BeReal در حال اضافه کردن یک ویژگی پیام رسانی به نام RealChat است

BeReal در حال کار بر روی یک ویژگی چت است که با آزمایشی در بین کاربران در ایرلند آغاز خواهد شد.

در زمان راه‌اندازی، کاربران می‌توانند یک به یک با دوستان خود پیام ارسال کنند، یک BeReal خصوصی برای آنها ارسال کنند (بدون محدودیت زمانی، فقط یک عکس از جلو) و با RealMoji (ایموجی‌های سفارشی BeReal) واکنش نشان دهند.

کاربران BeReal فقط در صورتی می توانند به یکدیگر پیام بدهند که قبلاً در پلتفرم دوست باشند. سیستم چت نیز با ویژگی های مسدود کردن و گزارش راه اندازی خواهد شد. در حالی که کاربران می‌توانند پیام‌های خود را حذف کنند، این بدان معنا نیست که پیام از برنامه‌های دوستانشان ناپدید می‌شود – اما اگر دو نفر در یک چت پیام‌ها را حذف کنند، BeReal می‌گوید که در عرض 30 روز به طور کامل از سیستم آنها حذف خواهد شد. و اگر در BeReal چنین مکالمات محرمانه ای دارید، بهتر است از یک برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده استفاده کنید.

این شرکت در ایمیلی به TechCrunch گفت که پیام خصوصی یکی از رایج ترین ویژگی های درخواستی کاربران است. مطمئناً، اگر می‌خواهید بدون نظر دادن در مورد BeReal با دوستان خود صحبت کنید، چت مستقیم با یک دوست در برنامه آسان‌تر است، که همه دوستان دیگرشان می‌توانند آن را ببینند. اما این نیز راهی برای BeReal است که کاربران را برای مدت طولانی‌تری در برنامه نگه می‌دارد و زمانی که آنها پست خود را منتشر می‌کنند، آن را بیش از یک بار در روز باز می‌کند.

محبوبیت BeReal سال گذشته با وجود اینکه در سال 2020 تأسیس شد، افزایش یافت.

هر روز در یک زمان تصادفی، از هر کاربر به طور همزمان یک اعلان دریافت می شود که “زمان BeReal است”. این بدان معناست که در عرض دو دقیقه، باید یک عکس از دوربین جلو و عقب (RIP Frontback) بگیرید تا با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در حالی که اینستاگرام گاهی اوقات شبیه یک حلقه برجسته به نظر می رسد، BeReal عکس های بسیار بیشتری از تلویزیون یا صفحه نمایش رایانه افراد دارد، زیرا ما اغلب در حال تماشای Netflix یا کار هستیم. اما این اصالت جنبه های منفی خود را دارد، زیرا سلفی های صفحه کامپیوتر پس از مدتی خسته کننده می شوند.

حتی با وجود رقابتی که این برنامه در قالب ویژگی‌های کپی از TikTok، Instagram و Snapchat داشت، برنامه تا بهار امسال چندان تکرار نشد. در آوریل، BeReal یک ادغام با Spotify را راه‌اندازی کرد که نشان می‌دهد وقتی BeReal خود را پست می‌کنید به چه چیزی گوش می‌دهید. سپس، این برنامه قابلیت Bonus BeReal را ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد بیش از یک BeReal در روز پست کنند، البته تا زمانی که اولین BeReal خود را به موقع پست کنند.

طبق گفته BeReal، این اپلیکیشن روزانه 20 میلیون کاربر فعال دارد. اگرچه این شرکت جوان یک دور سری B 60 میلیون دلاری برای پشتیبان گیری از آن دارد، اما هنوز هیچ تبلیغ یا ویژگی پولی در برنامه وجود ندارد، بنابراین پتانسیل کسب درآمد محدود است.