Device42 ابزار زیرساخت فناوری اطلاعات را برای اندازه گیری انتشار کربن تنظیم می کند

Device42 ابزار زیرساخت فناوری اطلاعات را برای اندازه گیری انتشار کربن تنظیم می کند

Device42، استارت آپی که به شرکت ها کمک می کند زیرساخت های ترکیبی خود را درک و مدیریت کنند، می تواند اطلاعات زیادی در مورد استفاده از سخت افزار و نرم افزار هر مشتری ببیند. این شرکت تصمیم گرفت از این توانایی برای بررسی چگونگی مشارکت هر بخش از سیستم در انتشار کربن استفاده کند.

تمرکز ما به‌عنوان یک پلتفرم، کشف زیرساخت‌های فناوری اطلاعات، وسعت و عمق اکتشاف از مین‌فریم به ابر و همه چیز در میان است. [That includes] راج جالان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت، به TechCrunch گفت: لایه فیزیکی تا برنامه و همه چیز در بین آن از جمله سیستم عامل، خدمات نرم افزاری، حتی داده های استفاده از منابع برای کمک به شرکت ها در اندازه مناسب.

این شرکت تصمیم گرفت از این دانش عمیق برای ارائه بینشی به مشتریان در مورد پایداری ابزارهایی که استفاده می‌کنند استفاده کند، و او می‌گوید چیزی که رویکرد شرکتش را از رقبا متفاوت می‌کند این است که آنها تمایل دارند به مصرف برق مرکز داده، قدرت، نگاه کنند. استفاده و بهره وری انرژی، و سپس تولید انتشار کربن یا داشبورد پایداری که بر مصرف برق مرکز داده متمرکز است.

جالان گفت: «کاری که ما متفاوت انجام داده‌ایم این است که از آنجایی که تمرکز ما بر پیوند داده‌های برنامه‌ها با زیرساخت‌ها بوده است، اکنون می‌توانیم برنامه شما را با پایداری و ردپای کربن شما مرتبط کنیم، و این در مورد آنچه منتشر می‌کنیم منحصر به فرد است.

او گفت که این تفاوت می تواند بر گفتگوهای سطح هیئت مدیره در مورد پایداری تأثیر بگذارد. او توضیح داد: «به‌جای اینکه در مورد هزینه‌های مرکز داده‌تان، هزینه‌های انرژی برای شما صحبت کنید، اکنون می‌توانید به این فکر کنید که ردپای کربن شما در یک سطح کاربردی چگونه به نظر می‌رسد.»

در حالی که این یک بسط منطقی از کاری است که Device42 تاکنون انجام داده است، این شرکت همچنان باید توانایی درک این نوع اطلاعات را در این سطح ایجاد می کرد. این بر اساس کارهای قبلی است تا داده های تقویت شده با هوش مصنوعی را به پلتفرم اضافه کند.

او گفت: «و این همه داده‌هایی بود که ما در این داده‌های کشف‌شده داریم، داده‌های غنی‌شده، و اکنون آن‌ها را به محاسبه‌ای پیرامون پایداری، ردپای کربن‌تان تبدیل می‌کنیم و سپس آن را به برنامه‌تان مرتبط می‌کنیم».

Jalan می گوید که ابزار جدید بدون هزینه اضافی برای مشتریان در دسترس است.

این شرکت در سال 2010 راه اندازی شد و بیش از 38 میلیون دلار به ازای هر Crunchbase جمع آوری کرده است. آخرین درآمد آن در سال 2019، 34 میلیون دلار از سری A بود.