Discord کنترل‌های والدین را آزمایش می‌کند که امکان نظارت بر دوستان و سرورها را فراهم می‌کند

نام‌های کاربری جدید تنها تغییری نیست که در اپلیکیشن چت محبوب Discord ایجاد می‌شود که اکنون توسط ۱۵۰ میلیون نفر در هر ماه استفاده می‌شود. TechCrunch آموخته است و Discord تأیید کرده است که این شرکت همچنین در حال آزمایش مجموعه ای از کنترل های والدین است که امکان نظارت بیشتر بر جوان ترین کاربران Discord را فراهم می کند. در یک آزمایش زنده که در برنامه iOS Discord در ایالات متحده اجرا می شود، این شرکت یک ویژگی جدید “Family Center” را معرفی کرد که در آن والدین می توانند ابزارهایی را پیکربندی کنند که به آنها اجازه می دهد نام و آواتارهای دوستان نوجوان خود را که اخیراً اضافه شده اند، یعنی سرورها، مشاهده کنند. نوجوان ملحق شده یا در آن شرکت کرده است و نام و آواتار کاربرانی که مستقیماً در چت های گروهی پیام داده یا با آنها درگیر شده اند.

با این حال، Discord در یک صفحه اطلاعاتی توضیح می‌دهد که والدین نمی‌توانند محتوای پیام‌ها یا تماس‌های نوجوان خود را به منظور احترام به حریم خصوصی خود مشاهده کنند.

این رویکرد، که مرز ظریفی بین نیاز به نظارت والدین و حق داشتن حریم خصوصی کودکان خردسال را نشان می‌دهد، مشابه نحوه اجرای کنترل‌های والدین در سال گذشته اسنپ‌چت در اپلیکیشن خود است. مانند سیستم Discord، اسنپ چت فقط به والدین این امکان را می دهد که درباره اینکه نوجوانشان با چه کسانی صحبت می کند و با آنها دوست می شود، نه آنچه را که تایپ کرده اند یا رسانه ای که به اشتراک گذاشته اند، بینشی.

کاربرانی که بخشی از آزمایش Discord هستند، مرکز خانواده جدید را که در زیر بخش تنظیمات کاربر برنامه، در زیر بخش‌های Privacy & Safety و Profiles پیوند داده شده است، مشاهده خواهند کرد. از اینجا، والدین می‌توانند یک نمای کلی از ویژگی‌های Family Center را بخوانند و زمانی که آماده تنظیم موارد هستند، روی دکمه «شروع به کار» کلیک کنند.

Discord کنترل‌های والدین را آزمایش می‌کند که امکان نظارت بر دوستان و سرورها را فراهم می‌کند

اعتبار تصویر: اسکرین شات Discord از طریق Watchful.ai

Discord در این صفحه توضیح می دهد که “مرکز خانواده را ساخته است تا محتوای بیشتری در مورد نحوه استفاده نوجوان شما از Discord در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید در ایجاد رفتارهای آنلاین مثبت با یکدیگر همکاری کنید.” سپس به جزئیات کنترل‌های مختلف والدین می‌پردازد، که به آن‌ها اجازه می‌دهد ببینند نوجوانشان با چه کسی چت می‌کند و با آنها دوست می‌شود، و به کدام سرورها می‌پیوندد و در آن شرکت می‌کند.

مانند TikTok، والدین می‌توانند کد QR ارائه شده توسط نوجوان را اسکن کنند تا حساب را تحت نظارت خود قرار دهند.

اعتبار تصویر: اسکرین شات Discord از طریق Watchful.ai

اسکرین شات ها توسط شرکت اطلاعات اپلیکیشن Watchful.ai کشف شده است. علاوه بر این، تعداد انگشت شماری از کاربران داشته است خود را پست کردند اسکرین شات ها در توییتر هنگامی که آنها در اوایل سال جاری با تجربه جدید مواجه شدند یا به سادگی داشتند متذکر شد در هنگام برخورد با آن در برنامه، روی این ویژگی قرار دهید.

ما برای نظر دادن در مورد آزمایش‌ها به Discord رسیدیم و چند اسکرین شات از آزمایش را به آنها نشان دادیم. این شرکت توسعه را تأیید کرد، اما تعهد قاطعانه ای در مورد زمان یا اینکه آیا ویژگی کنترل والدین واقعاً عرضه می شود ارائه نکرد.

