گرند نشنال: پس از دستگیری بیش از 100 نفر در آخرین مسابقه، بحث در بریتانیا بالا گرفتCNN

گراند نشنال توسط بسیاری در بریتانیا به عنوان یک موسسه ملی در نظر گرفته می شود، یک رویداد ورزشی که باید تماشا کرد – اما همچنین یکی از بحث انگیزترین مسابقات اسب دوانی در جهان است.

این مسابقه در آخر هفته دوباره به تیتر خبرها تبدیل شد زیرا پلیس اعلام کرد بیش از 100 نفر روز شنبه دستگیر شدند و شروع مسابقه با 14 دقیقه تاخیر به دلیل ورود معترضان به حقوق حیوانات به کورس در Aintree، لیورپول بود.

نشانه اندکی از بحث در مورد شایستگی مسابقه دو و دو با دو اسب دوانی 4.3 مایلی به عنوان سازمان حمایت از حیوانات بریتانیا، انجمن سلطنتی برای جلوگیری از ظلم به حیوانات وجود دارد. (RSPCA) خواستار بررسی فوری مرگ سه اسب در رویداد سه روزه امسال شده است.

کمک به حیوانات، که خود را یکی از بزرگترین گروه های حقوق حیوانات در بریتانیا می نامد، خواستار ممنوعیت مسابقات پرش شده است.

اما سازمان اسب‌سواری بریتانیا (BHA) اعتراضات را محکوم کرده و گفته است که «اقدامات تعداد کمی از مردم» از جذابیت بین‌المللی عظیم و پایدار Grand National کم نخواهد کرد.

مسابقه بزرگ ملی، مسابقه نمایشی این رویداد، برای اولین بار در سال 1839 برگزار شد و برای تظاهرکنندگانی که به دنبال ایجاد اختلال در مسابقه هستند غریبه نیست.

اما در مسابقه امسال، اعتراض‌ها – که غیرمنتظره نبود، زیرا گروه حقوق حیوانات Animal Rising در برنامه‌ریزی برای ایجاد اختلال در Grand National اعلام کرده بود – تشدید شد.

این مسابقه که در سال‌های اخیر برای کاهش نگرانی‌های ایمنی اصلاح شده است، میدانی با حداکثر 40 اسب را می‌بیند که از 30 حصار تقریباً به اندازه اتومبیل‌های کوچک پرش می‌کنند، اما این مسیر دشوار طی سال‌ها منجر به تلفات متعدد شده است.

به گزارش سازمان حقوق حیوانات پتا انگلستان، از سال 2010 تاکنون 36 اسب در این جشنواره مرده اند.

به دنبال تغییرات ایجاد شده در شروع و تغییرات در برخی از حصارها پس از مسابقات بزرگ ملی 2012، پنج مورد مرگ و میر در مسابقه تیتر رخ داده است، از جمله یک مرگ شنبه.

گرند نشنال: پس از دستگیری بیش از 100 نفر در آخرین مسابقه، بحث در بریتانیا بالا گرفت

در طول پخش گرند نشنال، معترضانی که سعی می‌کردند از حصارها در اطراف مسیر عبور کنند، دیده می‌شد که برخی از آنها به خود مسیر رفتند که منجر به تاخیر در شروع شد.

در بیانیه پلیس مرسی ساید آمده است که 118 نفر “به دلیل تعدادی از جرایم از جمله ایجاد مزاحمت عمومی و خسارات جنایی” دستگیر شده اند.

در یک پست توییتر، Animal Rising – که قبلا Animal Rebellion نامیده می شد – گفت: “صدها دوستدار حیوانات فوق العاده شجاع اقدام مستقیمی به نام Animal Rising برای محافظت از اسب های Aintree انجام دادند.”

این گروه گفت از اینکه گفتگوها در مورد حقوق حیوانات “بالاخره اتفاق می افتد” خوشحال است.

نظرات در مورد اقدامات این گروه متفاوت است و تعداد زیادی در رسانه های اجتماعی از اعتراضات حمایت و مخالفت کردند.

جوکی سابق AP McCoy که در طول اعتراضات در ITV Racing صحبت می کرد، معترضان را “توجه جویان” خواند.

