AWS نسخه جدیدی از پایگاه داده Aurora را معرفی کرد که هزینه های I/O را کاهش می دهد

AWS نسخه جدیدی از پایگاه داده Aurora را معرفی کرد که هزینه های I/O را کاهش می دهد

AWS در این هفته نسخه جدیدی از پایگاه داده Aurora خود را به نام Amazon Aurora I/O-Optimized اعلام کرد. خبر مهم این نسخه این است که از شر تمام هزینه های ورودی/خروجی برای استفاده از پایگاه داده خلاص می شود، حرکتی که باید هزینه های کلی پایگاه داده را برای مشتریان با حجم کاری زیاد کاهش دهد و قابلیت پیش بینی بیشتری را برای صورتحساب های پایگاه داده ابری آنها به ارمغان بیاورد.

با پیکربندی جدید Aurora، مشتریان فقط برای نمونه های پایگاه داده و مصرف ذخیره سازی خود بدون هیچ هزینه ای برای عملیات I/O پرداخت می کنند. این شرکت در بیانیه‌ای گفت: مشتریان اکنون می‌توانند با اطمینان هزینه‌های سنگین‌ترین حجم کاری خود را بدون در نظر گرفتن تنوع ورودی/خروجی پیش‌بینی کنند و به تسریع تصمیم آنها برای انتقال بیشتر حجم کاری پایگاه داده خود به AWS کمک کند.

و البته هدف جذب مشتریان برای مهاجرت بارهای کاری بیشتر است. اما با توجه به اینکه شرکت‌های بیشتری به دنبال کارایی بیشتر در فضای ابری هستند، محصولی مانند این می‌تواند برای مدیران ارشد فناوری اطلاعاتی که به طور فزاینده‌ای از هزینه‌ها آگاه هستند، جذاب باشد.

اما به گفته کوری کوین، اقتصاددان ارشد ابر در گروه Duckbill، یک شرکت مشاوره که به مشتریان کمک می کند صورتحساب های AWS خود را کاهش دهند، مهم است که توجه داشته باشیم که این محصول با قیمت بالاتر از پایگاه داده استاندارد Aurora است. «این یک مدل قیمت گذاری جایگزین است. کوین به TechCrunch گفت: آنها برای این مدل هزینه بیشتری را به عنوان نرخ پایه دریافت می کنند، بنابراین به جزئیات یک حجم کاری معین می رسد که آیا استفاده از آن ایده خوبی است یا خیر.

در یک پست وبلاگی که نسخه جدید را اعلام کرد، چانی یون از AWS اذعان کرد که این به نوع حجم کاری بستگی دارد. اکنون می‌توانید با اطمینان هزینه‌ها را برای فشرده‌ترین حجم کاری‌های I/O خود پیش‌بینی کنید، تا زمانی که هزینه‌های ورودی/خروجی شما از ۲۵ درصد هزینه‌های فعلی پایگاه داده Aurora شما بیشتر شود، تا ۴۰ درصد در هزینه صرفه‌جویی می‌کنید. اگر از نمونه‌های رزرو شده استفاده می‌کنید، حتی بیشتر در هزینه صرفه‌جویی خواهید کرد.» همانطور که می توانید بگویید، و همانطور که کوین اشاره می کند، شیطان قطعاً در جزئیات مورد نیاز حجم کاری خاص شما خواهد بود.

ری وانگ، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی در Constellation Research گفت که این یک پیروزی برای مشتریانی است که حجم کاری زیادی دارند. او گفت: «معمولاً هر بار که داده‌هایی را می‌خوانید که کش نیستند و سپس داده‌ها را به داده‌های mySQL یا Postgres خود باز می‌نویسید، هزینه ورودی/خروجی را متحمل می‌شوید. “این برای کاهش قیمت شما طراحی شده است، زیرا آنها راه کارآمدتری را در داخل برای رسیدگی به این موضوع پیدا کرده اند، و با ورود به عصر هوش مصنوعی، صرفه جویی در هزینه را به مشتریان منتقل کرده اند.”

این باید به ویژه برای مشتریان با حجم کاری فشرده مانند هوش مصنوعی یا موارد استفاده فصلی از تجارت الکترونیک مفید باشد. مشتریان می توانند بر اساس حجم کاری مورد انتظار، بارهای کاری جدید بیاورند یا بین پایگاه داده استاندارد Aurora و نسخه بهینه شده I/O در کنسول مدیریت حرکت کنند تا به مدیریت هزینه ها کمک کنند.