COO Accel ، Tiger and Stripe از Higo مستقر در مکزیکو سیتی حمایت می کند زیرا 23 میلیون دلار برای بستر پرداخت B2B خود جمع آوری می کند-TechCrunch

تنها شش ماه پس از جمع آوری 3.3 میلیون دلار درآمد تامین مالی بذر، هیگو مستقر در مکزیکو سیتی امروز اعلام کرد که 23 میلیون دلار در دور سری A به رهبری Accel جمع آوری کرده است.

Tiger Global Management نیز به همراه حامیان موجود در تامین مالی مشارکت داشت Haystack ، Homebrew ، Audacious ، Susa Ventures و J Ventures. تعدادی از سرمایه گذاران فرشته نیز پول خود را در جریان قرار دادند ، از جمله کلیر هیوز جانسون ، مدیر ارشد اجرایی Stripe و کریستینا کوردووا ، رئیس سابق مشارکت در Stripe.

به زبان ساده ، شکل قرار است پرداختهای B2B برای SMB ها (مشاغل کوچک و متوسط) در آمریکای لاتین را با شروع از کشور اصلی خود تغییر دهد.

رودولفو کورکورا ، خوان خوزه فرناندز و دانیل تامایو در ژانویه 2020 این شرکت را تأسیس کردند و تشخیص دادند که روند پرداخت به فروشندگان برای صاحبان مشاغل تا حد زیادی “دستی و دست و پا گیر” است.

مدیر عامل شرکت مکزیک می گوید: “در مکزیک ، مشاغل کوچک بیشتر بدهی های پرداختی با چیزی جز صفحات گسترده و ایمیل و حساب های بانکی قدیمی ندارند.” Corcuera گفت.

این سه نفر Higo را برای خودکارسازی فرایندها و ایجاد جلوه در جریان نقدی ، به ویژه برای مشاغل کوچک ، تشکیل دادند. بر اساس داده های منتشر شده ، مشاغل “غیررسمی” حدود 23 درصد از تولید ناخالص داخلی مکزیک را تشکیل می دهند INEGI، موسسه ملی آمار و جغرافیا دولت. Higo نوامبر گذشته پلتفرم SaaS خود را با هدف راه اندازی کرد “ایجاد ساده ترین راه برای مشاغل در آمریکای لاتین برای پرداخت ، جمع آوری و تأمین مالی فاکتورها.”

امروزه ، این شرکت می گوید “بیش از 20 برابر” رشد کرده است ، به طوری که هزاران شرکت در ابتدای سال 2021 با پلتفرم خود پول می گیرند و حقوق می گیرند. همچنین ، از آخرین دور تأمین مالی ، این شرکت یک محصول تامین مالی را راه اندازی کرده است کمک به شرکت ها برای افزایش نقدینگی از طریق تمدید AP (حسابهای پرداختنی).

Corcuera گفت: “ما در صورت تأخیر پرداخت ها ، تأمین مالی در صورت تقاضا را انجام می دهیم و نگرانی های جریان نقدی را به گذشته تبدیل می کنیم.”

مدیر اجرایی ، که دو استارت آپ دیگر مکزیکی را در گذشته راه اندازی کرده است – Aliada و Tandem – تجارت هیگو را به تجارت ونمو تشبیه می کند ، اما برای مشاغل.

وی گفت: “Higo اولین بستر پرداخت B2B است که به صورت خودکار تمام فاکتورهای فروشندگان مشتری را پر می کند – و یک دفتر کل ارائه می دهد که در آن کاربران می توانند این فاکتورها را بدون ترک پلت فرم ما تأیید ، پرداخت و تأمین مالی کنند.” “کمی درباره Venmo برای B2B فکر کنید ، با توانایی اضافی برای تأمین مالی کامل پرداخت هایی که باید انجام دهید یا دریافت کنید ، با یک کلیک. “

اعتبار تصویر: شکل

هیگو سال 2021 را با 5 کارمند آغاز کرد و اکنون 31 نفر دارد ، با این هدف که تا پایان سال 60 نفر داشته باشد. این شرکت قصد دارد از سرمایه جدید خود در درجه اول برای استخدام در همه تیم ها استفاده کند.

Corcuera می گوید: “در مکزیک ، شرکت ها به موقع حقوق نمی گیرند.” “حتی شرکت های بزرگ برای رعایت مهلت ها تلاش می کنند ، بنابراین ما به شرکت ها کمک می کنیم تا سریعتر حقوق بگیرند.” این استارتاپ دارای مشتریان سازمانی مانند ارائه دهنده تدارکات 99minutos.com و غول تجارت الکترونیکی Jokr ، و همچنین شرکت های کوچکی مانند vinoschidos.mx ، یک بوتیک شراب آنلاین است.

در حال حاضر ، Higo همچنان متعهد به کار در کشور خود است ، جایی که Corcuera تخمین می زند که 4.2 میلیون SME وجود دارد ، که 70 درصد از جمعیت را استخدام می کنند.

آمیت کومار از Accel خاطرنشان می کند که شرکت مستقر در Palo Alto در “LatAm” بسیار “سرمایه گذاری کرده است و Higo بزرگترین سرمایه گذاری سری A خود را در منطقه نشان می دهد. او گفت ، آکل به طور فزاینده ای معتقد است که فرصت های قابل توجهی در آمریکای لاتین وجود دارد.برای ساخت نسل بعدی ریل های فین تک. “

به گفته وی ، شرکت وی نه تنها تحت تأثیر تمرکز لیزری هیگو بر پرداخت های B2B و پتانسیل آن برای تسریع اکوسیستم SMB محلی قرار گرفته است ، بلکه همچنین از این باور که تیم هم بنیانگذار “در حال ساخت یکی از بهترین مراحل اولیه است” تیم ها ”که در سطح جهانی دیده شده است.

به طور خاص ، کومار فکر می کند که تمرکز هیگو بر روی فاکتورها برای LatAm مناسب است ، زیرا در آنجا بیشترین تجارت بین شرکتها انجام می شود.

او می گوید: “سرعت رشد از نظر سپرده ها ، معاملات و فروشندگان موجود نشان می دهد که آنها مشکل بسیار مهمی را برای تعداد زیادی از مشاغل حل کرده اند و کل این اکوسیستم را تسریع خواهند کرد.”