Google Play Books ویژگی تمرینی جدیدی را برای کمک به کودکان در یادگیری نحوه خواندن اضافه می کند

Google Play Books ویژگی تمرینی جدیدی را برای کمک به کودکان در یادگیری نحوه خواندن اضافه می کند

Google Play Book در حال دریافت ویژگی جدیدی است که برای کمک به خوانندگان جدید به طور مستقل واژگان و مهارت های درک مطلب خود را بهبود می بخشد. گوگل امروز اعلام کرد که این ویژگی جدید به نام “Reading Practice” در ایالات متحده در برنامه اندروید Google Play Books و در Google Kids Space در دسترس است. این ابزار برای کودکان 0-8 سال در نظر گرفته شده است.

با تمرین خواندن، خوانندگان اولیه می توانند موقعیت خواندن خود را دنبال کنند، زیرا متن هنگام خواندن با صدای بلند برجسته می شود. اگر خواننده در نحوه تلفظ یک کلمه گیر کرده است، می تواند روی آن ضربه بزند تا صدای آن را بشنود. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید و می خواهید کلمه را به زبان بیاورید، می توانید کلمه را بشنوید که بر اساس هجا تقسیم شده است.

این ویژگی به شما امکان می‌دهد به یک جمله کامل گوش دهید و تعریف مناسبی از یک کلمه دریافت کنید تا بتوانید زمینه بیشتری را در مورد داستانی که می‌خوانید به فرزندتان بدهید. خوانندگان همچنین می توانند روی هر کلمه ای ضربه بزنند تا موقعیت خود را در کتاب به روز کنند و از آنجا شروع به ردیابی کنند. در انتهای صفحه، خوانندگان این گزینه را دارند که هر کلمه ای را که نادیده گرفته اند یا اشتباه تلفظ کرده اند، تمرین کنند.

Vitaliy Dikker، مدیر محصول در Google Play Books، در یک پست وبلاگ گفت: «برای شروع تمرین خواندن، مجموعه دست‌گزیده کتاب‌های خواندنی برای کودکان را که شامل برخی از گزینه‌های بدون هزینه است، بررسی کنید. «یا می‌توانید هزاران کتاب انگلیسی زبان را که برای خوانندگان جوان‌تر تعیین شده است، مرور کنید. اکثر این عناوین دارای تمرین خواندن هستند که با نشان «تمرین» در صفحه جزئیات کتاب نشان داده شده است.

علاوه بر این، می‌توانید از فیلتر «Reading Practice» در کتاب‌های Google Play استفاده کنید تا جستجوهای فروشگاه یا کتابخانه‌تان را به کتاب‌های الکترونیکی محدود کنید که به‌طور خاص تمرین خواندن را ارائه می‌دهند.