Dott سرویس اشتراک دوچرخه را در پاریس راه اندازی می کند-TechCrunch

تقریباً یک سال پس از آنکه دات در ابتدا برنامه های خود برای راه اندازی سرویس اشتراک دوچرخه را اعلام کرد ، پیشنهاد جدید به صورت زنده در پاریس اجرا می شود. Dott بیشتر به دلیل خدمات اشتراک اسکوتر در ده ها شهر اروپایی شناخته می شود. دوچرخه های برقی را برای تکمیل خدمات خود اضافه می کند.

علاوه بر Dott ، Lime و Tier نیز اسکوترهایی دارند که در حال حاضر در پاریس در دسترس هستند. این سه شرکت با استفاده از 5000 اسکوتر مجوز فعالیت خدمات اشتراک اسکوتر را دریافت کرده اند. علاوه بر پاریس ، دات در شهرهای مهم اروپایی بلژیک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، نروژ ، لهستان ، اسپانیا و انگلستان فعالیت می کند.

Dott در ابتدا قصد داشت در مارس 2021 دوچرخه را با دوچرخه سفارشی خود راه اندازی کند. این برنامه بیش از حد انتظار طول می کشد ، اما این شرکت هنوز انتظار دارد دوچرخه های خود را در اروپا تولید کند. در همین حال ، Dott با تولید کننده اسکوتر فعلی خود Okai همکاری می کند.

دوچرخه ها در حال حاضر در برنامه در پاریس زنده هستند. می توانید اسکوتر و دوچرخه را در نزدیکی خود ببینید ، یا می توانید نمای نقشه را فیلتر کنید تا به طور خاص روی دوچرخه یا اسکوتر تمرکز کنید. Dott پیش بینی می کند تا پایان سال 3000 موتورسیکلت الکترونیکی در پاریس ارائه دهد.

اجاره دوچرخه الکترونیکی دات به اندازه اجاره اسکوتر هزینه دارد. قیمتها بسته به شهر متفاوت است. به عنوان مثال ، در پاریس باز کردن قفل دوچرخه (یا اسکوتر) 1 یورو و 0.23 یورو در دقیقه هزینه دارد. همچنین چندین پاس وجود دارد که به شما امکان می دهد تا مدت زمان نامحدود سوار شوید یا از هزینه باز کردن قفل صرف نظر کنید. این پاس ها با اسکوتر و دوچرخه های الکترونیکی کار می کنند.

در پاریس ، سرویس اشتراک دوچرخه Dott با Lime رقابت می کند ، که دوچرخه های الکترونیکی Jump را به عنوان بخشی از یک قرارداد پیچیده سرمایه گذاری با Uber خریداری کرد. هزینه باز کردن قفل دوچرخه الکترونیکی Lime 1 یورو و 0.20 یورو در دقیقه است. Pony همچنین دوچرخه های شناور رایگان را با یک سوم نرخ Lime ارائه می دهد.

و با این وجود ، بزرگترین رقیب دات Vélib ‘است ، سرویس اشتراک دوچرخه مستقر در حوض که توسط شهر پاریس یارانه دریافت می کند. صدها هزار مشترک Vélib در پاریس وجود دارد. حتی با داشتن حساب V-Libre رایگان ، کاربران 3 یورو برای دوچرخه سواری الکترونیکی 45 دقیقه یا کمتر پرداخت می کنند. برای مقایسه ، دوچرخه سواری الکترونیکی Dott به مدت 20 دقیقه 5.60 یورو هزینه دارد.

اما قیمت فقط یک چیز است ، زیرا من قبلاً دیدم شخصی با خوشحالی دوچرخه Dott را سوار می شود. به عنوان مثال ، برخی از کاربران Dott را نصب می کنند تا اسکوترها را باز کرده و علاوه بر اسکوتر ، از دوچرخه استفاده کنند. این استارتاپ همچنین قصد دارد سرویس اشتراک دوچرخه خود را در رم ، میلان ، بروکسل و لندن راه اندازی کند. این دوچرخه ها دارای باتری قابل تعویض هستند و ناوگان توسط همان تیم های لجستیک داخلی اداره می شود.

اعتبار تصویر: دکتر.