Cortex 35 میلیون دلار سری B برای پورتال توسعه دهنده داخلی خود جمع آوری می کند

Cortex، استارت‌آپی که یک پورتال توسعه‌دهنده داخلی ایجاد می‌کند و به تیم‌های مهندسی کمک می‌کند نرم‌افزار بهتری در مقیاس بسازند، امروز یک دور سرمایه‌گذاری 35 میلیون دلاری سری B به رهبری IVP را اعلام کرد. Craft Ventures به همراه سرمایه گذاران موجود Sequoia Capital، Tiger Global و YCombinator نیز در این دور شرکت دارند که مجموع سرمایه این شرکت را به کمتر از 53 میلیون دلار می رساند.

این سرویس به عنوان ابزاری برای کمک به توسعه دهندگان در بحث معماری میکروسرویس های خود شروع شد. این پیام اصلی بازاریابی Cortex هنگامی که سری A را مطرح کرد، باقی ماند، اما از آن زمان، تمرکز خود را بر روی نقش خود به عنوان یک پورتال توسعه‌دهنده داخلی گسترش داده است. این به وضوح برای این شرکت مفید است، که شاهد رشد 400 درصدی درآمد آن نسبت به سال گذشته بود. در میان مشتریان جدید Cortex می توان به تریپ ادوایزر، داکر، گرامرلی، یونیتی و سوفای اشاره کرد.

آنیش دهار، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Cortex گفت: «بسیاری از اینها ناشی از مشاهدات و گفتگوهایی است که ما با مشتریان و مشتریان بالقوه در سال گذشته داشته ایم. “من فکر می کنم یکی از چیزهای اصلی که ما شروع به دیدن کرده ایم این است که وقتی یک شرکت حدود 80 تا 100 مهندس داشته باشد، همه چیز در سر مردم زندگی می کند. در آن زمان است که صفحات گسترده ای که همه سرویس ها را ردیابی می کند ایجاد می شود. اما پس از آن، زمانی که شرکت رشد کرد، تقریباً به طور تصاعدی بدتر می‌شود.» همانطور که این شرکت ها رشد می کنند، عدم دید بهتر در سازمان مهندسی خود نیز به طور فزاینده ای به یک مسئولیت تبدیل می شود. هنگامی که نمی دانید صاحب یک سرویس چه کسی است – یا یک سرویس پس از ترک کارمند دیگر مالکی ندارد – آسیب پذیری های حیاتی می توانند برای مدت طولانی برطرف نشوند.

در هسته خود، Cortex همیشه یک کاتالوگ از تمام خدماتی که یک شرکت اجرا می کرد داشت و با آن، داده های ارزشمند زیادی را جمع آوری می کرد. هنگامی که در داخل یک شرکت مستقر شدیم، نه تنها توسعه دهندگان، بلکه سایر متخصصان مانند SRE و تیم های امنیتی که دائماً این طرح ها را برای اصلاح، بهبود و ایجاد فرهنگ قابلیت اطمینان و مالکیت خدمات اجرا می کنند، شاهد تعامل بسیار قوی خواهید بود. “

Cortex 35 میلیون دلار سری B برای پورتال توسعه دهنده داخلی خود جمع آوری می کند

اعتبار تصویر: قشر

در محصول خود، Cortex خدمات و کاتالوگ منابع و همچنین کارت امتیازی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا ببیند در مقایسه با معیارهای آمادگی تولید و کیفیت توسعه چقدر خوب عمل می کنند، مراکزی برای هر تیمی که به آنها کمک می کند بفهمند چه کسی مالک چه چیزی است و همکاری را بهبود بخشد. همچنین اخیراً یک سرویس داربست جدید که به تیم ها امکان می دهد معماری خدمات خود را استاندارد کرده و فرآیندهای تکرارپذیر را برای چرخش موارد جدید تنظیم کنند.

یکی از بنیانگذاران Cortex و CTO Ganesh Datta همچنین خاطرنشان کرد که به طور فزاینده ای، رهبران مهندسی توسعه دهندگان خود را تحت فشار قرار می دهند تا بیشتر به کیفیت کد خود و رعایت استانداردها توجه کنند. اینجاست که ما یک قدم به عقب برداشتیم و گفتیم: ما همه این موارد را در کاتالوگ داریم، اما چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم و به شما کمک کنیم در این سفر بروید تا به جایی برسید که اکنون توسعه‌دهندگان به تنهایی به این چیزها فکر می‌کنند؟ ”

این همان چیزی است که تیم اکنون قصد دارد روی آن تمرکز کند. با تمام این دید در مالکیت و خدمات، تیم قبلاً ابزارهای بیشتری را ساخته است تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تا از پورتال اقدام کنند و از سرویس داربست شروع کنند. اکنون تمرکز بر گسترش این امر و کمک به توسعه دهندگان برای مدیریت بیشتر اکوسیستم خود از داخل پورتال توسعه دهندگان است.

“من فکر می کنم آنچه شما دارید [in Cortex] کاک ویلهلم، شریک عمومی IVP و اکنون یکی از اعضای هیئت مدیره Cortex، می‌گوید: یک دیدگاه واقعاً متفکرانه در مورد اینکه چگونه مردم در نهایت باید به یک پورتال توسعه‌دهنده داخلی خوب برسند. «فکر نمی‌کنم حمله به کارت‌های امتیازی یا داربست یا مدیریت حوادث یا مهندسی، معیارها و بهره‌وری کافی نباشد. من فکر می کنم آنچه شما واقعاً در اینجا به آن نگاه می کنید یک تغییر فرهنگ در یک سازمان است و شما نمی توانید آن را تکه تکه کنید. چیزی که ما در مورد Anish و Ganeesh دوست داشتیم، دیدگاه آنها بود – داشتن یک موضع واقعا جامع و متفکر در مورد اینکه چگونه یک سازمان ممکن است این کار را انجام دهد و سپس توانایی – از طریق محصول – برای رساندن یک شرکت به آن نوع از وضعیت نیروانا.