پلیس اسرائیل می گوید دو مرد در نزدیکی مقبره یهودیان در اورشلیم به اتهام “حمله تروریستی” تیراندازی شدند.CNN

دو مرد در آنچه پلیس اسرائیل می گوید یک “حمله تروریستی” مشکوک بود که در نزدیکی مقبره شیمون هاتزادیک در اورشلیم شرقی بامداد روز سه شنبه به وقت محلی رخ داد، زخمی شدند.

در بیانیه پلیس آمده است که این نیروها گزارشی مبنی بر تیراندازی به خودرویی در منطقه شیمون هاتزادیک در شرق بیت المقدس که در آن تنش ها بین فلسطینی ها و شهرک نشینان یهودی در سال های اخیر در حال جوشیدن بوده است، دریافت کرده است.

مقبره شیمون هاتزادیک یک مکان مقدس مورد احترام در یهودیت است که در محله فلسطینی شیخ جراح در شرق اورشلیم واقع شده است.

در بیانیه پلیس افزوده شده است که به گفته مقامات پزشکی، دو نفر “به طور متوسط ​​زخمی شده اند” و برای مداوا بیشتر منتقل شده اند.

وی ادامه داد: ماموران پلیس مرزی و پلیس در محل هستند و در حال جستجو برای یافتن مظنونی هستند که از محل متواری شده است.

در بیانیه بعدی پلیس گفت که نیروها یک مسلسل به سبک «کارلو» را در نزدیکی محل تیراندازی پیدا کردند.

پلیس اسرائیل می گوید دو مرد در نزدیکی مقبره یهودیان در اورشلیم به اتهام “حمله تروریستی” تیراندازی شدند.

سخنگوی خدمات آمبولانس Magen David Adom (MDA) دو مرد مجروح شامل یک مرد 50 ساله بودند که برای درمان به بیمارستان Shaare Tzedek و یک مرد 48 ساله به بیمارستان Hadassah Mt. Scopus اعزام شدند.

این حمله در بحبوحه تشدید خشونت های اسرائیل و فلسطین صورت می گیرد. سال گذشته، هم برای فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی و هم برای اسرائیلی‌ها در نزدیک به دو دهه اخیر، مرگبارترین سال بود و امسال نیز بدتر از آن است.

تنش ها در ماه مبارک رمضان، که امسال با عید فصح یهودیان مصادف شد، پس از حمله پلیس اسرائیل به مسجد الاقصی در اورشلیم، که محوطه آن به عنوان کوه معبد نیز شناخته می شود – یکی از مورد احترام ترین مسجدها، بالا گرفت. مکان هایی در اسلام و یهودیت پلیس اسرائیل صدها نفر را دستگیر کرد که آنها را متهم کرد که خود را در داخل مسجد محاصره کرده و آتش بازی و سنگ پرتاب کردند، که منجر به محکومیت گسترده جهان عرب و اسلام شد.

مجتمع و محله ای که تیراندازی روز سه شنبه در آن رخ داد در شرق بیت المقدس قرار دارد که فلسطینی ها آن را به عنوان پایتخت کشور آینده خود می خواهند و اکثر جامعه بین المللی آن را سرزمین های تحت اشغال اسرائیل می دانند. اسرائیل آن را در جنگ 1967 از اردن تصرف کرد و اورشلیم شرقی و غربی را به عنوان “پایتخت ابدی” خود می داند.