Hotstar Disney 8.4 میلیون مشترک خود را با صعود JioCinema آمبانی از دست داد.

Hotstar Disney 8.4 میلیون مشترک خود را با صعود JioCinema آمبانی از دست داد.

دیزنی، مجموعه سرگرمی جهانی که انواع پلتفرم‌های استریم را اجرا می‌کند، در سه ماهه منتهی به مارس امسال، 2 درصد کاهش در کل پایگاه مشترکین خود داشت. این کاهش عمدتاً به یک سرویس پخش خاص نسبت داده می شود: Hotstar.

پلتفرم Disney+ Hotstar که برای بینندگان در هند و آسیای جنوب شرقی ارائه می شود، در طول سه ماهه فوق 4.6 میلیون مشترک را از دست داد. این دومین سه ماهه متوالی است که شاهد کاهش تعداد مشترکان این پلتفرم هستیم. از اکتبر سال گذشته، بر اساس گزارش های درآمد دیزنی، مجموع از دست دادن مشترکان Hotstar به 8.4 میلیون رسیده است. Hotstar که هند را بزرگترین بازار خود می داند، هنوز حدود 53 میلیون مشترک دارد.

مشکلات دیزنی فراتر از فرسایش مشترک است. این شرکت همچنین شاهد کاهش درآمد از سوی کسانی است که اشتراک خود را در سرویس استریم حفظ می کنند. متوسط ​​درآمد Hotstar به ازای هر مشترک از 74 سنت به 59 سنت در سه ماهه منتهی به مارس کاهش یافت.

Hotstar که زمانی یک دارایی ارزشمند در خرید فاکس توسط دیزنی بود، در حال تلاش برای یافتن راه هایی برای راضی نگه داشتن پایگاه مشترکین خود است. پلتفرم استریم هند با ارائه پخش زنده مسابقات کریکت، به ویژه مسابقات محلی IPL، مشتریان را جذب کرد. با این حال، دیزنی برای حقوق دیجیتال IPL این فصل توسط Viacom18، شرکتی که توسط صنایع Reliance، میلیاردر Mukesh Ambani حمایت می‌شود، پیشی گرفت.

“برداشت های کمتر به کاهش میانگین بینندگان در کانال های ورزشی و غیرورزشی ما نسبت داده شد. کاهش در کانال‌های ورزشی ما در درجه اول به دلیل برنامه‌های کریکت بود، که نشان‌دهنده پخش کمتر مسابقات لیگ برتر هند (IPL) در سه‌ماهه جاری نسبت به سه‌ماهه سال قبل بود، زیرا فصل IPL 2023 تقریباً یک هفته دیرتر از فصل 2022 شروع شد. دیزنی در گزارش درآمد خود در روز چهارشنبه گفت.

چشم انداز Hotstar همچنان تیره و تار باقی می ماند زیرا این سرویس استریم با فسخ اخیر قرارداد مجوز خود با HBO دست و پنجه نرم می کند. تایتان سرگرمی بلافاصله کل کاتالوگ خود را از پلتفرم هند خارج کرد و Viacom18 حقوق HBO و محتوای اضافی برادران وارنر را تضمین کرد.

تحلیلگران صنعت پیش‌بینی می‌کنند که ضرر مشترک Hotstar افزایش یابد و به طور بالقوه تا پایان سال به ۷ میلیون نفر دیگر برسد.