DWI دیگر: رانندگی در حین غوطه وری

در 17 می، متا و BMW ویدیویی را منتشر کردند که در آن از یک پیشرفت تحقیقاتی مشترک استقبال می‌کند که به هدست‌های واقعیت مجازی اجازه می‌دهد در خودروهای متحرک کار کنند.

از آنجایی که شرکت‌ها متوجه شده‌اند که چگونه می‌توانند حرکت بدن افراد را مستقل از حرکت خودرو ردیابی کنند، مسافران و رانندگان می‌توانند از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند تا به طور همزمان مسیر و محتوای دیجیتال را ببینند یا کاملاً در دنیای مجازی غوطه‌ور شوند.

یکی از مهندسان متا در این ویدئو می‌گوید: «این آینده‌ای است که ما می‌بینیم که در راه است».

من معتقدم قرار دادن هدست های واقعیت مجازی در ماشین ها باعث مرگ مردم می شود. VR فراگیرترین رسانه ای است که تا به حال اختراع شده است – چشم و گوش شما را می پوشاند تا دنیای واقعی را با منظره دیجیتال جایگزین کند. متا – که سال گذشته 80 درصد از کل هدست‌ها را در سراسر جهان فروخت و در مجموع حدود 20 میلیون هدست را فروخت – با این واقعیت اقتصادی مواجه است که واقعیت مجازی به زودی جایگزین بازی‌های ویدیویی یا جلسات زوم نخواهد شد. بنابراین اکنون آنها به ماشین‌ها روی آورده‌اند و در این ویدئو اشاره می‌کنند که “همه هر روز وقت خود را در ماشین می‌گذرانند.”

من معتقدم قرار دادن هدست های واقعیت مجازی در ماشین ها باعث مرگ مردم می شود. VR فراگیرترین رسانه ای است که تاکنون اختراع شده است.

این تصور که شخصی در حالی که هدست واقعیت مجازی به سر دارد رانندگی می کند ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بیست سال پیش، این تصور که شخصی هنگام رانندگی یادداشتی را تایپ کند به همان اندازه غیرمحتمل به نظر می رسید.

هر روز مردم عزیزان خود را از دست می دهند زیرا رانندگان پیامک را به توجه به جاده ترجیح می دهند. تقریباً 5٪ از تمام تصادفات رانندگی توسط رانندگان حواس پرت ایجاد می شود و ثابت شده است که ارسال پیامک باعث مرگ صدها نفر در ایالات متحده می شود. در بیانیه مطبوعاتی متا، در حالی که روایت بر مسافران متمرکز است، فیلمی از یک راننده در حال استفاده از این سیستم وجود دارد. علاوه بر این، شریک آنها در این تلاش، BMW، به طور فعال VR را برای رانندگان تبلیغ می کند.

مرتبط ترین نقطه داده در مورد این موضوع Pokémon GO است، یک بازی ویدیویی واقعیت افزوده که در آن بازیکنان دنیا را در زمان واقعی می بینند اما با واسطه از طریق تلفن هوشمند یا هدست واقعیت افزوده خود – تماشای تغذیه دوربین روی صفحه نمایش که با محتوای بازی ویدیویی پوشانده شده است. این بازی قبلاً منجر به مرگ بسیاری شده است. در وب‌سایت PokemonGoDeathTracker.com، می‌توان اکانت‌های خبری خاصی از رانندگان حواس‌پرتی را پیدا کرد که در حین مشاهده یک نسخه پر از پوکمون از روی عابران پیاده روی می‌آورند.

مطالعه دانشگاه پوردو این پدیده را کمیت کرد. محققان فقط کمتر از 12000 گزارش پلیس را از تصادفات در شهرستان تیپکانو، ایندیانا، قبل و بعد از انتشار بازی در سال 2016 تجزیه و تحلیل کردند، که در طول مدت مطالعه مختصر، 100 میلیون بار دانلود شد. آن‌ها دریافتند که در ماه‌های پس از انتشار بازی، خرابی‌ها در مکان‌هایی که اشیاء مجازی پوکمون در نزدیکی آن‌ها وجود داشت، در مقایسه با مناطقی که هیچ شی مجازی وجود نداشت، به میزان شگفت‌انگیز ۴۸ درصد افزایش یافت.

