Google پخش برنامه Chromebook را برای دستگاه‌های Pixel و Xiaomi منتخب فعال می‌کند

Google پخش برنامه Chromebook را برای دستگاه‌های Pixel و Xiaomi منتخب فعال می‌کند

در میان انبوهی از اعلان‌ها در Google I/O، غول فناوری فاش کرد که پخش برنامه را از طریق Phone Hub در ChromeOS بتا فعال کرده است. این ویژگی به شما امکان می دهد از برنامه های مختلف تلفن Android خود درست در یک پنجره اختصاصی در Chromebook خود استفاده کنید. پس از فعال شدن Phone Hub، می‌توانید کارهایی مانند بررسی اعلان‌های تلفن، یافتن برگه‌های باز، و پخش جریانی برنامه‌ها از مرورگر Chrome همراه خود در Chromebook خود انجام دهید.

گوگل در صفحه پشتیبانی خود از این ویژگی اشاره می کند که پخش برنامه با «Pixel 4A و بالاتر که دارای اندروید نسخه 13 یا بالاتر است» سازگار است. همانطور که برای تلفن های غیر پیکسل، پخش برنامه فقط با شیائومی 12T، 12T Pro، 13 و 13 Pro که دارای اندروید 13 یا بالاتر هستند، سازگار است.

می‌توانید با کلیک کردن بر روی یک اعلان برنامه پیام‌رسانی یا مرور بخش «برنامه‌های اخیر» هاب، برنامه‌ها را پس از باز کردن یک برنامه در دستگاه تلفن همراه خود، پخش جریانی کنید. همچنین می‌توانید یک جریان برنامه را از طریق «همه برنامه‌ها» راه‌اندازی کنید، که می‌توانید از طریق فهرست برنامه‌های اخیر در Phone Hub به آن دسترسی داشته باشید.

گوگل در یک پست وبلاگ نوشت: «اکنون می‌توانید کارهای سریعی مانند پاسخ دادن به یک مکالمه، بررسی وضعیت اشتراک‌گذاری یا تحویل، و ویرایش فهرست خرید خود را با پخش برنامه‌های تلفن Android خود در Chromebook انجام دهید». “برای استفاده از App Streaming، مطمئن شوید که Phone Hub در Chromebook شما فعال است.”

می‌توانید از پد لمسی Chromebook خود برای بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی یک برنامه به همان روشی که روی صفحه لمسی تلفن انجام می‌دهید، استفاده کنید. اگر Chromebook شما پشتیبانی لمسی دارد، می‌توانید از صفحه لمسی برای تعامل با برنامه پخش جریانی استفاده کنید.

گوگل همچنین خاطرنشان می کند که گوشی و کروم بوک شما باید شبکه Wi-Fi یکسانی داشته باشند و این دو دستگاه باید به یکدیگر نزدیک باشند. همچنین می‌توانید «از Instant Tethering برای قرار دادن هر دو دستگاه در یک شبکه محلی استفاده کنید، اگر محیط شبکه فعلی شما از پخش برنامه پشتیبانی نمی‌کند». اگر شما غیرفعال شوید، دستگاه همراه شما خیلی از Chromebook شما فاصله داشته باشد یا خطاهای اتصال وجود داشته باشد، ممکن است پخش جریانی برنامه پایان یابد.

عملکرد مورد استقبال قرار می گیرد، زیرا می تواند به شما کمک کند هنگام انجام کارهای خاص از جابجایی بین دستگاه ها جلوگیری کنید. پخش جریانی برنامه Chromebook Android در کانال بتا ChromeOS در دسترس است.