EnerVenue 100 میلیون دلار برای تسریع انرژی پاک با استفاده از باتری های نیکل-هیدروژن جمع آوری می کند-TechCrunch

به منظور حمایت از تجمع انرژی های تجدیدپذیر ، که تمایل به تولید بیش از حد برق در ساعات خاصی از روز و تولید کم در برخی دیگر دارد ، شبکه به باتری های زیادی احتیاج دارد. در حالی که یون لیتیوم برای لوازم الکترونیکی مصرفی و حتی وسایل نقلیه الکتریکی خوب کار می کند ، استارت آپ باتری EnerVenue می گوید که فناوری جدیدی را برای انقلابی در ذخیره سازی انرژی ثابت ایجاد کرده است.

خود این فناوری-باتری های نیکل-هیدروژن-در واقع جدید نیست. در حقیقت ، از آن برای دهه ها در کاربردهای هوافضا استفاده شده است ، تا همه چیز را از ماهواره ها گرفته تا ایستگاه فضایی بین المللی و تلسکوپ هابل مورد استفاده قرار دهد. هیدروژن نیکل برای کاربردهای زمینی بسیار گران بود ، تا این که استاد دانشگاه استنفورد (و در حال حاضر رئیس EnerVenue) یی کوی راهی برای انطباق مواد و کاهش هزینه ها به میزان قابل توجهی تعیین کرد.

بر اساس گزارش EnerVenue ، نیکل-هیدروژن دارای چندین مزیت اصلی نسبت به یون لیتیوم است: می تواند دماهای فوق العاده بالا و فوق العاده پایین را تحمل کند (بنابراین نیازی به تهویه مطبوع یا سیستم های مدیریت حرارتی نیست). به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد. و طول عمر بسیار بیشتری دارد

این فناوری چشم دو غول در صنعت نفت و گاز ، شرکت زیرساخت های انرژی Schlumberger و بازوی VC عربستان سعودی را به خود جلب کرده است ، که به همراه دانشگاه استنفورد 100 میلیون دلار سرمایه سری A جمع آوری کرده اند. این سرمایه گذاری حدود یک سال پس از آن صورت می گیرد که EnerVenue 12 میلیون دلار بذر جمع آوری کرد. این شرکت در حال برنامه ریزی برای استفاده از بودجه برای افزایش تولید باتری نیکل-هیدروژن خود ، از جمله کارخانه Gigafactory در ایالات متحده است ، و یک توافقنامه تولید و توزیع با Schlumberger برای بازارهای بین المللی منعقد کرده است.

یورگ هاینمن ، مدیرعامل اجرایی ، در مصاحبه اخیر خود به TechCrunch گفت: “من تقریباً سه سال و نیم قبل از EnerVenue به دنبال فناوری ذخیره سازی باتری بودم که فکر می کردم می تواند با یون لیتیوم رقابت کند.” “من اساساً تسلیم شده بودم.” سپس با Cui ملاقات کرد ، که در تحقیقات خود موفق شده بود هزینه را از 20000 دلار به ازای هر کیلووات ساعت به 100 دلار در هر کیلووات ساعت در محدوده دید کاهش دهد-کاهش چشمگیر که باعث می شود آن را با تکنولوژی ذخیره انرژی فعلی هم تراز کنید. به

یورگ هاینمن ، مدیرعامل EnerVenue اعتبار تصویر: EnerVenue (در پنجره جدیدی باز می شود)

باتری نیکل-هیدروژن را نوعی هیبرید پیل سوختی باتری در نظر بگیرید. هینمن توضیح داد که با تجمع هیدروژن در داخل یک مخزن تحت فشار ، و هنگامی که تخلیه می شود ، هیدروژن دوباره در آب جذب می شود. یکی از تفاوت های کلیدی بین باتری های موجود در فضا و انرژی EnerVenue که روی زمین در حال توسعه است ، مواد هستند. باتری های نیکل-هیدروژن در مدار از الکترود پلاتین استفاده می کنند ، که به گفته هاینمن 70 درصد هزینه باتری را شامل می شود. این فناوری قدیمی از جداکننده سرامیکی نیز استفاده می کند که هزینه بالایی نیز دارد. نوآوری کلیدی EnerVenue یافتن مواد جدید ، کم هزینه و فراوان از زمین است (هرچند مواد دقیقی که آنها به اشتراک نمی گذارند).

