Google سیاست صورت‌حساب درون‌برنامه‌ای را در هند به پیش می‌برد، و اصرار دارد که سازمان دیده‌بان مطابقت داشته باشد

Google سیاست صورت‌حساب درون‌برنامه‌ای را در هند به پیش می‌برد، و اصرار دارد که سازمان دیده‌بان مطابقت داشته باشد

گوگل روز چهارشنبه گفت که خط مشی پرداخت Google Play با دستور ناظر هند مطابقت دارد و در حال پیشبرد برنامه های خود برای اجرای این سیاست در بازار جنوب آسیا است، چند هفته پس از آن که برخی از توسعه دهندگان به دنبال تعلیق سیستم هزینه صورتحساب درون برنامه ای گوگل با ادعای آن بودند. با دستورالعمل سازمان دیده بان مطابقت نداشت.

«در سال 2020، الزامات خط‌مشی پرداخت‌های خود را روشن کردیم و توسعه‌دهندگان در هند زمان زیادی برای ایجاد تغییرات لازم در برنامه‌های خود داشتند. ما با احترام از دستور CCI در اکتبر 2022 پیروی می کنیم، و مطابق با این دستور، صورتحساب انتخاب کاربر را به همه توسعه دهندگان در هند گسترش دادیم و خط مشی خود را که از 26 آوریل 2023 اجرایی شد، به روز کردیم.” .

گوگل گفت که هزینه خدماتی که از توسعه دهندگان دریافت می کند به آن اجازه می دهد تا سرمایه گذاری های کلانی را که برای رشد اکوسیستم اپلیکیشن هند انجام داده است، تامین کند. این شرکت اصرار داشت که کارمزدهای آن – 15٪ کمتر برای اکثر توسعه دهندگان – کمترین هزینه در بین فروشگاه های برنامه بزرگ است و کاهش 4٪ در این کارمزد برای کسانی که یک سیستم صورتحساب جایگزین را پیاده سازی می کنند “به طور کامل نشان دهنده این است که سیستم صورتحساب Google Play چنین نبوده است. استفاده شده.”

در هند، یک بازار کلیدی در خارج از کشور برای گوگل که این شرکت بیش از 10 میلیارد دلار مستقر کرده است، توسعه دهندگان سه گزینه صورتحساب خواهند داشت: سیستم صورتحساب Google Play، سیستم صورتحساب جایگزین در کنار Google Play، و پرداخت بر اساس مصرف فقط بدون پرداخت هزینه خدمات. . گوگل اعلام کرد که این تغییر به توسعه دهندگان اطلاع رسانی خواهد کرد.

کمیسیون رقابت هند در ماه اکتبر یک جریمه 113 میلیون دلاری برای گوگل وضع کرد و به سازنده اندروید دستور داد تا به توسعه دهندگان امکان استفاده از سیستم های صورتحساب شخص ثالث را در این کشور بدهد. یک نهاد به نمایندگی از گروهی از توسعه دهندگان در هند استدلال کرده است که سیستم جدید گوگل هنوز برای کسانی که از سیستم پرداخت آن استفاده می کنند “هزینه خدمات بالا” 11٪ یا بیشتر را دریافت می کند.

«بیشتر توسعه دهندگان در سطح جهان قبلاً یکی از این مسیرها را انتخاب کرده اند. در هند، اکنون که ضرب الاجل به پایان رسیده است، به توسعه دهندگان کشوری که هنوز یکی از این گزینه ها را اجرا نکرده اند، اطلاع می دهیم که اقدامات لازم را برای اطمینان از اجرای منصفانه خط مشی خود انجام خواهیم داد. گوگل گفت: ما همچنان از قوانین محلی پیروی می کنیم و با روندهای محلی همکاری می کنیم.

به‌روزرسانی چهارشنبه به دنبال Tinder-owner Match و بنیاد اتحاد دیجیتال هند، گروه فوق‌الذکر که نماینده برخی از استارت‌آپ‌های هندی است، از یک دادگاه هندی می‌خواهد تا سیستم جدید هزینه‌های صورت‌حساب درون برنامه‌ای Google را تا زمانی که کمیسیون رقابت هند فرصتی برای ارزیابی این موضوع داشته باشد، تعلیق کند. گوگل از دستورالعمل قبلی خود پیروی می کرد.

به گزارش رویترز، هفته گذشته کمیسیون رقابت هند تأیید کرد که تحقیقاتی را آغاز کرده است.