Ballerine منبع باز را برای تصمیم گیری ریسک و هویت بانک ها به ارمغان می آورد

یک استارت‌آپ جدید امروز با 5 میلیون دلار سرمایه اولیه راه‌اندازی می‌شود، زیرا به نظر می‌رسد طعم متن باز خود را به نرم‌افزارهای تصمیم‌گیری ریسک در بخش مالی بیاورد.

Ballerine، همانطور که استارت آپ نامیده می شود، به بانک ها و سایر سازمان های مالی کمک می کند تا تصمیمات کلیدی خود را در مورد تعهدات KYC (مشتری خود بشناسید) و KYB (کسب و کار خود را بشناسید) خودکار کنند، از جمله تأیید هویت و خطرات مرتبط با انجام تجارت با یک شخص یا شرکت خاص. . این پلتفرم داده‌ها را از وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، ثبت شرکت‌ها (به عنوان مثال SEC)، آژانس‌های اعتباری تحریم، پایگاه‌های اطلاعاتی PEP و سایر منابع جهانی دریافت می‌کند و ابزارهای مختلفی را برای پشتیبانی از ورود مشتری، پذیره‌نویسی و نظارت بر تراکنش یکپارچه می‌کند.

به عنوان مثال، یک بانک آنلاین بدون شک می خواهد مشتریان تجاری جدید را با کمترین اصطکاک وارد کند، اما باید این «نیاز به سرعت» را با وظایف آنها برای رعایت مقررات مربوطه متعادل کند، و اطمینان حاصل کند که آنها کسب و کاری را انجام نمی دهند. ممکن است مستعد فعالیت های کلاهبرداری باشد. هنگامی که یک مشتری تجاری سعی در افتتاح حساب می کند، معمولاً باید اطلاعاتی مانند آدرس، نام قانونی، شماره ثبت و غیره را ارائه دهد. سپس بانک می‌تواند API Ballerine را به سیستم‌های داخلی خود متصل کند و سپس Ballerine داده‌های مشتریان بانک را از طریق تمام پایگاه‌های داده خود برای تأیید کسب‌وکار اجرا می‌کند.

نوام ایژاکی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Ballerine، به TechCrunch توضیح داد: «هدف در اینجا تأیید مشروع بودن کسب و کار است و افرادی که حساب را باز می کنند یا برای وام درخواست می کنند مجاز به انجام این کار هستند. بانک نیازی به ادغام یا تجاری سازی مستقیم در هیچ یک از این پایگاه های داده ندارد، همه اینها از طریق یک ادغام با Ballerine انجام می شود.

با این حال، Ballerine برای ارزیابی خطرات خاص نیز فراتر از تأیید است.

“این ممکن است شامل بررسی اینکه آیا کسب و کار یا صاحبان آن در لیست های نظارتی دولتی ظاهر می شوند یا خیر، یا اینکه آیا الگوهای رفتاری آنها با بازیگران متقلب شناخته شده مطابقت دارد، باشد.” ایژاکی ادامه داد.

موارد استفاده دیگر ممکن است شامل پذیره نویسی باشد، جایی که یک کسب و کار برای دریافت وام از بانک درخواست می کند. Ballerine داده‌های مالی کسب‌وکار از جمله تاریخچه اعتباری را تجزیه و تحلیل می‌کند تا مشخص کند چه خطراتی در وام دادن به آن وجود دارد و می‌تواند به بانک کمک کند تا شرایط وام را بر اساس عوامل خطر مرتبط تصمیم‌گیری کند. این نظارت نیز مستمر است، حتی پس از راه اندازی یک کسب و کار یا دریافت وام، زیرا ممکن است چشم انداز ریسک در طول زمان تغییر کند.

بالرین که در سال 2022 تأسیس شد، سال گذشته یک دور سرمایه گذاری کوچک را به دلیل مشارکت در برنامه تابستانی Y Combinator (YC) برگزار کرد. امروز شاهد یک سرمایه گذاری اولیه 5 میلیون دلاری به رهبری تیم 8 اسرائیل با مشارکت YC، Vera Equity و تعدادی از حامیان فرشته هستیم.

