Immunefi 5.5 میلیون دلار برای از بین بردن باگ های Web3 Crypto که ممکن است میلیاردها هزینه داشته باشد جمع آوری می کند – TechCrunch

پلتفرم‌های سنتی باگ باگ وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها، مانند HackerOne و BugCrowd، در آن مدل دنیای قدیمی موفق بوده‌اند. اما تفاوت زیادی بین پاداش‌های باگ «Web2» و دوران جدید باگ‌های «Web3» مرتبط با بلاک چین و کریپتو وجود دارد. در عصر مالی غیرمتمرکز (DeFi)، پاداش‌های باگ Web3 ماهیت مهمی را به خود می‌گیرند که با ارزش پولی واقعی مرتبط هستند، نه فقط اشکالات نرم‌افزاری.

این شاید توضیح دهد که چرا Immunefi، یکی از پلتفرم‌های نوظهور پاداش باگ و سرویس‌های امنیتی برای DeFi، اکنون 5.5 میلیون دلار بودجه به رهبری Electric Capital جمع‌آوری کرده است. همچنین Blueprint Forest، Framework Ventures، Bitscale Capital، P2P Capital، IDEO Colab، The LAO، BR Capital، 3rd Prime Ventures، North Island Ventures و سایر سرمایه گذاران فردی شرکت می کنند.

با DeFi، میلیاردها دلار از وجوه کاربر در قراردادهای هوشمند قفل شده است، قابل مشاهده و قابل دسترسی برای همه. و خطرات بالاست. در سال 2020، هکرها در 15 حمله جداگانه حدود 120 میلیون دلار را از پروتکل های DeFi سرقت کردند. و مشکلات فقط بزرگتر می شوند. هکرها امسال بیش از 1.7 میلیارد دلار به دست آوردند.

Immunefi می‌گوید که پلتفرم پاداش باگ آن برای قراردادهای هوشمند و پروژه‌های رمزنگاری، محققان امنیتی را قادر می‌سازد تا کد را بررسی کنند، آسیب‌پذیری‌ها را افشا کنند و برای انجام این کار پول دریافت کنند. همچنین به شرکت ها اجازه می دهد تا به استعدادهای امنیتی دسترسی داشته باشند.

میچل آمادور، بنیانگذار و مدیر عامل Immunefi گفت: “DeFi منحصر به فرد است زیرا آسیب پذیری های کد نشان دهنده احتمال از دست دادن مستقیم پول کاربران است. برنامه‌های پاداش باگ دعوت‌های باز برای محققان امنیتی برای یافتن این آسیب‌پذیری‌ها در ازای دریافت پاداش هستند… ما معتقدیم که با کمک به راه‌اندازی چنین برنامه‌هایی در Immunefi، نه تنها در حفاظت از پروژه‌های DeFi برای امروز، بلکه در شکل‌دهی صنعت فناوری برای آینده.”

مشتریان پلتفرم آن عبارتند از Synthetix، Chainlink، SushiSwap، PancakeSwap، Bancor، Cream Finance، Compound، Alchemix و پروژه های دیگر.

این شرکت می‌گوید اخیراً Belt Finance مبلغ 1050000 دلار به یک هکر Whitehat از طریق Immunefi پرداخت کرده است که یک آسیب‌پذیری مهم را در پروتکل خود کشف کرده بود که بیش از 10 میلیون دلار سرمایه را در معرض خطر قرار می‌داد.

Roy Learner، مدیر شرکت Framework Ventures گفت: «امسال، Immunefi موفق شد که به پلتفرم پیشرو در زمینه پاداش باگ DeFi تبدیل شود و اعتماد بازیگران کلیدی صنعت را به خود جلب کند، و ما مطمئن هستیم که Immunefi تازه شروع به کار کرده است.»

آمادور در گفتگو با TechCrunch افزود: «واقعیت این است که Web3 یک محیط بسیار خصمانه‌تر است، به این معنی که هر بخش از فرآیند پاداش باگ متفاوت از قبل عمل می‌کند، از ارسال و پردازش یک گزارش گرفته تا تأیید اعتبار یک گزارش. به مذاکره برای پرداخت. در جایی که بوونیت‌های باگ سنتی web2 یک ابزار مناسب برای رفع اشکال هستند، پاداش‌های باگ Web3 ما یک سیستم واکنش اضطراری بسیار مهم‌تر برای پروژه‌های DeFi هستند.