرمایه گذاران بازگشت MassMutual Ventures ، Picus Capital و AFG هدایت شد. سرمایه بدهی توسط صندوق پرچین Fasanara Capital تأمین شده است.

این دور همچنین شامل سرمایه گذاران فرشته ای از برخی از استارتاپ های مهم فن آوری ، مانند Taavet Hinrikus ، بنیانگذار Wise بود. بنیانگذاران Qonto الکساندر پورت و استیو آناوی ؛ بنیانگذار Uala پیرپائولو باربییری ؛ موسس لو ، موسس Xendit ؛ هندرا کویک ، بنیانگذار Payfazz ؛ Gerry Colyer ، بنیانگذار Clara ؛ و Varun Mittal ، رهبران فین تک بازارهای نوظهور جهانی EY.

Aspire در سال 2018 برای ارائه وام سرمایه در گردش برای مشاغل کوچک و متوسط ​​تاسیس شد ، اما در ابتدای سال جاری ، استراتژی چند محصول را آغاز کرد. مجموعه خدمات آن در حال حاضر شامل حساب های بانکی برای مشاغل فرامرزی ، کارت های شرکتی و پردازش خودکار فاکتورها است که همه آنها به نرم افزار مدیریت مالی متصل هستند. این شرکت همچنین از خدمات ادغام برای شرکت های سنگاپوری به نام Aspire Kickstart استفاده می کند.

حدود 10 هزار حساب تجاری در Aspire افتتاح شده است و در مجموع سالانه حدود 2 میلیارد دلار معامله می کنند.

مطالب پیشنهادی  Form Ventures 30 میلیون پوند صندوق II را هدف قرار می دهد که به منظور راه اندازی و راه اندازی مناطق تحت کنترل مانند HealthTech - TechCrunch است

آندریا بارونچلی ، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی ، به TechCrunch گفت: “آنچه ما سعی می کنیم انجام دهیم این است که خدمات بانکی سنتی را با نرم افزار متصل کنیم ، زیرا متوجه می شویم که بزرگترین مشکل این است که این دو کاملاً از هم جدا شده اند.” “بنابراین شما به حساب ها ، کارت ها دسترسی دارید ، اما آنها از نرم افزار استفاده نمی کنند. با کنار هم قرار دادن آنها ، چشم انداز ما این است که از مفهوم بانکداری دیجیتال فراتر رفته و اساساً یک سیستم عامل ایجاد کنیم که در آن این محصول و نرم افزار بانکی در کنار هم وجود داشته باشند. “

علاوه بر سنگاپور ، Aspire در اندونزی و ویتنام نیز فعالیت می کند و زمینه را برای توسعه در دیگر بازارهای جنوب شرقی آسیا ، از جمله مقررات ، فراهم می کند ، هرچند بارونچلی گفت هنوز برای اعلام اینکه Aspire بر چه بازارهایی متمرکز است ، زود است.

بارونچلی بر اساس تحقیقات محصول شرکت و مصاحبه با مشاغل ، گفت که متوسط ​​بنگاه های کوچک و متوسط ​​از هفت ارائه دهنده برای حساب های بانکی ، راه حل های اعتباری ، ارز ، مدیریت فاکتور و حقوق و دستمزد و حسابداری خود استفاده می کند. هدف Aspire تبدیل شدن به یک راه حل یک طرفه برای SME ها است. اکثر مشتریان Aspire هنگام نیاز به اولین حساب تجاری یا کارت شرکتی خود ثبت نام می کنند و سپس با رشد آنها از سایر محصولات آن استفاده می کنند.

مطالب پیشنهادی  برترین هایلایت های روز فناوری Xpeng 2021 – TechCrunch

برای SME های بزرگتر که قبلاً حساب تجاری دارند ، Aspire سعی می کند توجه آنها را با محصولات با ارزش افزوده مانند نرم افزار مدیریت هزینه یا راه حل های اعتباری جلب کند.

وام های سرمایه در گردش Aspire معمولاً از حدود 50،000 دلار شروع می شود و می تواند تا 300،000 دلار نیز برسد ، اما می تواند با رشد مشاغل سفارشی شود. بارونچلی گفت: “ما مجبور شدیم این کار را انجام دهیم زیرا متوجه شدیم که بخش ما طبق تعریف یک هدف متحرک است.” “ما نمی توانیم به شدت با مبالغ ارتباط داشته باشیم زیرا مشاغل و مشتریان ما رشد می کنند.”

برنامه های این شرکت برای ایجاد یک اکوسیستم سرتاسری این است که چگونه از سایر فناوری های ارائه دهنده حساب های تجاری مانند Volopay ، Wise و Revolut متمایز می شود. Aspire در حال حاضر بر روی ایجاد سیستم حقوق و دستمزد خود کار می کند ، زیرا بسیاری از مشتریان آن در کشورهای مختلف کارمند دارند. همچنین ویژگی های بیشتری را به ابزار مدیریت فاکتور خود اضافه می کند تا تسهیل پرداخت ها با موجودی حساب آسان تر شود.

18 املاک