این بازی همچنان بسیار محبوب است. از تمام افرادی که به طور منظم در ایالات متحده بازی های ویدیویی انجام می دهند، حدود یک سوم آنها در حال حاضر این بازی AR را انجام می دهند. در یک کنفرانس اخلاقی در ماه مارس که من در آن شرکت کردم، به ما گفتند که کل تیم Niantic، شرکت سازنده Pokémon GO، مسئول ایمنی تنها پنج نفر بودند.

در ویدیوی متا، آنها تبلیغات را با عنوان: «راننده حرفه‌ای در جاده‌های بسته – تلاش نکنید» را پوشش دادند. آنها رانندگان را به چالش می کشند تا در برابر وسوسه استفاده از جذاب ترین و همه جانبه ترین رسانه ای که تاکنون اختراع شده است مقاومت کنند. واضح است که همین راهبرد امیدواری به اینکه رانندگان در برابر وسوسه ارسال پیامک مقاومت کنند، به طرز بدی شکست خورده است.

بسیاری از ما می‌توانیم تجربه‌ای را به یاد بیاوریم که در حین رانندگی به تلفن خود نگاهی انداختیم و بلافاصله احساس گناه کردیم زیرا برای لحظه‌ای مسیر جاده را گم کردیم. حالا تصور کنید که کشش فقط یک جمله تایپ شده نیست، بلکه در عوض یک نسخه VR فوق‌العاده غوطه‌ور از گروه مورد علاقه‌تان، یا یک میز مزخرف در وگاس، یا کنار دادگاه در یک بازی لیکرز است. عابران پیاده شانسی نخواهند داشت و هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم آموزش راننده یا تنظیمات ایمنی در VR بیشتر از گوشی‌ها موثر است.

من چندین سال را به عنوان مشاور سامسونگ گذراندم و روی استراتژی AR/VR آنها کار کردم. من یک بار با نیمی از C-suite آنها صحبت کردم و یک تمرین فکری انجام دادم تا آنها را وادار کنم که در حین غوطه وری رانندگی فوری را ببینند. تصور کنید می‌توانید به گذشته برگردید و تلفن‌ها را دوباره بسازید تا یک سوئیچ سرعت داشته باشید که به طور خودکار تلفن‌ها را در ماشین‌های در حال حرکت خاموش می‌کند. آیا شما آن را انجام می دهید؟ اگر پاسخ «نه» بدهید، اساساً هر روز مردم را می‌کشید.

اگر پاسخ «بله» را بدهید، رانندگان می‌توانند با دوستان خود در راه رسیدن به اداره تماس بگیرند. لحظه‌ای پرتنش بود، اما لحظه‌ای عملی نبود، زیرا البته ماشین زمان وجود ندارد. تلفن های هوشمند در اتومبیل ها اکنون بخشی از زندگی هستند و افراد بی گناه هر روز به مرگ خود ادامه می دهند زیرا مردم احساس می کنند نیاز به ارسال پیامک و رانندگی دارند.

خطاب به تصمیم گیرندگان متا و آنهایی در اپل که قصد دارند هدست خود را در ماه ژوئن عرضه کنند: شما به ماشین زمان نیاز ندارید. VR هنوز در مراحل اولیه است. این کار را نکن

حتی بهتر از آن، در اینجا نقش رهبری داشته باشید. در این ویدئو، متا یک شاهکار مهندسی را برجسته کرد – جداسازی الگوریتمی حرکت بدن از حرکت ماشین. بنابراین، آنها در واقع می توان هدست هایی بسازید که دارای سوئیچ سرعت هستند که به طور خودکار در اتومبیل های در حال حرکت خاموش می شود!

فقط به این دلیل که می توانید VR را در ماشین کار کنید به این معنی نیست که باید انجام دهید. چند نفر از عزیزان قرار است کشته شوند زیرا کسی می خواهد در حین رانندگی با شمشیر نوری به بلوک برخورد کند؟