Constrafor، یک شرکت تدارکات ساختمانی، مسیر “ایمن” را با سرمایه جدید طی می کند

Constrafor، یک شرکت تدارکات ساختمانی، مسیر “ایمن” را با سرمایه جدید طی می کند

پروژه‌های ساختمانی بیشتری در حال شروع هستند، اما پرداخت‌ها به پیمانکاران و پیمانکاران فرعی آنها همچنان باعث ایجاد تنگنا در روند عادی تکمیل یک پروژه می‌شود.

انور گاوشه، مدیر عامل Constrafor به تک‌کرانچ گفت: «بانک‌ها بیشتر و بیشتر مراقب تأمین مالی پروژه‌های توسعه‌ای خود هستند، به این معنی که پرداخت‌ها از سوی خودشان نیز کاهش می‌یابد». این بدان معناست که زمان پرداخت به پیمانکاران فرعی به جای کوچک شدن در حال افزایش است و تنها برای پیمانکاران فرعی دشوارتر می شود زیرا آنها معمولاً برای رفتن به بانک های خود و افزایش خط اعتباری خود مراجعه نمی کنند.

Ghauche و Douglas Reed Constrafor را راه اندازی کردند، یک پلت فرم تدارکات ساخت و ساز SaaS، تا تامین مالی و نرم افزار تعبیه شده را برای پیمانکاران عمومی به منظور مدیریت گردش کار پیمانکاران فرعی خود فراهم کند. برنامه پرداخت زودهنگام آن ریسک فاکتور پیمانکار فرعی را به عهده می گیرد و جریان نقدی و اتکا به گزینه های سنتی و پرهزینه وام را آزاد می کند. سپس پیمانکار عمومی مبلغ فاکتور Constrafor را بازپرداخت می کند.

این شرکت در سال 2022 106.3 میلیون دلار سهام و بدهی جمع آوری کرد و از آن زمان تاکنون، Constrafor از 15000 مشتری به 23000 مشتری رسیده است. قاوچه اعتراف می‌کند که شرکت در این مدت «در آمدش با مشکل مواجه شده بود»، اما هیچ ربطی به بازار اعتبار یا شبکه نداشت. از آن زمان، این شرکت منشاء اعتبار خود را بهینه کرد و اکنون با رشد 25 درصدی ماهانه در سال جاری “در رشد پایدار” روبرو شده است.

Constrafor همچنین با راه‌اندازی برخی ابتکارات با استفاده از هوش مصنوعی مولد تعبیه‌شده مرتبط با خودکارسازی بررسی‌های دستی، به عنوان مثال، بیمه، به روند هوش مصنوعی پیوست. همچنین با Stripe برای ارائه یک محصول بانکی شریک شد و اکنون بیش از 80 شرکت با آنها بانکداری می کنند.

اکنون Constrafor با تزریق نقدی 7.5 میلیون دلاری از طریق یک اسکناس SAFE به رهبری Motive Partners بازگشته است که در این ماه بسته شد. سرمایه‌گذار جدید Fifth Wall به سرمایه‌گذاران موجود، از جمله FinTech Collective، Clocktower Technology Ventures، Commerce Ventures، FJ Labs و NotreVis پیوست. این به شرکت 14 میلیون دلار دارایی و 100 میلیون دلار بدهی از زمان تاسیس شرکت در سال 2019 می دهد.

انور قاوچه، مدیرعامل کنسترافور

انور قاوچه، مدیرعامل کنسترافور. اعتبار تصویر: کنسترافور

وقتی از او پرسیده شد که چرا Constrafor به دنبال یک اسکناس SAFE در مقابل یک دور قیمتی است، گاوشه گفت که فکر نمی‌کند بازار «امروز از نظر قیمت‌گذاری عالی بود».

قاوشه افزود: «ما شاهد این وخامت در چند برابری شرکت‌های فین‌تک بوده‌ایم. ما متوجه شدیم که این راه بسیار بهتری برای ادامه رشد ما است، از این رو نقاط عطف ما در بخش درآمد برای سری A است، بنابراین ما قصد داریم قبل از اینکه واقعاً به سراغ سری A برویم، از 5 میلیون دلار ARR عبور کنیم. اگر بتوانیم 10 میلیون دلار ARR باشد، این بهتر خواهد بود.”

علاوه بر این، سرمایه گذاری شامل دسترسی به تسهیلات اعتباری با آپولو است. قاوچه گفت که این پتانسیل برای سرمایه اضافی به کنسترافور “اعتبار و سرمایه قابل مقیاس برای تجارت ما” می دهد.

وی افزود: در زمانی که سایر بازیگران مالی به دلیل شرایط سخت اقتصادی در حال افزایش نرخ هستند، Constrafor می تواند قیمت خود را به مشتریان کاهش دهد و پس انداز را به آنها منتقل کند.

در همین حال، سرمایه جدید برای پرداخت حقوق و دستمزد و تامین مالی عملیات استفاده خواهد شد. Ghauche قصد دارد برنامه EarlyPay خود را رتبه بندی کند و API های Constrafor را برای مشتریان پیمانکار عمومی باز کند.

“ما در حال حاضر شاهد راه اندازی استارت آپ های ساخت و ساز زیادی هستیم و احساس می کنیم در حال حاضر یک شبکه بسیار بزرگ داریم، بنابراین می خواهیم پلتفرم خود را برای این شرکت ها باز کنیم تا به مال ما متصل شوند و در بالای Constrafor بسازند.” قوچه گفت.