هاینمن همچنین اشاره کرد که یک تیم پیشرفته در داخل شرکت در حال کار بر روی یک پیشرفت تکنولوژیکی جداگانه است که می تواند هزینه را حتی بیشتر از 30 دلار در هر کیلووات ساعت یا کمتر کاهش دهد.

اینها تنها مزایای آن نیستند. باتری های EnerVenue بسته به نیاز مشتری می توانند با سرعت های مختلف شارژ و تخلیه شوند. این می تواند از 10 دقیقه شارژ یا تخلیه به آهستگی یک چرخه 10-20 ساعت شارژ-تخلیه برسد ، اگرچه شرکت برای شارژ تقریباً 2 ساعته و 4-8 ساعت تخلیه بهینه سازی می کند. باتری های EnerVenue نیز برای 30،000 چرخه طراحی شده اند بدون اینکه عملکرد آنها کاهش یابد.

“با ارزان تر شدن و ارزان تر شدن انرژی های تجدیدپذیر ، زمان زیادی از روز وجود دارد که مثلاً یک پنجره 1-4 ساعته نزدیک به برق رایگان دارید که می تواند برای شارژ کردن چیزی مورد استفاده قرار گیرد و سپس باید ارسال شود بسته به زمان نیاز شبکه سریع یا آهسته ، “او گفت. “و باتری ما این کار را به خوبی انجام می دهد.”

قابل توجه است که این دور توسط دو شرکت که در صنعت نفت و گاز رشد می کنند ، تامین مالی شده است. هاینمن افزود: “من فکر می کنم تقریباً 100 of صنعت نفت و گاز در حال چرخش به سوی تجدیدپذیرها به طرز عظیمی است.” همه آنها آینده را به این شکل می بینند که ترکیب انرژی در حال تغییر است. ما تا اواسط قرن 75 درصد تجدیدپذیر خواهیم بود ، بیشتر فکر می کنند این امر سریعتر اتفاق می افتد و اینها بر اساس مطالعاتی است که صنعت نفت و گاز انجام داده است. آنها این را می بینند و می دانند که به نمایش جدیدی نیاز دارند. “

اعتبار تصویر: EnerVenue

انتظار نداشته باشید که نیکل هیدروژن به زودی در iPhone شما ظاهر شود. این فناوری بزرگ و سنگین است-حتی تا آنجا که ممکن است کوچک شود ، باتری نیکل هیدروژن هنوز در اندازه یک فلاسک آب دو لیتری است ، بنابراین یون لیتیوم قطعاً هنوز نقش اصلی را در آینده ایفا خواهد کرد.

ذخیره انرژی ثابت ممکن است آینده متفاوتی داشته باشد. در حال حاضر EnerVenue در حال مذاکره در “مراحل آخر” در سایت است و با کارخانه ای در ایالات متحده همکاری می کند تا سالانه حداکثر یک گیگاوات ساعت باتری تولید کند ، با این هدف که در نهایت حتی فراتر از آن افزایش یابد. برآورد هاینمن برآورد می کند که حد مجاز ابزار در هر مگاوات ساعت باید فقط 20 درصد یون لیتیوم باشد. با مشارکت Schlumberger ، شرکت زیرساخت نیز به طور جداگانه باتری تولید کرده و آنها را در اروپا و خاورمیانه به فروش می رساند.

هاینمن گفت: “این یک فناوری است که امروزه کار می کند.” “ما منتظر پیشرفت فناوری نیستیم ، هیچ پروژه علمی در آینده ما وجود ندارد که برای اثبات چیزی باید به آن برسیم. ما می دانیم که کار می کند. ”