Atlassian یک دستیار هوش مصنوعی را به Jira and Confluence می آورد

Atlassian امروز راه‌اندازی Atlassian Intelligence را اعلام کرد، «هم تیمی مجازی» مبتنی بر هوش مصنوعی که از مدل‌های خود شرکت در ارتباط با مدل‌های زبان بزرگ OpenAI برای ایجاد نمودارهای کار تیمی سفارشی و فعال کردن ویژگی‌هایی مانند خلاصه‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی و برنامه‌های آزمایشی در Jira استفاده می‌کند. نرم افزار یا بازنویسی پاسخ ها به مشتریان در مدیریت خدمات Jira.

این ویژگی‌های جدید فقط به پیشنهادات مبتنی بر ابر Atlassian می‌آیند. این شرکت در حال حاضر برنامه ای برای آوردن آن به نسخه های مرکز داده خود ندارد.

Atlassian یک دستیار هوش مصنوعی را به Jira and Confluence می آورد

اعتبار تصویر: اطلسی

به‌نظر می‌رسد هر شرکتی این روزها در تلاش است تا ویژگی‌های دارای ChatGPT را به خدمات خود اضافه کند، اما تعداد کمی از شرکت‌ها مانند Atlassian، به‌ویژه با توسعه‌دهندگان، دسترسی و اشتراک ذهنی دارند. در طول چند سال گذشته، این شرکت فراتر از تمرکز اصلی خود بر توسعه دهندگان، شاخه های IT و سایر تیم هایی را که با توسعه دهندگان ارتباط برقرار می کنند را شامل می شود. این اکنون به آن دیدگاه نسبتاً منحصربه‌فردی درباره نحوه همکاری تیم‌ها می‌دهد، چیزی که اکنون برای این محصول جدید نیز از آن استفاده می‌کند.

Atlassian خاطرنشان می‌کند که سیستم هوش مصنوعی همچنین به نحوه کار تیم‌ها با هم نگاه می‌کند تا یک نمودار کار گروهی سفارشی ایجاد کند که انواع کارهای انجام شده و رابطه بین آنها را نشان می‌دهد. این داده ها را می توان با محتوای اضافی از برنامه های شخص ثالث غنی کرد.

با این حال، در بیشتر موارد، Atlassian Intelligence یک Chat-GPT مانند چت باکس را در اختیار کاربران قرار می دهد که عمیقاً در محصولات مختلف ادغام شده است و به کاربران اجازه می دهد به اسناد خاصی مراجعه کنند. برای مثال، اگر می‌خواهید موارد اقدام اخیر را خلاصه کند. شما فقط باید به آن بگویید که خلاصه ای را ایجاد کند و سند را با رونوشت پیوند دهد تا بتواند لیستی از تصمیمات و موارد اقدام را از این جلسه ایجاد کند – و برای مثال می توانید این کار را درست در داخل Confluence انجام دهید.

همچنین با خوشحالی پست‌های رسانه‌های اجتماعی را درباره اعلامیه محصول آینده بر اساس مشخصات محصول در Confluence تهیه می‌کند.

اعتبار تصویر: اطلسی

به طور مشابه، در نرم‌افزار Jira، توسعه‌دهندگان می‌توانند از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی برای پیش‌نویسی سریع برنامه‌های آزمایشی بر اساس اطلاعاتی که درباره یک سیستم عامل معین یا سایر اطلاعات موجود در مشخصات یک محصول می‌دانند، استفاده کنند.

با این حال، کاربران مدیریت خدمات Jira ممکن است بیشترین احتمال را برای صرفه جویی در وقت با Atlassian Intelligence داشته باشند. در اینجا، کاربران اکنون می‌توانند از یک عامل مجازی برای کمک به خودکارسازی تعاملات پشتیبانی از داخل تیم‌های Slack و Microsoft استفاده کنند. این عامل جدید می‌تواند پاسخ‌ها را از مقالات پایگاه دانش موجود هم برای نمایندگان و هم برای کاربران نهایی به‌عنوان مثال، جمع‌آوری کند، و همچنین تعاملات قبلی را برای عوامل جدید اختصاص داده شده به‌سرعت خلاصه می‌کند تا آنها را در مورد یک موضوع به‌روز کند.

اعتبار تصویر: اطلسی

یکی دیگر از ویژگی های جالب اینجا این است که ابزار جدید می تواند پرس و جوهای زبان طبیعی را به زبان پرس و جوی اطلسی SQL مانند Jira ترجمه کند و این قابلیت را برای بسیاری از کاربران باز کند.

همه این قابلیت های جدید اکنون در دسترسی اولیه در دسترس هستند. سازمان‌هایی که می‌خواهند آن‌ها را امتحان کنند، می‌توانند به فهرست انتظار بپیوندند تا در اینجا به آنها دسترسی داشته باشند. پس از دوره دسترسی اولیه، برخی از این ویژگی‌ها به مرور زمان به ویژگی‌های پولی تبدیل می‌شوند، اما Atlassian به طور خاص خاطرنشان می‌کند که عامل مجازی برای مدیریت خدمات Jira بدون هیچ هزینه اضافی در برنامه‌های Premium و Enterprise آن گنجانده خواهد شد.