DouxMatok سفری شیرین را طی می کند تا پس از تضمین 30 میلیون دلار تبدیل به Incredo شود

DouxMatok، یک شرکت فناوری مواد غذایی که اولین محصول آن یک محلول کاهش قند مبتنی بر شکر به نام Incredo Sugar است، از آن سخن می گوید و نام شرکت خود را به Incredo تغییر می دهد.

فناوری اینکردو نیشکر واقعی یا چغندر را با مقادیر کمی از یک حامل طبیعی متصل می کند که می تواند میزان قند موجود در غذاها را بین 30 تا 50 درصد کاهش دهد. این بدان معنی است که مردم می توانند کمتر از آن بخورند، اما همچنان همان اثر طعم، حس دهان یا بافت را دارند – و بدون تغییر در مواد تشکیل دهنده.

آخرین بار در سال 2017 زمانی که شرکت مستقر در اسرائیل در حال توسعه این فناوری بود، DouxMatok را بررسی کردیم. از آن زمان خیلی چیزها تغییر کرده است.

Ari Melamud در سال 2021 به عنوان مدیرعامل از Eron Baniel برگزیده شد. او با اهدافی از جمله انتقال فناوری به بازار و شروع دور دیگری از جمع آوری سرمایه پس از دور سری B Incredo در سال 2019 به این شرکت پیوست.

آنها را برآورده کنید: Incredo Sugar اکنون به صورت تجاری در دسترس است، و همراه با تغییر نام، این شرکت اعلام کرد که 30 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری C جمع آوری کرده است.

این سرمایه گذاری توسط DSM Venturing و Sienna Venture Capital رهبری شد. گروهی شامل شریک تجاری استراتژیک Ferrero، سرمایه گذار جدید Teseo Capital و سرمایه گذاران فعلی Pitango و BlueRed Partners به ​​آنها پیوستند. این شرکت اکنون در مجموع 60 میلیون دلار جذب کرده است.

ایزابل آمیل آزولای، شریک مدیریت، گفت: «Incredo یکی از امیدوارکننده‌ترین نوآوری‌ها را در فضای غذایی که دیده‌ایم توسعه داده است – محصولی مقرون‌به‌صرفه و با برچسب تمیز که می‌تواند قند موجود در غذاها را بدون افزودنی یا تغییر طعم کاهش دهد.» در Sienna Venture Capital، در بیانیه ای کتبی. “Incredo همه چیز را در مکان مناسب برای نمایش Incredo Sugar در محصولات در سراسر جهان دارد.”

در حال حاضر جایگزین های شکر زیادی در بازار وجود دارد. با این حال، به گفته ملامود، که اشاره کرد که سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل‌های جدیدی را در این ماه منتشر کرده است، همه آنها برابر نیست نشان دادن مزایای بلند مدت

او گفت، جدای از ارزش‌های بهداشتی، یکی از بزرگترین مشکلات جایگزین‌های شکر این است که هر کدام مشخصات شیرینی متفاوتی دارند، که تمایل دارد طعم هر غذایی را که در آن باشد تغییر دهد.

ملامود گفت: «مصرف‌کنندگان در پیام خود به مارک‌ها بسیار واضح هستند که طعم آن چیزی است که دوست ندارند. دومین چیز این است که آنها یک برچسب تمیز می خواهند. ما تنها راه حلی هستیم که در واقع بر پایه شکر است و این مزیت طعم و برچسب تمیز را به ما می دهد.

Incredo یکی از معدود شرکت‌هایی است که نسخه‌های سالم‌تری از جایگزین‌های شکر را توسعه می‌دهند، از جمله Supplant، MycoTechnology، Sensient و Joywell Foods، که به طور قابل توجهی نزدیک به یک دهه در این بخش بوده است.

DouxMatok سفری شیرین را طی می کند تا پس از تضمین 30 میلیون دلار تبدیل به Incredo شود

آزمایشگاه تست دستور العمل Incredo. اعتبار تصویر: Incredo

سال گذشته اولین سال تجاری Incredo بود که شامل تضمین مشارکت با Batory Foods و Blommer Chocolate Co. دو سال آینده

این شرکت در اوایل سال جاری در اروپا راه اندازی شد و برنامه هایی برای انجام همین کار در آسیا در اواخر سال 2023 وجود دارد. برنامه ها همچنین خواستار دسترسی جدید و افزایش یافته در سراسر اروپا، اسرائیل و ایالات متحده هستند، جایی که Incredo یک دفتر مرکزی در آستین ساخته است. تلاش‌های آمریکای شمالی توسط کلی تامپسون رهبری می‌شود که در سال 2022 پس از اینکه قبلاً در نقش‌های تحقیق و توسعه برای شرکت‌هایی مانند Kraft Foods خدمت کرده بود، به این شرکت پیوست.

ملامود قصد دارد بودجه جدید را عمدتاً روی تیم تحقیق و توسعه Incredo سرمایه‌گذاری کند، تیمی که در حال کار بر روی بهبود و راه‌اندازی نسخه‌های جدید محصول خود و تلاش‌های تجاری‌سازی برای Incredo Sugar است.

در همین حال، اگرچه Incredo به صورت تجاری در دسترس است، ممکن است دو سال یا بیشتر طول بکشد تا تولیدکنندگان بزرگ مواد غذایی امضا کنند و دستور العمل های خود را تغییر دهند تا محصول شکر آن را نیز در بر بگیرد. ملامود گفت، با این حال، این شرکت در تلاش است تا با “در حال حاضر صدها پروژه در ایالات متحده را اجرا کند”، با برخی از آن بازیگران بزرگ.

ملامود گفت: «ما باید به خاطر داشته باشیم که این یک مقوله کند است. برخی از این پروژه‌ها امسال با مبالغ بزرگ‌تر در سال آینده و حتی مقادیر بیشتر در سال 2025 به بلوغ خواهند رسید.