Dispersion Capital صندوق 40 میلیون دلاری را با تمرکز بر زیرساخت های غیرمتمرکز راه اندازی می کند

این صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ در زمستان کریپتوها بسیار اندک هستند که در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار زیاد است. اما این توقف برخی سرمایه گذاران خطرپذیر را از راه اندازی صندوق های جدید با هدف قرار دادن بازار غیرمتمرکز فناوری باز نمی دارد.

این شرکت به طور انحصاری به TechCrunch گفت: Dispersion Capital اولین صندوق 40 میلیون دلاری را برای سرمایه گذاری در زیرساخت های غیرمتمرکز گردآوری کرده است. این وسیله نقلیه توسط شرکت‌های Web 2.0 و web3 از جمله WeNade، Circle Ventures، Ripple، Alchemy Ventures، NGC و شرکای عمومی حمایت می‌شود. این سازمان بر روی استقرار سرمایه در دورهای اولیه و اولیه تمرکز خواهد کرد و در حال حاضر 10 درصد از صندوق را مستقر کرده است.

پاتریک چانگ، بنیانگذار و شریک مدیریت Dispersion Capital، گفت: تکامل فناوری زیرساخت بلاک چین کند بوده است. “ما معتقدیم که چیزهای بیشتری وجود دارد که باید ساخته شود.”

چانگ اضافه کرد که بلاک چین ها و محاسبات غیرمتمرکز هنوز بسیار جدید هستند و استدلال می کند که آنها هنوز «قطعات گمشده زیادی» دارند. به نظر او، فناوری زیرساخت بلاک چین موجود ذره ذره ساخته شد، چیزی که کار توسعه جدید که «دانش چگونه» Web2.0 را به وب 3 می آورد می تواند به هماهنگی آن کمک کند.

چانگ گفت: در طول بازار رشد ارزهای دیجیتال در سال 2021، استارتاپ‌های زیادی برای ساخت پروژه‌های NFT، پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز و موارد دیگر تأسیس شدند، اما تعداد کمی از شرکت‌های فناوری نوپا روی زیرساخت‌های زیربنایی خود تمرکز کردند. «آنچه برای کاربران و افرادی که وارد وب 3 می شدند ناامیدکننده بود، نصب، مقیاس پذیری و هک بود. زیرساخت فوق العاده ناپخته بود و مردم به آن فکر نمی کردند.»

به سرعت به امروز می رسد و تعداد زیادی از استارتاپ ها و توسعه دهندگان در حال تلاش برای بهبود زیرساخت وب 3 هستند.

Dispersion قصد دارد صندوق خود را در استارت‌آپ‌هایی مستقر کند که می‌خواهند با فناوری‌هایی مانند زیرساخت داده‌های تازه، امنیت سایبری و قراردادهای هوشمند به کاربران جدید ارزهای دیجیتال کمک کنند.

چانگ گفت، در حالی که عمدتاً به شرکت های مستقر در ایالات متحده نگاه می کند، Dispersion به طور فعال در مناطق دیگر نیز سرمایه گذاری می کند. چانگ خاطرنشان کرد: حدود یک چهارم سرمایه‌گذاری‌های فعال آن در اسرائیل مستقر هستند، اما این شرکت همچنین به دنبال سازندگان مستقر در آسیا است، با توجه به گسترش پیشرفت‌ها برای ZK یا فناوری دانش صفر در آن منطقه.

چانگ گفت: “مأموریت ما این است که چگونه می توانیم وب 3 را به سطحی شبیه محاسبات ابری برسانیم که فناوری نامرئی است که همه متوجه نمی شوند از آن استفاده می کنند، اما هستند.” در دراز مدت، تمرکز بر این است که چگونه وب 3 را به توده ها بیاوریم و آن را ارائه کنیم [to] یک میلیارد کاربر.”