Fidelity ارزش ردیت را 41 درصد کاهش داد

Fidelity ارزش ردیت را 41 درصد کاهش داد

Fidelity، سرمایه‌گذار اصلی در جدیدترین دور سرمایه‌گذاری Reddit، ارزش تخمینی سهام خود را در پلتفرم محبوب رسانه‌های اجتماعی 41 درصد کاهش داده است، آخرین کاهش شاخص در میان تضعیف اقتصاد جهانی در بازارهای عمومی.

بر اساس افشای ماهانه صندوق که در آخر هفته منتشر شد، سهام صندوق رشد Fidelity Blue Chip در Reddit تا 28 آوریل 16.6 میلیون دلار ارزش داشت. بر اساس افشاگری هایی که شرکت در گزارش های سالانه و شش ماهه خود انجام داده است، این میزان 41.1 درصد کمتر از 28.2 میلیون دلاری است که شرکت برای به دست آوردن سهام Reddit در بودجه سری F هزینه کرده است.

وقتی این غول رسانه‌های اجتماعی در آگوست 2021 سرمایه جذب کرد، ردیت 10 میلیارد دلار ارزش داشت. فیدلیتی – که در سه ماهه اخیر سهام خود را در بسیاری از استارت‌آپ‌ها از جمله Stripe و Reddit کاهش داده است – همچنین ارزش سهام توییتر خود را کاهش داده است. ارزش شرکت ایلان ماسک در حدود 15 میلیارد دلار است.

Reddit از اظهار نظر خودداری کرد.

این کاهش ارزش، بخشی از روند گسترده‌تری است که در سال گذشته به انواع استارت‌آپ‌های مرحله رشد در سراسر جهان ضربه زده است، ابهاماتی را در مورد اینکه آیا Reddit قصد اولیه خود را برای عرضه عمومی با ارزشی در حدود 15 میلیارد دلار حفظ خواهد کرد یا خیر، ایجاد می‌کند.

Reddit که تا به امروز بیش از یک میلیارد دلار جمع آوری کرده است، Sequoia Capital و Andreessen Horowitz را از جمله حامیان خود می داند.

موج کنونی کاهش ارزش‌گذاری، تأثیر بدتر شدن شرایط اقتصادی در سراسر جهان بر استارت‌آپ‌های نوپا را روشن می‌کند. علیرغم کاهش فعالیت‌های مالی برای استارت‌آپ‌ها در سراسر جهان طی سال گذشته، ارزش‌گذاری بسیاری از استارت‌آپ‌های بزرگ‌تر ثابت مانده است.