Blackstone سهام نرم افزار IBS را به قیمت 450 میلیون دلار به Apax می فروشد

Blackstone سهام نرم افزار IBS را به قیمت 450 میلیون دلار به Apax می فروشد

این سه روز دوشنبه گفتند که بلک استون به توافقی قطعی برای فروش سهام خود در استارت آپ هندی SaaS IBS Software به Apax به قیمت 450 میلیون دلار رسیده است که آخرین مورد از یک سری فعالیت های معاملاتی در مرحله آخر در میان شرکت های آماده IPO است.

نرم افزار IBS طیف وسیعی از راه حل های نرم افزاری را به شرکت های هواپیمایی، تدارکات و مهمان نوازی ارائه می دهد. استارت آپ مستقر در کرالا با دفاتری در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، دبی، ژاپن، کره جنوبی و بریتانیا حضور جهانی دارد. طبق وب‌سایت این شرکت، شرکت‌های Cathay Pacific Airways و Etihad Airways، Air Canada، DHL، FedEx، Heathrow، JetBlue، Lufthansa، Qantas، Singapore Airlines و Virgin Atlantic را در میان مشتریان خود به حساب می‌آورد.

بلک استون حدود 40 درصد از سهام نرم افزار IBS را از جنرال آتلانتیک در سال 2015 به قیمت 170 میلیون دلار خریداری کرد. طبق گزارش‌های قبلی رسانه‌های محلی، بلک استون به دنبال فروش این سهام به قیمت بیش از 1.2 میلیارد دلار بود. به گفته شرکت اطلاعات بازار Tracxn، نرم افزار IBS تاکنون 680 میلیون دلار در معاملات اولیه و ثانویه جمع آوری کرده است.

ما از شراکت با Apax خوشحالیم زیرا وارد مرحله جدیدی در ماموریت خود برای تغییر نحوه عملکرد شرکت های مسافرتی در دنیای دیجیتال می شویم. VK Mathews، بنیانگذار و مدیر اجرایی نرم افزار IBS، در بیانیه ای گفت: این سرمایه گذاری تأییدی بر استراتژی ما و تعهد و مشارکت ما در صنعت است و ما یک چشم انداز مشترک با Apax برای آینده کسب و کار داریم.

شرکت 25 ساله IBS Software که در سال مالی 2022 حدود 150 میلیون دلار درآمد داشت، سال گذشته عرضه اولیه عمومی ایالات متحده را در نظر گرفت. این شرکت که به صورت محرمانه برای IPO ثبت نام کرده بود، در بحبوحه تضعیف اقتصاد جهانی این برنامه ها را به تعویق انداخت.

با نظارت دقیق بر بخش نرم‌افزار مسافرتی در چند سال گذشته، نرم‌افزار IBS به‌عنوان جایگاه منحصربه‌فردی در صنعت برای ما متمایز شد و مجموعه نرم‌افزاری نسل بعدی را ارائه کرد که به اعتقاد ما واقعاً بی‌رقیب است. جیسون رایت، شریک Apax در بیانیه‌ای گفت: در طول دو دهه گذشته، نرم‌افزار IBS در محصولات، نوآوری و فرهنگ سرمایه‌گذاری کرده است، در حالی که به گسترش تجارت ادامه می‌دهد.