Firebase گوگل افزونه های هوش مصنوعی دریافت می کند و بازار خود را باز می کند

Firebase، پلتفرم پشتیبان به عنوان یک سرویس Google برای توسعه دهندگان برنامه، در کنفرانس توسعه دهندگان I/O شرکت امروز سهم مناسبی از ویژگی های جدید خود را دریافت می کند، اما به روز رسانی خیمه شب بازی افزودن پسوندهای هوش مصنوعی است که توسط API PalM Google ارائه می شود. این علاوه بر پشتیبانی از زبان پایتون در Cloud Functions برای Firebase (نسل دوم)، به‌روزرسانی‌های سرویس پایگاه داده Cloud Firestore و موارد دیگر است. علاوه بر این، گوگل اکنون بازار افزونه Firebase را به روی توسعه دهندگان بیشتری باز می کند.

Jeanine Banks، رهبر گروه محصولات توسعه‌دهنده Google، به من گفت که این شرکت بر کاهش پیچیدگی برای توسعه‌دهندگان تمرکز دارد. با وجود فناوری‌های مختلف – به‌خصوص اکنون که می‌خواهید برای چندین دستگاه بسازید، می‌خواهید در چندین پلتفرم بسازید – مطمئناً ما ابزارهایی برای کمک به توسعه‌دهندگان در انجام این کار کم نداریم. بنابراین بسیار مهم است که ساختن چیزهای بزرگ را تا حد امکان آسان کنیم.» «البته، با هوش مصنوعی و هوش مصنوعی مولد، خطر دوباره افزایش می یابد. این بیشتر برای توسعه دهندگان است که به آنها فکر کنند و به طور خاص، نه فقط توسعه دهندگانی که عمیقاً در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین هستند، بلکه مهندسان روزمره فکر کنند. چگونه می توانند از این چیزها برای ساختن برنامه ها و تجربیات عالی استفاده کنند؟»

Firebase گوگل افزونه های هوش مصنوعی دریافت می کند و بازار خود را باز می کند

اعتبار تصویر: گوگل

گوگل برای اولین بار در سال 2019 افزونه های Firebase را معرفی کرد که راه حل های از پیش بسته بندی شده برای توسعه دهندگان برنامه هستند. این سرویس به طور کلی در حال حاضر در دسترس است و با توجه به تمرکز گوگل بر روی همه چیزهای هوش مصنوعی در حال حاضر، جای تعجب نیست که تیم Firebase – و توسعه دهندگانی که از آن استفاده می کنند. پلت فرم – در حال پریدن از روی این باند نیز هستند. در میان برنامه‌های افزودنی جدید در اینجا می‌توان به تولیدکننده‌های تصویر، ابزارهایی برای ساخت ربات‌های گفتگو در بالای API PaLM و خلاصه‌کننده متن اشاره کرد.

تا سال گذشته، گوگل به طور مستقیم با ارائه دهندگان برنامه های افزودنی که می خواستند API های خود را در بازار عرضه کنند کار می کرد. بانک به من گفت که اکنون، این پروژه را به روی ارائه دهندگان بیشتری باز می کند تا بتوانند خودشان را وارد کنند.

او توضیح داد: «تمرکز اصلی ما با برنامه‌های افزودنی Firebase تسریع خلاقیت توسعه‌دهندگان و توانایی ساخت برنامه‌هایشان است. “ما فکر می کنیم با توانمندسازی آنها در این زمینه، آنها موفق خواهند شد، برنامه های آنها موفق خواهند شد – و همانطور که برنامه های آنها موفق می شوند، احتمالاً افزایش خواهند یافت. آنها از ابر بیشتر، خدمات Play بیشتر و خدمات پرداخت بیشتری استفاده خواهند کرد.” همچنین گوگل قصد دارد (غیر مستقیم) از این سرویس درآمدزایی کند – نه از طریق درآمد حاصل از ترتیبات اشتراک سود، بلکه صرفاً با جذب توسعه دهندگان بیشتر به اکوسیستم بزرگتر خدمات Google.

اضافه شدن پایتون به عنوان یک زبان پشتیبانی شده در توابع ابری نیز تا حدودی با این بازی هوش مصنوعی مرتبط است. به هر حال، پایتون زبان پیش‌فرض برای اکثر پروژه‌های هوش مصنوعی است و همانطور که بانکز اشاره کرد، اکنون به توسعه‌دهندگان در جامعه AI/ML این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های افزودنی خود را راحت‌تر بسازند و آنها را در بازار نیز در دسترس قرار دهند.

به طور خاص، Cloud Functions 2nd Gen، که اکنون به طور کلی نیز در دسترس است، جایی است که Firebase این پشتیبانی از Python را (در پیش‌نمایش عمومی) اضافه می‌کند. علاوه بر این، Cloud Functions 2nd Gen هم اکنون تا 32 گیگابایت حافظه ارائه می دهد و می تواند تا 1000 درخواست را به صورت موازی انجام دهد.

برخی از به‌روزرسانی‌های کوچکتر Firebase در سال جاری شامل پشتیبانی از جستجوهای OR در Firestore و تعدادی به‌روزرسانی امنیتی، و همچنین پشتیبانی از چارچوب‌هایی مانند SvelteKit، Asto و Nuxt در میزبانی Firebase، و پشتیبانی از به‌روزرسانی‌های Fultter SDK و پشتیبانی از میزبانی Firebase برای وب را با استفاده از WebAssemby فلوتر کنید.

درباره Google I/O 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید