Cord 17.5 میلیون دلار دریافت می کند تا توسعه دهندگان بیشتری به API خود برای همکاری در زمان واقعی متصل شوند-TechCrunch

Cord ، استارتاپی که یک API واحد برای افزودن ویژگی های همکاری Slack-like به هر برنامه ای ارائه می دهد ، 17.5 میلیون دلار بودجه برای سری A به دست آورده است.

این دور – که برای تأمین بودجه توسعه محصول ، از جمله استخدام مهندسین ، طراحان و مدیران محصول در نظر گرفته شده است – توسط شاخص VC اروپا هدایت شد. سایر سرمایه گذاران شرکت کننده شامل NFX و Stride به همراه سرمایه گذاران فرشته Elad Gil ، Jeff Morris Jr ، Charlie Songhurst ، Guy Podjarni و Matt Robinson هستند.

این استارتاپ لندنی تنها سال گذشته تاسیس شد. این هنوز شماره مشتریان خود را فاش نمی کند ، اما امروز مشارکت خود را با پلتفرم “جمع آوری داده های محاوره ای” Typeform – که از API Cord استفاده می کند تا به مشتریان خود امکان همکاری در طراحی فرم های آنلاین را ارائه دهد.

کورد می گوید یک بتا خصوصی که در حال اجرا بود ، که در ماه آگوست با دسترسی عمومی به پایان رسید ، صدها مشتری-از جمله سایر سازندگان ناشناس SaaS ، استارتاپ ها و مقیاس های بزرگ را درگیر کرده است.

“بهترین بازارهای ما در واقع B2B SaaS است که توسط تیم ها استفاده می شود ، بنابراین ما همه چیز را از افرادی که از آن در CRM ها مانند HubSpot ، CMS مانند Webflow یا WordPress ، ابزارهای بازاریابی مانند Mailchimp ، ابزارهای BI مانند Amplitude ، ابزارهای بدون کد مانند Retool و همه جا استفاده می کنیم ، مشاهده می کنیم. در غیر اینصورت شما با افراد دیگری کار می کنید که به تأیید یا کمک یا بازخورد از آنها نیاز دارید. ”این استارتاپ به TechCrunch می گوید.

“در حال حاضر بیشتر مورد توجه تیم هایی قرار گرفته است که از استارتاپ های اولیه در حال افزایش هستند ، ما در بین مشتریان سازمانی Typeform استفاده می کنیم ، بنابراین برخی از شرکت های فناوری چند میلیارد دلاری و مارک های مصرف کننده که کاربران Typeform هستند یا یک استودیوی بزرگ سینمایی که از آن استفاده می کند طناب در ابزار BI آنها. “

API Cord-که به عنوان یک خط جاوا اسکریپت معرفی می شود-به مشتریان این امکان را می دهد تا به سرعت طیف وسیعی از ویژگی های مشارکتی را به محصولات خود اضافه کنند و از توسعه افزونه های اجتماعی مانند چت در زمان واقعی ، حضور ، حاشیه نویسی ، ادغام جلوگیری کند. با مدیران وظیفه و Slack ، ضبط صفحه ، پیام های صوتی ، مرور همزمان و چت تصویری.

تصویر صفحه ادغام Cord با Typeform (اعتبار تصویر: Cord)

کارکنان اطلاعات جهان که در حال حاضر تلاش می کنند در بالای همه کانال هایی که برای بررسی اعلانات سبک Slack ، پینگ ها و سایر گپ های دیجیتالی بررسی می کنند ، بمانند ، باید خود را برای بدتر شدن شدید این نوع سر و صدای اجتماعی آماده کنند. اساساً می تواند مانند تشعشع پس زمینه همه جانبه به پایان برسد – در هر قطعه نرم افزار تجاری پخش شود.

جان هامر ، شریک در Index Ventures ، در مورد افزایش Cord در بیانیه ای ، پیش بینی کرد که مقاومت در برابر این روند با این وجود بیهوده خواهد بود.

“رشد کار از راه دور ، همراه با افزایش ابزارهای نرم افزاری به عنوان یک سرویس ، به این معنی است که تیم ها زمان خود را برای حرکت بین رفت و برگشت بین برنامه های کاربردی و ارتباطات مانند Slack از دست می دهند. Cord به کاربران اجازه می دهد تا در برنامه ای که به بهترین نحو جریان کار آنها را پشتیبانی می کند ، باقی بمانند ، اما همچنان از مزایای همکاری برخوردار شوند. ” “ما دوست داریم Cord به برنامه های موجود اضافه کند – این هنوز راه حل دیگری نیست که مشتریان باید آن را اتخاذ کنند ، این یک راه حل در داخل چیزی است که قبلاً به آن عادت کرده اند. در نهایت ، ما معتقدیم که ابزار SaaS با Cord مستقیماً از جعبه ارسال می شود. “

پیچ Cord این است که API آن است با ساده سازی افزودن ابعاد اجتماعی برای شرکت ها ، “سالها” از زمان توسعه آنها صرفه جویی می کند – و بدین ترتیب یک راهپیمایی رقابتی را بر روی همتایان خود ترقی می کند.

نمرود پریل پیشنهاد می کند: “اکثر محصولات وب در سال های آینده به یک تجربه چند نفره تبدیل خواهند شد.” طنابمدیرعامل و موسس ، در بیانیه ای. “ما قبلاً شاهد وقوع آن بودیم: Figma در 4 سال به 4 میلیون کاربر رسید و Adobe ، Invision و Sketch را از بین برد و به برنامه طراحی نمونه اولیه تبدیل شد-تا حد زیادی به لطف همکاری داخلی آن.

“اگر Figma” Google Docs of design “است ، ما به هر محصول قدرت می دهیم تا به Google Docs صنایع مربوطه تبدیل شود.”

پریل مدیر محصول سابق فیس بوک است. در حالی که یکی دیگر از بنیانگذاران Cord ، جکسون گابارد ، که CTO آن است ، یک مهندس اولیه فیس بوک بود که بر روی برخی ویژگی های سازنده پلتفرم خود کار می کرد و مجموعه داخلی ابزارهایی است که توسط ده ها هزار کارمند فیس بوک استفاده می شود.

در زمینه رقابت ، Cord تنها استارتاپی نیست که سعی می کند به شرکت های دیگر راهی آسان برای افزودن ویژگی های مشارکت در زمان واقعی بفروشد-به عنوان مثال به roomervice.dev به عنوان تیمی دیگر اشاره می کند که API های مشابه را ایجاد می کند.

استارتاپ های دیگری نیز وجود دارند ، مانند Liveblocks – یا ، در سطح پایین تر از لوله همکاری ، Ably.

در حالی که گوگل API را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد تا در بهترین بخش یک دهه همکاری Google Docs را به برنامه های خود اضافه کند.

اما کورد همچنین معتقد است که رقابت اصلی آن تلاشهای داخلی برای ایجاد ابزارهای همکاری داخلی است-ایجاد یک راهکار به سبک SaaS برای سایر مشاغل که از سرمایه گذاری زمان و پول گرانبها به دور از “تجربه و ماموریت اصلی” آنها خودداری کنند و در عوض این کار را برون سپاری کنند. ایجاد یک “تجربه ارتباطی با کیفیت بالا” ، که با خدمات اصلی مانند Slack و Teams ادغام می شود و توسط تیم اختصاصی سازندگان API ، به یک ارائه دهنده شخص ثالث دیگر به روز می شود.