Gradient Ventures از رویکرد “Plaid for بیمه” اکسل برای تایید داده ها حمایت می کند

Gradient Ventures از رویکرد “Plaid for بیمه” اکسل برای تایید داده ها حمایت می کند

ناتوانی در ارزیابی دقیق ریسک برای اهداف بیمه، هزینه زیادی را به صنعت تحمیل می کند. در اوایل سال جاری، State Farm گزارش داد که کسب و کار آن در سال 2022 به دلیل “شدت فزاینده سریع مطالبات و اضافه شدن قابل توجه به خسارت های ناشی از حادثه سال قبل”، 13 میلیارد دلار آسیب دید.

اکسل در حال تلاش برای تغییر آن است. کامرون دانکن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Axle، به TechCrunch گفت: این شرکت دو ساله یک API جهانی برای داده های بیمه توسعه داده است و رویکردی به نام «Plaid for بیمه» در پیش گرفته است.

بسیاری از insurtechs برای توزیع بیمه و مدیریت بیمه نامه حل می کنند. در عوض، Axle که توسط Duncan، Armaan Sikand و Nihar Parikh راه اندازی شده است، دسترسی به داده های بیمه در زمان واقعی، تأیید بیمه خودکار و نظارت بر پوشش مداوم را فراهم می کند تا مشتریان، مانند شرکت های اجاره خودرو، بتوانند هزینه های عملیاتی خود را کاهش دهند.

امروزه در صنعت بیمه، تمرکز زیادی روی نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود بیمه نامه وجود دارد، اما اتصال همان جایی است که ما وارد بازی می شویم: چگونه با بقیه جهان تعامل کنیم؟ دانکن گفت. ماموریت ما پر کردن شکاف بین بیمه و صنایع موازی مانند وام خودرو، خانه و وام مسکن است.

Axle insurtech

محصولات Axle (اعتبار تصویر: Axle)

مشابه روشی که Plaid از یک پلت فرم داده با مجوز کاربر برای بانکداری استفاده می کند، Axle به کاربران اجازه می دهد تا حساب بیمه خود را در چند ثانیه از طریق یک API مناسب برای توسعه دهندگان یا یکی از گزینه های کم کد یا بدون کد Axle به شرکت های مورد اعتماد متصل کنند.

پس از راه اندازی یک سال پیش، این شرکت شاهد رشد دو رقمی مشتری و درآمد بوده و شبکه اپراتور خود را بیش از صد اپراتور افزایش داده است.

در حال حاضر اکسل با 4 میلیون دلار بودجه اولیه کاملاً آماده شده است. این دور توسط Gradient Ventures رهبری شد و شامل سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذار موجود Y Combinator و مشارکت Soma Capital، Contrary Capital، Rebel Fund، BLH Ventures و گروهی از سرمایه گذاران فرشته، از جمله اعضای تیم موسس Plaid و مدیران سابق Cox Automotive است. .

بنیانگذاران قصد دارند سرمایه جدید را برای استخدام اضافی، گسترش پوشش حامل آن و افزودن بازارها و موارد استفاده مختلف، به کار گیرند. دو زاویه رشد برای Axle وجود دارد، از جمله خطوط اضافی بیمه، به عنوان مثال، قایق، بیمه تجاری و مراقبت های بهداشتی، و افقی رفتن با موارد استفاده در اطراف انواع دیگر تأیید و ثبت ادعاها.

سیکند در مصاحبه‌ای گفت: «اطمینان از داده‌ها بسیار پیچیده است. بخشی از فناوری ما همچنین اولین فناوری در فضا است که واقعاً یک روش استاندارد برای درک و هضم داده ها ایجاد می کند.