Google Wallet از کارت‌های مبتنی بر QR و کارت‌های بیمه پشتیبانی می‌کند

Google Wallet از کارت‌های مبتنی بر QR و کارت‌های بیمه پشتیبانی می‌کند

گوگل امروز به‌روزرسانی Google Wallet را با ویژگی‌های جدید، مانند امکان تبدیل تصاویر به مجوز، ادغام کارت پرواز با Google Messages و یک لایه امنیتی اضافی هنگام ذخیره کارت‌های سلامت اعلام کرد.

این شرکت گفت که کاربران به زودی می توانند بارکدها یا کدهای QR را از مواردی مانند کارت های باشگاه یا کارت های وفاداری به سرعت اسکن کرده و در کیف پول گوگل ذخیره کنند. این ویژگی همچنین از اسکن این کدها از یک تصویر موجود از یک کد QR بازگشتی تجارت الکترونیک یا یک بلیط پارکینگ دیجیتال پشتیبانی می کند.

اعتبار تصویر: گوگل

گوگل همچنین با شرکت بیمه Humana همکاری می کند تا به مشتریان کمک کند نسخه دیجیتال کارت بیمه خود را در Google Wallet ذخیره کنند. علاوه بر این، مردم در بریتانیا می توانند شماره بیمه ملی خود را با استفاده از برنامه HMRC در برنامه کیف پول ذخیره کنند. این کارت‌های سلامت با برچسب خاصی به نام «گذرنامه خصوصی» ذخیره می‌شوند. کاربران برای دسترسی به آنها به فرم دوم احراز هویت مانند اثر انگشت یا کد پین دستگاه نیاز دارند.

اعتبار تصویر: گوگل

این برنامه همچنین در حال گسترش پشتیبانی خود از شناسه های صادر شده توسط دولت در ایالات متحده است. این شرکت در حال ارائه پشتیبانی برای ذخیره شناسه مریلند یا گواهینامه رانندگی در برنامه Wallet است – کاربران به یک تلفن دارای Android 8.0 با فعال کردن قفل دستگاه نیاز دارند. گوگل گفت که ایالت های بیشتری در ماه های آینده پشتیبانی خواهند شد – آریزونا، کلرادو و جورجیا ویژگی های مشابهی خواهند داشت. این شرکت افزود که در اواخر سال، موارد استفاده برای شناسه‌های ذخیره‌شده را برای تأیید حساب‌های آنلاین یا اجاره خودرو در سرویس‌های اشتراک‌گذاری خودرو مانند Turo معرفی خواهد کرد.

غول جستجو همچنین با خطوط هوایی ویتنام و Renfe (شرکت راه آهن ملی اسپانیا) همکاری می کند. به این ترتیب، افرادی که تأییدیه رزرو خود را از طریق پیام های Google دریافت می کنند، می توانند کارت پرواز خود را در Google Wallet ذخیره کنند. به علاوه، سیستم‌های رزرو رستوران مانند TagMe می‌توانند مجوزهای آماده Google Wallet را برای رزرو به کاربران ارسال کنند.

Google در حال کار بر روی آوردن مجوزها و نشان‌های شرکتی به Google Wallet و همچنین برای دسترسی به مناطق مختلف دفتر است. این شرکت همچنین در حال گسترش استفاده از این برنامه برای گذرنامه های حمل و نقل است. در آلمان، کاربران اکنون می توانند به راحتی بلیط Deutschland خود را که می تواند در حمل و نقل عمومی استفاده شود، ذخیره کنند.

این شرکت اولین بار Google Wallet را سال گذشته در Google I/O راه اندازی کرد تا به کاربران اجازه دهد کارت های مختلف را در بیش از 40 کشور ذخیره کنند. از آن زمان، دسترسی اپلیکیشن را به 20 بازار دیگر گسترش داده است.