Ballerine منبع باز را برای تصمیم گیری ریسک و هویت بانک ها به ارمغان می آورد

بنیانگذاران بالرین: نیتزان گای (CPO)، نوام ایژاکی (مدیر عامل)، و آلون پرتز (CTO) اعتبار تصویر: رقصنده ها

گسترش

Ballerine را می توان به طور کامل به عنوان یک محصول پشتیبان که با سیستم ها و منابع داده موجود یک شرکت، از جمله پلتفرم های CRM، سیستم های تشخیص تقلب و ابزارهای انطباق برای تقویت خدمات تصمیم گیری هویت آنها، ادغام می شود.

با این حال، Ballerine همچنین یک نسخه میزبانی شده مملو از قسمت جلویی را برای شرکت‌هایی که خواهان یک محصول خارج از قفسه هستند، ارائه می‌کند.

رقصنده ها

رقصنده ها اعتبار تصویر: رقصنده ها

موسسات مالی در حال حاضر چندین گزینه جایگزین برای دستیابی به آنچه بالرین وعده داده است، از جمله اجرای فرآیندهای تأیید ریسک دستی که تلاشی طولانی و نیازمند منابع است، دارند. یا می‌توانند با اتصال محصولات مختلف مانند Onfido برای تأیید هویت و Seon برای تقلب، مجموعه ابزار نیمه خودکار خود را توسعه دهند. ایژاکی می گوید در میان برخی از شرکت های بزرگ فین تک نسبتاً رایج است.

او گفت: «این رویکرد بسیار پیچیده است، به منابع تحقیق و توسعه زیادی نیاز دارد و این خطر را به همراه دارد که شما را با یک راه حل نقطه‌ای «قفل» کند. همچنین بهینه سازی این فرآیندها را که حیاتی و پرهزینه هستند بسیار دشوار می کند.

در جاهای دیگر، شرکت‌ها ممکن است ابزارهای اختصاصی ارکستراسیون SaaS مانند Persona یا Alloy را انتخاب کنند.

با این حال، به عنوان یک پروژه منبع باز، Ballerine به شرکت‌ها گزینه‌های بیشتری را در مقیاس آنها ارائه می‌دهد، زیرا کنترل بیشتری بر روی استقرار و در دسترس بودن ویژگی‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهد – آنها می‌توانند در صورت تمایل، عملکرد خود را گسترش دهند.

از آنجایی که شرکت‌ها به سمت خطوط جدید تجارت و مناطق جغرافیایی گسترش می‌یابند، اغلب به ویژگی‌ها و ادغام‌های جدیدی نیاز دارند که ممکن است توسط فروشنده پشتیبانی نشود. ایژاکی گفت. “با Ballerine، شرکت‌ها می‌توانند زیرساخت‌ها را برای برآورده کردن نیازهای خاص خود مشارکت داده و سفارشی‌سازی کنند و به آن‌ها کنترل فرآیندهای حیاتی را بدهند.»

تجارت منبع باز

شایان ذکر است که در حالی که پلتفرم اصلی Ballerine منبع باز است و تحت مجوز Apache 2.0 در GitHub در دسترس است، نهاد تجاری پشت این پروژه ویژگی ها، ادغام ها و ابزارهای اختصاصی را به عنوان بخشی از استراتژی کسب درآمد خود توسعه داده است. این شامل میزبانی درجه سازمانی، خدمات پشتیبان‌گیری از داده‌ها و بازیابی فاجعه، گزارش‌های حسابرسی، اطلاعات شناسایی شخصی (PII) و موارد دیگر است، اگرچه همه این‌ها در حال حاضر در دسترس نیستند.

در واقع، Ballerine اخیراً یک تجسم میزبانی SaaS از محصول خود را برای مشاغلی که بیشتر از یک محصول پخته شده در فر با حداقل نیاز به پیکربندی می‌خواهند، راه‌اندازی کرد، اگرچه این هنوز به صورت عمومی در دسترس نیست.

ما در حال حاضر در حال خدمت رسانی به مشتریان تحت رادار هستیم تا از قابلیت اطمینان و آمادگی پلت فرم خود برای تولید، قبل از ورود به مشتریان بزرگتر و نمایش آن در سایت خود اطمینان حاصل کنیم.» ایژاکی گفت.