سندی تامسون، مربی هیل سیستین که شنبه در اولین حصار به طور مرگبار سقوط کرد، ادعا کرد که تاخیر در شروع به مرگ اسب کمک کرده است.

او به ریسینگ پست گفت: «او از اولین حصار بلند نشده است. او به دلیل ادامه دادن، دچار هیپر خونین شده است… من می دانم که این مردم چقدر نادان هستند و سرنخی خونین ندارند. آنها فقط مشکلاتی را بیشتر از آنچه که همیشه حل می کنند ایجاد می کنند.»

مرگ Hill Sixteen به دنبال مرگ Dark Raven که اوایل روز شنبه در مسابقه دیگری درگذشت، و Envoye Special که روز پنجشنبه درگذشت.

در بیانیه‌ای به CNN Sport، RSPCA که قبلاً با BHA برای ایمن‌تر کردن مسابقات بزرگ ملی کار کرده است، گفت: «ما معتقدیم که اسب‌های مسابقه باید زندگی خوبی در داخل و خارج از پیست داشته باشند و هرگز نباید در معرض خطر غیرقابل قبولی قرار گیرند. جراحت یا مرگ.»

کوراچ رامبلر که درک فاکس سوار آن است، حصاری را در راه پیروزی در گرند نشنال پاک می کند.

این مؤسسه خیریه همچنین خواستار توقف استفاده از شلاق شد و معتقد بود که خطر آسیب و مرگ را برای سوارکاران و اسب‌ها افزایش می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: «ما فوراً از سازمان اسب‌سواری بریتانیا می‌خواهیم تا تعامل سازنده‌ای با ما داشته باشد و شرایط هر یک از این مرگ‌های غم‌انگیز را به‌طور کامل بررسی کند تا دیگر هرگز از جشنواره مسابقه با سه اسب مرده خارج نشویم».

در بیانیه ای در توییترAnimal Aid گفت: “Aintree، بدترین از همه میدان‌های مسابقه، مایه شرمساری است و باشگاه جوکی و مسابقات بریتانیا باید از آنچه در سه روز گذشته دیده‌ایم، با شرمندگی کامل سر خود را آویزان کنند.”

Dickon White مدیر منطقه شمال غرب برای مسابقات اسب دوانی باشگاه جوکی است و Aintree Racecourse را اداره می کند. وی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تاخیر کوتاه ناشی از «اقدامات بی‌ملاحظه تعداد کمی از افراد» بوده است.

وایت افزود: “در حالی که اقدامات تعداد کمی از افراد به قصد برهم زدن این رویداد بود، امنیت و امنیت همه در مسیر همیشه اولویت اول ما خواهد بود.”

در بیانیه‌ای در وب‌سایت BHA، جولی هرینگتون، مدیر اجرایی این سازمان، گفت که مسابقات با «جزئیات دقیق» تجزیه و تحلیل خواهند شد تا به «درک علت این حوادث» کمک کنند.

جوکی درک فاکس پس از سوار شدن بر کوراچ رامبلر برای پیروزی در گرند نشنال جشن می گیرد.

هرینگتون گفت این ورزش متعهد به بهبود استانداردهای رفاهی است و تلفات اسب در این ورزش در 20 سال گذشته بیش از یک سوم کاهش یافته است و به 0.2 درصد از دوندگان رسیده است.

هرینگتون گفت: «ما به حق هر کسی برای داشتن نظر درباره ورزش خود احترام می‌گذاریم، اما اقدامات بی‌ملاحظه و بالقوه مضر تعداد انگشت شماری از مردم را در ایجاد اختلال در مسابقه در زمانی که اسب‌ها در رینگ رژه بودند، به شدت محکوم می‌کنیم.» “گرند ملی همیشه یک رویداد ورزشی نمادین بوده و خواهد بود.”

مردم در هر طرف حصار که باشند، اعتراضات روز شنبه مطمئناً بر تیتر خبرها تسلط داشت، تا حدی که می توان گفت که خود مسابقه را تحت الشعاع قرار داد، مسابقه ای که توسط کوراچ رامبلر برنده شد.