Oleato: برخی از مشتریان استارباکس از نوشیدنی جدید روغن زیتون شکایت دارند که آنها را مجبور به فرار به سمت حمام می کند.CNN

استارباکس روی قهوه تزریق شده با روغن زیتون شرط بندی کرده است، امیدوار است مشتریان با این ناهنجاری و مزایای سلامتی روغن زیتون فرابکر مجذوب شوند.

بردی بروئر، مدیر ارشد بازاریابی استارباکس، به سی ان ان گفت: «این یکی از بزرگترین راه اندازی هایی است که در دهه های اخیر داشته ایم. هاوارد شولتز، مدیر عامل سابق، در مصاحبه ای با پاپی هارلو افزود که این “صنعت قهوه را متحول خواهد کرد” و “یک افزوده جدید بسیار سودآور برای شرکت” خواهد بود.

اما آنچه که شرکت ممکن است در نظر نگرفته باشد: برخی از مشتریان می گویند که این باعث می شود مجبور شوند به حمام بدوند.

یک باریستا در صفحه استارباکس ردیت پست کرد: “نیمی از تیم دیروز آن را امتحان کردند و چند نفر در نهایت … نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی دارند، اگر منظور من را می دانید.” CNN برای اظهار نظر با Redditor تماس گرفته است.

ممکن است درخشندگی حاصل از روغن باشد. یا ممکن است مزه آن باشد. رسانه های اجتماعی با محکوم کردن نوشیدنی – و اثرات پس از آن – سریع بودند.

یکی از کاربران می‌گوید: «نوشیدنی اولئاتو از استارب‌ها باعث می‌شود شکم من حرف بزند توییت کرد.

کسانی که معده حساسی دارند از قبل محتاط هستند.

«بیمار IBD اینجاست. یکی از Redditor گفت: من این نوشیدنی ها را با یک میله ده فوتی لمس نمی کنم.

پلتفرم جدید Oleato در ماه فوریه در ایتالیا عرضه شد. هر نوشیدنی – یک لاته جو دو سر، اسپرسوی یخ زده با شیر جو دوسر و یک فوم طلایی دم کرده سرد – با یک قاشق روغن درست می‌شود و ۱۲۰ کالری به نوشیدنی اضافه می‌کند. فروشگاه‌های منتخب استارباکس در سیاتل و لس آنجلس و رزرو در شیکاگو، سیاتل و نیویورک اکنون پلتفرم نوشیدنی‌ها را ارائه می‌کنند.

CNN برای اظهار نظر با استارباکس تماس گرفته است.

روغن زیتون یکی از مواد اصلی در فرهنگ مدیترانه ای است و برخی از آن ها روزانه تکه هایی از روغن زیتون را در این منطقه می نوشند.

اما نوشیدنی استارباکس ترکیبی بالقوه شکننده دارد: کافئین که محرک است و روغن زیتون که آرامش‌بخش است.

به گفته ارین پالینسکی وید، متخصص تغذیه، یک نوشیدنی 16 اونسی به اندازه 34 گرم چربی دارد که بیشتر از آن چیزی است که بسیاری در یک وعده غذایی پیدا می کنند. و روغن‌های معدنی مانند روغن زیتون برای درمان یبوست استفاده می‌شوند، زیرا به نرم شدن مدفوع کمک می‌کند و رفتن به دستشویی را آسان‌تر می‌کند.

پالینسکی وید گفت: «اگر چربی بالا را در یک وعده غذایی یا در یک نوشیدنی همراه با قهوه ترکیب کنید، که قبلاً روده ها را تحریک می کند، این ترکیب می تواند باعث گرفتگی عضلات شود. این می تواند باعث افزایش تحرک در روده بزرگ شود و بنابراین آن اثر ملین را دارد.

EMBARGOED 01 Starbucks Oleato

برخی از مشتریان گفتند سرعت استفاده از سرویس بهداشتی پس از نوشیدن نوشیدنی آنها را غافلگیر کرده است. پالینسکی وید گفت، اما هضم وعده های غذایی پرچرب بیشتر از روغن زیتون مایع طول می کشد که سریعتر به مسیر گوارشی ضربه می زند. و بیشتر مردم در ایالات متحده در حال حرکت قهوه می نوشند و نوشیدنی را با هیچ کربوهیدرات و فیبر ترکیب نمی کنند تا تاثیر آن را خنثی کنند.

به گزارش نیویورک تایمز، فواید روغن زیتون به طور گسترده ای منتشر شده است که با کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی و کاهش فشار خون مرتبط است (اگرچه نتایج سلامتی مثبت می تواند به این دلیل باشد که رژیم غذایی مدیترانه ای چربی های ناسالم مانند کره را با روغن زیتون جایگزین می کند).

پالینسکی وید گفت: «(نوشیدنی) از نقطه نظر تأثیر منفی بر سلامتی، کسی را از نظر جسمی بیمار نمی کند. “اما بیشتر از آن احساس ناخوشایند نیاز به رفتن به حمام یا گرفتگی بالقوه.”

در دریای مدیترانه، مصرف یک قاشق روغن زیتون در روز بخشی از یک برنامه روزانه است. مدیر عامل سابق، هوارد شولتز، این عادت را خود از توماسو آسارو، تولیدکننده روغن زیتون، زمانی که در سیسیل ایتالیا بود، گرفت.

وقتی دور هم جمع شدیم و شروع به انجام این مراسم کردیم، گفتم [Asaro]می دانم که فکر می کنید من دیوانه خواهم شد، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را با قهوه استارباکس دم کنید؟ شولتز به پاپی هارلو از CNN گفت. “او فکر کرد کمی عجیب است.” آسارو رئیس یونایتد روغن زیتون است که استارباکس از طریق آن روغن زیتون خود را تامین می کند.