CookUnity پس از دور 47 میلیون دلاری ، توسعه سراسری را افزایش می دهد – TechCrunch

استارتاپ تحویل غذای دسته ای کوچک CookUnity که توسط سرآشپز آماده می شود ، پس از بسته شدن دور سری B 47 میلیون دلاری در حال توسعه است.

Insight Partners این دور را رهبری کرد و Endeavour Capital و سرمایه گذاران فعلی IDCV ، Fuel Ventures و Gaingels به آن ملحق شدند. آخرین بودجه هشت ماه پس از بسته شدن CookUnity مستقر در نیویورک به دور 15.5 میلیون دلاری سری A به رهبری Fuel Venture Capital تأمین می شود. این شرکت در حال حاضر در مجموع 70 میلیون دلار از زمان تأسیس در سال 2018 جمع آوری کرده است.

ماتئو ماریتی ، موسس و مدیرعامل CookUnity ، پنج سال پیش ایده این شرکت مبتنی بر اشتراک را داشت. ماریتی ، که اهل آرژانتین است ، در زمینه فناوری غذا کار می کرد و دید که خدمات تحویل مدرن تنها قادر به ارائه گزینه ها و قیمت های محدود غذا است و یک معامله بین راحتی و تنوع است.

او به دنبال تجربه ای مشابه با برنامه هایی مانند Spotify بود ، جایی که انتخاب موسیقی بی حد و حصر بود و CookUnity را ایجاد کرد تا سازندگان غذا را با افرادی که از آن غذا می خوردند مرتبط کند.

CookUnity دسته غذاهای آماده را با یک مدل تجاری متمرکز بر سرآشپز ترکیب می کند که غذاهای با کیفیت رستوران را در خانه ارائه می دهد. منوی چرخشی صدها ظرف دارد که از 10.49 دلار برای هر وعده غذا شروع می شود ، با گزینه ای از برنامه اشتراک برای چهار ، شش ، هشت ، 12 یا 16 وعده در هفته. وعده های غذایی در عرض چند دقیقه داغ می شوند و همچنین شامل دستورالعمل های پخت سریع ، مانند مایکروویو ، یا طرز تهیه آشپز در خانه ، مانند یک لیوان لیمو یا سایر مواد اضافی است.

ماتئو ماریتی ، موسس CookUnity. اعتبار تصویر: CookUnity

همچنین به آشپزها ابزار و منابعی برای ایجاد یک تجارت دیجیتالی داده می شود و ماریتی به TechCrunch گفت که آشپزهای پرفروش سالانه 1 میلیون دلار درآمد دارند.

وی افزود: “ما در حال ایجاد زیرساخت هستیم ، با کشاورزان همکاری می کنیم ، مواد اولیه و لایه فناوری را برای برنامه مصرف کننده و برنامه سرآشپز تهیه می کنیم.” “ما از هیچ استعدادی استفاده نمی کنیم یا غذا نمی پزیم ، اما به سرآشپزها این ابزار را می دهیم که شروع به جذب آشپز ، جمع آوری اطلاعات در مورد دستور العمل های جدید ، سازماندهی تیم آنها و گسترش آنها در بازارهای جدید کرده و در عین حال شاهد فروش آنها در یک روز یا هفته باشیم.”

پلتفرم این شرکت در حال حاضر با سرآشپزهای برجسته ای مانند ژان ژرژ وونگریشتن ، مارک فورگیونه و استر چوی کار می کند و بودجه سری B به آن امکان می دهد آشپزهای بیشتری از جمله ستاره های در حال ظهور محلی و رستوران داران تأسیس شده را به آنها اضافه کند تا بتوانند فراتر از حد معمول بفروشند. ماریتی گفت ، منطقه تحویل غذا را تقاضا کنید.

با شروع آشپزخانه شاخص در بروکلین ، CookUnity در ابتدا به سانفرانسیسکو ، دالاس-فورت ورث ، بوستون و واشنگتن گسترش یافت ، پس از سری A ، این شرکت آشپزخانه هایی را در لس آنجلس ، آستین و شیکاگو باز کرد. این بودجه جدید این شرکت را قادر می سازد تا در پایان سال گسترش آشپزخانه های جدید خود را در آتلانتا و میامی در سراسر کشور تسریع کند. وقتی همه آشپزخانه های جدید آنلاین هستند ، ماریتی تخمین می زند که CookUnity قادر خواهد بود به 88 درصد از مردم ایالات متحده خدمات رسانی کند.

در 12 ماه گذشته ، CookUnity بیش از 550 درصد رشد داشته است و تا به امروز بیش از 50 سرآشپز در فهرست خود قرار دارد و برنامه دارد تا اواسط سال 2022 به 150 آشپزخانه در 150 افزایش یابد.

به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ، ربکا لیو-دویل ، مدیر اصلی در Insight Partners ، به هیئت مدیره CookUnity می پیوندد. مدل Insight این است که قبل از سرمایه گذاری ، شرکت ها را برای مدت طولانی ردیابی می کند. در مورد CookUnity ، لیو-دویل بیش از دو سال آنها را زیر نظر داشت. او گفت که زمان مناسب برای سرمایه گذاری Insight مناسب است.

او گفت که علاوه بر تناسب بازار محصول ، حفظ سرآشپز و تمرکز شرکت بر بازار مواد غذایی ، که “بازار کل قابل آدرس دهی است” ، CookUnity در راه ایجاد یک تجارت بزرگ با درآمد مبتنی بر اشتراک است. این پیچیدگی های کسب و کار عقب برای سرآشپزها را به دنبال داشت.

ارزش پیشنهادی برای هر دو طرف ذینفع منحصر به فرد است – در سمت سرآشپز یک خلبان اقتصادی وجود دارد ، که اصطکاک را از مقیاس گذاری یک کسب و کار دور می کند و در عین حال به سرآشپزها این امکان را می دهد تا با یک ردپای بزرگتر از آنها فقط غذا بفروشند. رستوران های آنها از طرف مصرف کننده ، لیو-دویل گفت که CookUnity غذای مقرون به صرفه و مناسبی را ارائه می دهد بدون اینکه نیازی به افت طعم و کیفیت داشته باشد.

وی افزود: “تعداد کمی از شرکتها می توانند چنین چیزی را ارائه دهند: این دموکراتیک شدن در هر دو جبهه است.” “برای اجرای چشم انداز ، به یک تیم خاص نیاز دارید که Mateo آن را دارد و پیشرفت روزافزون را در تجربه نشان می دهد. این فقط یک شبه اتفاق نمی افتد. در بهبود تجربه باید صبور و با اراده باشید. “