Blink Blink Copilot را راه اندازی می کند تا هوش مصنوعی مولد را به عملیات امنیتی بیاورد

Blink Blink Copilot را راه اندازی می کند تا هوش مصنوعی مولد را به عملیات امنیتی بیاورد

گیل باراک، مدیر عامل Blink می‌گوید که سه دوره متمایز در مورد اتوماسیون عملیات امنیتی وجود داشته است. اولین مورد نیاز به کارشناسان داشت تا گردش کار را کدنویسی کنند، که برای تولید یک گردش کار هفته ها یا ماه ها طول می کشید. اخیراً، رویکردهای کم کد به کاربران اجازه می دهد تا اجزا را به یک گردش کار بکشند و رها کنند، و کد را تقریباً به طور کامل بدون ورودی کاربر در پس زمینه ایجاد کنند، و این روند را تا حد زیادی سرعت می بخشد.

دوره سوم به تازگی با توانایی توصیف یک گردش کار و ایجاد پلتفرم آن برای شما آغاز شده است. با استفاده روز افزون از مدل های زبان بزرگ (LLM) این شرکت توانسته چنین ابزاری را ایجاد کند.

“رویای من از زمانی که شرکت را شروع کردم این بود که به مکانی بدون کد برسم که در آن هر کسی در هر سطح مهارتی بتواند هر گردش کاری را به سادگی با تایپ کردن ایجاد کند. [a description]،” او گفت. هنگامی که ChatGPT در پایان سال گذشته راه اندازی شد، این یک هدف قابل دسترس شد.

ما در حال راه‌اندازی Blink Copilot هستیم که اولین کد واقعاً بدون کد است [security operations workflow tool]، به این معنی که شما فقط یک اعلان را تایپ می کنید و یک گردش کار کد پایین ایجاد می کند و سپس می تواند آن کد را اجرا کند.”

کاری که انجام می دهد این است که درخواست شما را درک می کند و یک گردش کار بر اساس توضیحات شما ایجاد می کند. بنابراین اگر دستور را وارد کنید، “برای هر مشکل در Wiz، یک بلیط در ServiceNow برای مهندس رویداد مربوطه باز کنید و به آنها بگویید که 48 ساعت فرصت دارند تا آن را برطرف کنند.یک گردش کاری به شکل زیر ایجاد می کند:

جریان کاری که به طور خودکار از Blink Copilot بر اساس درخواست کاربر ایجاد می شود.

اعتبار تصویر: پلک زدن

این بی شباهت به Ansible Lightspeed نیست که هفته گذشته در اجلاس Red Hat اعلام شد، اما به جای خودکارسازی عملیات IT، Blink Copilot عملیات امنیتی را خودکار می کند.

این شرکت با چندین ارائه‌دهنده LLM از جمله مایکروسافت، گوگل و OpenAI کار می‌کند و باراک می‌گوید استارت‌آپ این ابزار را طوری طراحی کرده است که بتواند چندین مدل را به آن متصل کند. ما چندین لایه ساخته‌ایم که گرفتن LLM‌های مختلف و امتحان کردن آن‌ها را برای ما آسان می‌کند، و ما آنها را در مورد هر چیزی که می‌سازیم آموزش می‌دهیم. بنابراین ما داده های زیادی از مشتریان داریم. در واقع، ما تمام این اقدامات و ادغام‌های متفاوتی را داریم که ساخته‌ایم و بخشی از چیزی است که آن را آموزش می‌دهیم.»

این ادغام ها شامل کتابخانه ای از بیش از 7000 جزء گردش کار در دسته هایی مانند امنیت ایمیل، امنیت ابری، امنیت شبکه و غیره است. پس از اینکه سیستم گردش کار را ایجاد کرد، کاربران می توانند عناصر مختلف را تغییر دهند یا در صورت نیاز موارد جدید اضافه کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای مشاهده نحوه عملکرد یک مرحله جداگانه در گردش کار، بررسی کنند یا در صورت نیاز، کد اصلی را بررسی یا ویرایش کنند.

اما شایان ذکر است که این کار بسیار آسان است، این امکان وجود دارد که شخصی بتواند بدون دانش فنی مورد نیاز برای درک پیامدهای اقداماتی که در حال ساخت است، گردش کار بسازد. باراک تصدیق می‌کند که ممکن است چنین مسائلی وجود داشته باشد، و او می‌گوید که باید انسان‌هایی در جریان باشند تا اطمینان حاصل شود که شخصی موظف به بررسی جریان کار قبل از انتشار آن است.

او می گوید که در سادگی آن طعنه آمیزی وجود دارد زیرا قبل از داشتن چنین ابزارهایی، در عصر کدنویسی، نیاز به داشتن مهندسان امنیتی بسیار آموزش دیده در کارکنان بود، و اکنون بحث برعکس شده است.

“نکته خنده دار این است که قبل از این وجود داشته باشد، همه در مورد سخت بودن استخدام و حفظ مهندسان امنیتی صحبت می کردند … و اکنون مشتریان به من می گویند که این بسیار ساده به نظر می رسد، استفاده از آن بسیار آسان است و چگونه می توان نرده های محافظ را برای محافظت اضافه کرد. [yourself]? بنابراین این چیزی است که ما اکنون اضافه می کنیم.» او گفت.

این شرکت که 26 میلیون دلار به ازای هر Crunchbase جمع آوری کرده است، امروز Blink Copilot را به طور کلی در دسترس قرار می دهد.