Cover، یک سازنده خانه مدولار که پس از تسلا الگوبرداری شده است، 60 میلیون دلار سری B – TechCrunch جمع آوری کرده است.

در حال حاضر استارت آپ های زیادی روی طراحی خانه های مدولار کار می کنند. یکی از جالب‌ترین آنها Cover است، یک شرکت هفت ساله مستقر در لس آنجلس که می‌گوید پانل‌های دیوار، کف و سقف کاملاً کامل را در کارخانه خود تولید می‌کند، سپس آنها را روی یک کامیون استاندارد حمل می‌کند و در 30 روز در محل مونتاژ می‌کند. – بدون جرثقیل

مصالحی که در آن استفاده می شود فولاد سبک وزن برای اسکلت ساختمان و آلومینیوم برای سقف است. این پانل ها از کامپوزیت لاستیکی ساخته شده اند، زیرا همانطور که الکسیس خاویر ریواس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت توضیح می دهد، “دیوار خشک برای تولید یا حمل و نقل طراحی نشده است – بسیار شکننده است.”

واضح است که در مورد نحوه طراحی این ساختمان ها فکر زیادی شده است. به عنوان مثال، این شرکت تمام لوله کشی ها و سیم کشی های برق را در سقف نصب می کند، به طوری که اگر مالکی بخواهد سیم یا لوله جدیدی را اجرا کند، برای انجام آن فقط نیاز به پاشیدن سقف دارد. عجیب به نظر می رسد، اما بسیار کمتر از اره کردن یک سری سوراخ در یک دیوار، وصله کردن آن و رنگ آمیزی مجدد برای رسیدن به همان هدف است. (همچنین به کمک کمتری از صنعتگرانی مانند لوله کش ها و برقکاران که در حال حاضر کمبود دارند، نیاز دارد.)

سایر مواد مورد استفاده شامل چوب واقعی و کامپوزیت های چوبی برای کف و نمای بیرونی، و سطوح جامد و کف حمام بدون متخلخل هستند، بنابراین با رعایت این موارد بهداشتی تر هستند، که با بیرون آمدن جهان از یک بیماری همه گیر برای صاحبان خانه اهمیت فزاینده ای دارد.

نحوه ترکیب مواد به طور طبیعی حتی بسیار مهم است، با توجه به اینکه در Clover، بیشتر تمرکز – و وعده – هم روی مونتاژ سریع و هم سفارشی‌سازی است. به گفته ریواس، این فرآیند به شرح زیر است: یک مشتری برای ایجاد یک طرح با شرکت همکاری می کند. در حال حاضر، تا حدی بر اساس اندازه کارخانه 25000 فوت مربعی آن در لس آنجلس، این طرح به واحدهای یک طبقه محدود شده است که 800 فوت مربع یا کوچکتر هستند، اما فاکتورهایی مانند جایی که پنجره ها باید در آن ها در نظر گرفته شود. برای به حداقل رساندن اتلاف انرژی قرار گیرد. (ریواس همچنین در اینجا خاطرنشان می کند که شیشه ساخته شده توسط Cover دارای گواهینامه LEED است و خانه های آن هوابند هستند که به میزان قابل توجهی بهره وری انرژی آنها را بهبود می بخشد.)

سپس کاور طرح مورد توافق را می گیرد، با قیمتی که از قبل تعیین شده است و شامل هزینه های مجوز، هزینه های شهری، هزینه های بنیاد و خود خانه می شود – فکر کنید 200000 دلار برای استودیو 400 فوت مربعی. 250000 دلار برای یک واحد یک خوابه 600 فوت مربعی. و 400000 دلار برای یک خانه دو خوابه – و کار مهندسی قطعات می شود.

تا حدودی شگفت‌انگیز، می‌گوید که پس از تکمیل فونداسیون، می‌تواند در عرض 30 روز ساختمان را ساخته و نصب کند، از پنجره 120 که قبلاً به مشتریان قول می‌داد.