یکی از سخنگویان Discord گفت: «ما همیشه برای بهبود پلتفرم خود و حفظ امنیت کاربران، به ویژه کاربران جوان‌تر، تلاش می‌کنیم. آنها افزودند: “اگر و زمانی که چیزی از این کار پیش بیاید، به شما اطلاع خواهیم داد.”

این شرکت از پاسخ دادن به سؤالات ما در مورد میزان دسترسی آزمایش‌ها یا اینکه آیا قصد دارد ابزارها را در خارج از ایالات متحده ارائه کند، خودداری کرد.

اعتبار تصویر: اسکرین شات Discord از طریق Watchful.ai

اگرچه Discord امروزه مرتباً توسط جمعیت جوان‌تر و نسل Z استفاده می‌شود، اما به دلیل ریشه‌های آن در خانه گیمرها، اغلب از بحث بزرگتر در مورد آسیب‌های ناشی از استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای نوجوانان کنار گذاشته می‌شود. در همین حال، از آنجایی که مدیران فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، اسنپ، یوتیوب و تیک‌تاک مجبور شده‌اند در مقابل کنگره در مورد این موضوع شهادت دهند، Discord توانسته در حاشیه بنشیند.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی، با امید به پیش‌رفتن از مقررات مورد انتظار، از آن زمان ویژگی‌های کنترل والدین را برای برنامه‌های خود ارائه کرده‌اند، در صورتی که قبلاً چنین ابزارهایی را ارائه نکرده بودند. یوتیوب و اینستاگرام برنامه‌هایی را برای کنترل‌های والدین در سال 2021 اعلام کردند و اینستاگرام سرانجام آنها را در سال 2022 با سایر برنامه‌های متا راه‌اندازی کرد. اسنپ ​​چت همچنین کنترل‌های والدین را در سال 2022 راه‌اندازی کرد. و TikTok که پیش از شروع تحقیقات کنگره کنترل‌های والدین را داشت، در ماه‌های اخیر این کنترل‌ها را تقویت کرده است.

اما با فقدان مقررات در سطح فدرال، چندین ایالت ایالات متحده قوانین خود را در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی آغاز کرده اند، از جمله محدودیت های جدید در برنامه های رسانه های اجتماعی در ایالت هایی مانند یوتا و مونتانا، و همچنین قوانین گسترده تر برای محافظت از خردسالان، مانند عصر کالیفرنیا. قانون کد طراحی مناسب که از سال آینده اجرایی می شود.

با وجود هشدارهای کارشناسان ایمنی کودکان، مجریان قانون و رسانه ها در مورد خطراتی که این برنامه برای کودکان زیر سن قانونی دارد، در میان گزارش هایی مبنی بر اینکه آرایشگران و شکارچیان جنسی از این سرویس برای هدف قرار دادن کودکان استفاده می کنند، اختلاف تا کنون زیر رادار بوده است. این سازمان غیرانتفاعی، مرکز ملی بهره‌کشی جنسی، حتی Discord را به دلیل ناکامی‌اش در رسیدگی به محتوا و فعالیت‌های استثمارگرانه جنسی در پلتفرم خود، به «فهرست دوجین کثیف» اضافه کرد.

این سازمان به طور خاص از فقدان فناوری تأیید سن معنی‌دار Discord، اعتدال ناکافی و تنظیمات ایمنی ناکافی می‌گوید.

امروزه Discord به کاربران خود دسترسی به یک مرکز ایمنی آنلاین را ارائه می دهد که کاربران و والدین را در مورد نحوه مدیریت یک حساب یا سرور ایمن Discord راهنمایی می کند، اما این کار تا آنجا پیش نمی رود که در واقع ابزارهایی را برای والدین برای نظارت بر استفاده فرزندشان از سرویس دهید یا آنها را از پیوستن به سرورها یا برقراری ارتباط با افراد ناشناس مسدود کنید. با این حال، کنترل‌های والدینی جدید به دو نگرانی اخیر پاسخ نمی‌دهند، اما حداقل تأییدی هستند که به نوعی از کنترل‌های والدین نیاز است.

این تغییری نسبت به موضع قبلی Discord در مورد این موضوع است، زیرا این شرکت در اوایل سال 2021 به وال استریت ژورنال گفت که فلسفه آن این است که کاربران را در اولویت قرار دهد نه والدین آنها، و گفت که قصد ندارد چنین ویژگی را اضافه کند.