CodeSee پروژه منبع باز OSS Port را راه اندازی می کند تا به توسعه دهندگان در تجسم پایگاه کد کمک کند – TechCrunch

هرچه یک پروژه کد نویسی بزرگتر شود و افراد بیشتری درگیر شوند ، بدست آوردن تصویری کلی از چگونگی تطابق کل پروژه با یکدیگر دشوارتر می شود ، و این به ویژه در مورد تیم های توزیع شده صادق است. امروز ، CodeSee ، یک استارتاپ اولیه که می خواهد به تیم های توسعه دهنده در درک کل پایگاه کمک کند ، OSS Port را منتشر کرد ، یک پروژه منبع باز که برای کمک به تیم های متن باز متفاوت طراحی شده است.

در حالی که در آن بود ، این شرکت همچنین اعلام کرد که 3 میلیون دلار در سال گذشته دریافت کرده است و قبلاً فاش نکرده بود. Boldstart Ventures و Uncork Capital با مشارکت DCVC ، Precursor Ventures و Salesforce Ventures و چندین سرمایه گذار فرشته دیگر ، آن دور را رهبری کردند.

هدف کلی CodeSee این است که به شرکت ها کمک کند تا کد خود را تجسم و درک کنند ، چیزی که با افزایش حجم و تعداد توسعه دهندگان درگیر ، چالش برانگیز شده است. Shanea Leven ، مدیرعامل شرکت ، به همراه شوهر خود CTO ، جاش لوون ، توضیح داد: “CodeSee یک ابزار توسعه دهنده است که به توسعه دهندگان و تیم ها کمک می کند تا نحوه کار کد را درک کنند.”

مدیر عامل Leven می گوید آنها یک محصول منبع باز برای مبتدیان ایجاد کرده اند زیرا آنها در پروژه های منبع باز با پروژه های متن باز با انواع توسعه دهندگان از سراسر جهان و افراد جدیدی که دائماً به آن می پیوندند ، نیاز واقعی به این سرویس را دارند تا حس جامع کد را دریافت کنند. پایه. او معتقد است که اگر CodeSee برای این پروژه ها کار کند ، به عنوان اثبات مفهوم نوع برای نسخه تجاری محصول عمل می کند.

لوون ، که بیش از یک دهه تجربه در سطوح مختلف مدیریت محصول در شرکت هایی مانند Docker و Cloudflare دارد ، مشاهده کرده است که وقتی تیم های مهندسی ارتباطات را در کل پایگاه درک نمی کنند ، چه اتفاقی می افتد. در موارد شدید ، وقتی همه چیز اشتباه پیش می رود ، منجر به لغزش مهلت ها می شود. وقتی او این نمایش را تماشا می کرد ، مدام فکر می کرد باید راهی باشد که به آنها کمک کند بفهمند چگونه همه چیز با هم هماهنگ است. سرانجام او تصمیم گرفت تا شرکتی را برای حل این مشکل تأسیس کند.

جاش لیون ، CTO و Shanea Leven ، مدیرعامل CodeSee

جاش لوون ، مدیر ارشد فناوری CodeSee و مدیر عامل شرکت شانا لوون. اعتبار تصویر: کد را ببینید

اد سیم ، که شریک مدیریتی سرمایه گذار اصلی Boldstart است ، این توانایی را برای درک پایگاه کد به عنوان یک جزء مفقوده در روند توسعه می داند و می تواند به شرکت ها در حفظ استعداد مهندسی کمک کند. این به این دلیل است که مهندسان معمولاً پس از 12 ماه اگر نتوانند بر اساس کد تسلط داشته باشند ، کار را ترک می کنند.

“اگر محصولی وجود دارد که به افراد در تسلط بر پایگاه کد کمک کند [faster]، و این رویکرد بصری را به آن بیاوریم ، سپس دیدیم که این می تواند فرصتی کاملاً عظیم برای بازکردن ارزش و ارسال سریعتر کد بهتر باشد ، و این چیزی است که Shanea واقعاً به ما نشان داد. “

همانطور که لوون و شوهرش شرکت را در 18 ماه گذشته ایجاد کردند ، اکنون 10 کارمند دارند و مدیرعامل لوون ، که سیاه پوست است ، می گوید که تجربه شخصی او باعث شده است که یک فرهنگ استقبال عمدی و فراگیر را در شرکت خود بسازد. “من با استارتاپ های زیادی درگیر بوده ام. و نظر من درباره فرهنگ سازی این است که یکی از بزرگترین لذتهای مدیرعامل این است که بتوانم فرهنگ فراگیر را بسازم که آرزو می کنم [always] داشت ، “او گفت.

وی افزود: “ما نسبت کاملی نداریم. ما به هیچ وجه کامل نیستیم اما ما انجام می دهیم [think about] فرهنگ به عنوان بخشی اجباری و ضروری از تجربه روزانه ما. ما به طور جداگانه به آن فکر نمی کنیم – این شرکت است و این تنوع و شمول است. تنوع و فراگیری در سطح اساسی شرکت ما ایجاد شده است. “

در حالی که این شرکت در طول همه گیری توسعه یافته و از نظر جغرافیایی گسترده شده است ، او اغلب به این فکر می کند که شرکت با رشد خود چگونه خواهد بود ، و در حالی که هنوز در حال بررسی آن است ، به فکر ایجاد مراکز محلی است که در آن گروهی از کارکنان وجود دارد.

او گفت: “ممکن است نوعی مرکز جایگزین وجود داشته باشد ، اما ما به عنوان یک تیم در مورد آن بحث می کنیم و سعی می کنیم هر کاری را که برای مردم مناسب است انجام دهیم ، اما نه قبل از اینکه واکسن برای کودکان منتشر شود.”