همچنین اگر نتواند مجوزهای لازم را دریافت کند، 100٪ ضمانت بازگشت وجه و پس از آن، ضمانت ساختاری مادام العمر و ضمانت سه ساله برای سایر موارد ارائه می دهد.

ریواس می‌گوید این ساختمان‌ها “نخواهند پوسیدند”. قرار نیست موریانه ها آنها را بخورند.» از طرف دیگر، اگر مشتری به فیلترهای هوای جدید نیاز داشته باشد، “ما آنها را عوض خواهیم کرد.”

ریواس که در تورنتو بزرگ شده است، در کالج معماری خوانده است و قبل از تأسیس کاور به طور خلاصه به تعدادی از شرکت‌های معماری پرداخته است، به این افتخار می‌کند که می‌تواند مهندسان اسپیس‌ایکس و تسلا را به مأموریت و در نقاط مختلف در خلال مکالمه اوایل این هفته جذب کند. ، فرآیندهای کاور را به فرآیندهای خودروساز تشبیه کرد.

ظاهراً او تنها کسی نیست که شباهت‌ها را می‌بیند. این شرکت امروز اعلام می‌کند که 60 میلیون دلار سرمایه سری B به رهبری Gigafund، یک شرکت سرمایه‌گذاری که توسط دو سرمایه‌گذار سابق Founders Fund تأسیس شده است، جمع‌آوری کرده است.

به این دور می‌پیوندند Valor Equity Partners and Founders Fund – که هر دو سرمایه‌گذاران اولیه اسپیس‌ایکس و تسلا هستند – و دسته‌ای از حامیان برجسته دیگر، از جمله General Catalyst، Lennar، Fifty Years، بنیانگذار AngelList، Naval Ravikant، بنیانگذار Lowercase Capital، کریس. ساکا، بروس ریچاردز، مدیر عامل شرکت Marathon Asset Management، و آرش فردوسی، یکی از بنیانگذاران Dropbox، در میان دیگران.

مطمئناً، با توجه به کمبود مسکن ملی – و ساخت و ساز – هیچ کمبودی برای آنچه کاور در حال ساخت است، وجود ندارد. در واقع، از ریواس در مورد تیم فروش کاور پرسیده شد، ریواس می‌گوید که علاقه ورودی آنقدر زیاد است که در حال حاضر فقط «یک سوم وقت یک نفر در فروش است».

در مورد آنچه مردم سفارش می‌دهند، ریواس می‌گوید که اکثر مشتریان این شرکت به خانه‌های آن سفارش داده‌اند که هر یک از خانواده‌ها را در خود جای دهد (مادر، بچه‌ای که از دانشگاه برمی‌گردد). برای ایجاد یک دفتر کار خانگی جدا از خانه خود؛ یا برای ایجاد راهی برای افزایش درآمد اجاره.

اما فراتر از تقریباً 20 خانه حیاط خلوتی که قبلاً ساخته است، این شرکت – که در حال حاضر مجموعاً 75 میلیون دلار جمع آوری کرده است – قصد دارد تا شروع به ساخت خانه های بزرگتر و چند سطحی و همچنین واحدهای چند خانواده کند.

ریواس می‌گوید که بیشتر به استفاده از پانل‌های بیشتر خلاصه می‌شود. در واقع، او می‌گوید، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، به زودی، حتی مشتریان فعلی نیز می‌توانند خانه‌هایی را که قبلاً خریداری کرده‌اند با استفاده از برنامه Cover به راحتی بزرگ‌تر کنند. با گفتن او این یک ضربه فوری خواهد بود.

«شما وارد برنامه می‌شوید، روی اتاقی که می‌خواهید به آن اضافه کنید کلیک می‌کنید، سپس آن را برنامه‌ریزی می‌کنید، آنلاین پرداخت می‌کنید و بازسازی خود را در عرض دو تا سه روز انجام می‌دهید.»

این نوعی پرده پرده است که ایلان ماسک به آن معروف است. حالا ببینیم کاور می تواند آن را از بین ببرد یا خیر.