Blackrock ارزش Byju را 62 درصد کاهش داد و به 8.4 میلیارد دلار رساند

Blackrock ارزش Byju را 62 درصد کاهش داد و به 8.4 میلیارد دلار رساند

Blackrock، یک سرمایه گذار اقلیت در Byju’s، بار دیگر ارزش هولدینگ خود در استارت آپ مستقر در بنگلور را کاهش داده است، این بار به حدود 8.4 میلیارد دلار، حتی در شرایطی که ارزشمندترین استارتاپ هندی همچنان به افزایش سرمایه با قیمت بهتر ادامه می دهد.

Blackrock ارزش سهام Byju را در سه ماهه منتهی به مارس امسال نسبت به سال گذشته 62 درصد کاهش داد.

با این وجود، یک سری از صلاحیت ها شایسته توجه است: بلک راک سهامدار قابل توجهی در Byju نیست و کمتر از 1٪ سهام در استارتاپ را در اختیار دارد.

اقدام مشابهی از طرف Prosus، یکی از سرمایه گذاران برجسته در Byju، هشدارهای بیشتری را برای رهبر edtech هند ایجاد می کرد. علاوه بر این، شایان ذکر است که روش‌های ارزیابی ممکن است در بین سرمایه‌گذاران مختلف متفاوت باشد. بنابراین، سایر سرمایه گذاران پرتفوی به طور بالقوه می توانند دیدگاه های بسیار متضادی داشته باشند.

علاوه بر این، Byju’s اخیراً 250 میلیون دلار بودجه جدید با سقف ارزش گذاری 22 میلیارد دلار در اوایل این ماه تضمین کرده است، که نشان می دهد این استارتاپ همچنان توسط سایر حامیان ارزش بیشتری دارد.

تعدیل قیمت بلک راک آخرین مورد از یک سری کاهش ارزش گذاری برای اکوسیستم استارت آپی هند است. Invesco ارزش Swiggy را به نصف کاهش داده است و Pine Labs و Pharmeasy نیز شاهد کاهش ارزش آنها توسط برخی سرمایه گذاران بوده اند.