Box برنده نبرد برد پروکسی با سرمایه گذار فعال Starboard Value – TechCrunch می شود

نبرد بین Box و سهامدار عمده آن Starboard Value بر سر کنترل هیئت مدیره امروز زمانی پایان یافت که مدیران شرکت به راحتی Starboard را شکست دادند. ماه ها مانور در هر دو طرف به اوج خود رسید ، زیرا آنها برای کنترل شرکت تلاش می کردند.

جعبه در بیانیه ای تا حدودی کلی از نتایج قدردانی کرد: “جعبه از حمایت و چشم اندازهایی که در طول این فرآیند از سهامداران خود دریافت کرده ایم قدردانی می کند. هیئت مدیره و تیم مدیریت بر ادامه تغییر Box و اجرای استراتژی Box برای رشد سودآور و ارائه ارزش قابل توجه به همه سهامداران Box تمرکز خواهند کرد. “

از طرف دیگر ، همانطور که انتظار دارید ، Starboard از نتیجه ناراضی بود و این را در نامه ای به سهامداران که اوایل امروز منتشر شد پنهان نکرد.

وی گفت: “ما مطمئناً از نتایج این انتخابات ناامید شده ایم ، که به دلیل حق رأی مربوط به تامین مالی مورد نظر صاحبان سهام و استفاده از سرمایه سهامداران برای بازخرید شدید سهام قبل از تاریخ رکورد از سهامداران که احتمالاً از تغییر حمایت می کنند ، بسیار ناامید شده است. در این مقطع ، آینده Box در دستان هیئت مدیره است و مقدار قابل توجهی کار برای انجام دادن باقی مانده است. تعهدات زیادی انجام شده است ، و ما امیدواریم که Box بتواند سرانجام به وعده های خود برای بهبود نتایج ، پاسخگویی ، حاکمیت و شیوه های جبران عمل کند. “

همه اینها زمانی شروع شد که Starboard Value در Box سرمایه گذاری کرد و 7.5 درصد از سهام آن را به خود اختصاص داد که در نهایت به 8.8٪ در شرکت افزایش یافت. با آن سهام ، بزرگترین سهامدار شد ، اما تا مارس سال جاری نسبتاً آرام ماند. آن زمان بود که غوغای عمومی آغاز شد مبنی بر اینکه Starboard از هدایت شرکت ناراضی است ، درگیری ای که در نهایت می تواند منجر به برکناری بنیانگذار و مدیرعامل آرون لووی یا فروش Box شود.

وقتی Box اعلام کرد که 500 میلیون دلار از KKR سرمایه گذاری می کند ، وضعیت جالبی به خود گرفت ، حرکتی که Starboard از آن استثنا کرد و در نامه ای که در ابتدای ماه مه منتشر شد ، تصریح کرد که می خواهد تغییرات مهمی رخ دهد. همانطور که در آن زمان نوشتیم:

در حالی که آنها نامه را عمدتاً مودبانه ترسیم کردند ، کاملاً واضح است که Starboard با Box عصبانی شده است. “در حالی که ما از گفت و گویی که با تیم مدیریت Box و هیئت مدیره (” هیئت مدیره “) در دو سال گذشته داشته ایم قدردانی می کنیم ، اما از ادامه نتایج ضعیف ، تصمیمات تردید سرمایه مشکوک و بازده سهامداران ناامید شده ایم.” Starboard در نامه خود نوشت.

کمتر از یک هفته بعد Starboard برای صندلی های تخته حرکت کرد و نبرد برای کنترل ادامه داشت. موقعیت صندوق با دو گزارش درآمد مناسب قبل از رای گیری تقویت شد. این شرکت اقدام غیرمعمول در ارائه زودهنگام نتایج را انجام داد تا قبل از رای گیری اطلاعات لازم را به رای دهندگان بدهد.

این شرکت همچنین اقدام غیرمعمول را برای ثبت سند در SEC انجام داد که با نامزدهای Starboards مخالفت کرد. در نهایت ، باکس در نبرد پیروز شد. آلن پلز شارپ ، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی در Deep Analysis ، که سالها فضای مدیریت محتوا را که Box در آن فعالیت می کند ، تماشا می کند ، این را یک پیروزی برای Levie و Box می داند.

“برای من تعجب آور نبود که باکس برنده این روز شد. به نظر من ، Starboard وفاداری را که آرون لووی ایجاد می کند اشتباه خواند و دست کم گرفت. واقعیت این است که برای اکثر کارکنان و سرمایه گذاران Box ، این شرکت یک داستان موفقیت آمیز است و آنها همچنین می دانند که مشتریان بسیار مشغول هستند و فضای زیادی برای رشد آینده وجود دارد. “

پلتز شارپ افزود: “برای صندوق رای این اعتماد به این معناست که آنها می توانند (در صورت تمایل) خریدهای بیشتری داشته باشند و بیشتر در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنند بدون اینکه دائماً یک سرمایه گذار تهاجمی از دوش خود مراقبت کند.”

به سختی می توان فهمید که در آینده چه اتفاقی می افتد ، اما Starboard هنوز سهام خود را حفظ کرده است و هنوز در این اعداد تاثیری دارد. در طول دوره مالکیت ، Box عملکرد بهتری داشته است ، همانطور که نتایج درآمدهای اخیر نشان داده است ، و شرکت می گوید که این هدف نهایی است.

“همانطور که بارها و بارها اعلام کرده ایم ، تنها هدف ما کمک به Box برای عملکرد بهتر و اتخاذ بهترین شیوه های کلاس در عملکرد ، نتایج مالی ، حاکمیت و جبران خسارت به منظور ایجاد ارزش بلند مدت به نفع همه سهامداران بوده است. به ما به نظارت بر پیشرفت در Box ادامه می دهیم و امیدواریم که شرکت شاهد تغییراتی باشد که با مشارکت ما تحریک شده و ارزش دراز مدت ایجاد می کند. “Starboard’s Feld نوشت.