چرا سال 2023 سال بازدید از مغولستان است؟

یادداشت ویراستار: این سریال مسافرتی CNN توسط کشوری که آن را برجسته می کند حمایت مالی می شود. سی ان ان کنترل کامل ویراستاری را بر موضوع، گزارش و فراوانی مقالات و ویدیوهای داخل اسپانسر، مطابق با خط مشی ما، حفظ می کند.


اولان باتور، مغولستان
CNN

مغولستان به دلیل دورافتادگی و فصل تابستان کوتاه، مدت‌هاست که مقصدی بوده است که مسافران از آن غافل شده‌اند.

اما از آنجایی که این کشور با تسهیل شرایط ورود برای بازدیدکنندگان بین‌المللی و ارتقای زیرساخت‌های خود به سمت باز شدن بیشتر به سمت گردشگری حرکت می‌کند، ممکن است سال 2023 بهترین زمان برای رسیدن به آن باشد.

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که مسافران باید از هم اکنون برنامه ریزی برای بازدید از مغولستان را که مدت ها آرزویش را داشتند، آغاز کنند.

با اعلام دولت مغولستان از سال 2023 تا 2025 به عنوان “سالهای بازدید از مغولستان”، شهروندان 34 کشور دیگر هم اکنون می توانند تا پایان سال 2025 بدون ویزا از این کشور بازدید کنند.

اضافه شدن چندین کشور اروپایی از جمله دانمارک، فرانسه، یونان، ایتالیا، نروژ، اسپانیا و بریتانیا و همچنین استرالیا و نیوزلند، اکنون تعداد کل کشورها و قلمروهای موجود در فهرست معافیت از ویزا را به 61 کشور می رساند.

لیست کامل اینجاست.

فرودگاه بین المللی چنگیز خان جدید مغولستان.

پس از سال ها تاخیر، یک بیماری همه گیر و چندین جنجال، سرانجام فرودگاه بین المللی Chinggis Khaan تازه ساخته شده در تابستان 2021 افتتاح شد.

این فرودگاه با توانایی جابه‌جایی تقریباً 3 میلیون مسافر در سال (دوبرابر فرودگاه قدیمی)، اضافه شدن 500 فضای پارکینگ هواپیمای جدید و زیرساخت‌هایی برای پشتیبانی از افزایش پروازهای داخلی و همچنین ارزان‌قیمت، گزینه‌ای خوش‌آمد برای این فرودگاه است. تلاش این کشور برای رشد گردشگری

پروازهای مقرون به صرفه به هنگ کنگ از EZNIS Airways از زمان افتتاح فرودگاه مجدداً راه اندازی شده است و گزارش ها برای از سرگیری پروازهای مستقیم به ایالات متحده در حال انجام است.

موزه Chinggis Khaan که اخیراً افتتاح شده است، نگاهی زیبا و تازه به تاریخ پرفراز و نشیب مغولستان دارد.

این موزه با بیش از 10000 اثر باستانی بیش از 2000 سال، تاریخ مغول ها و امپراطوری که آنها ایجاد کردند – و در نهایت از دست رفتند را بررسی می کند.

آثار این موزه در هشت طبقه با شش سالن دائمی و دو سالن نمایشگاه موقت ارائه شده است. تورهای با راهنما به زبان انگلیسی هر شنبه و یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر به صورت رایگان ارائه می شود.

جشنواره روح گوبی 2023 مغولستان در ماه اوت برگزار می شود.

هنگامی که بیشتر مردم به مغولستان فکر می کنند، جشنواره های موسیقی و تاسیسات هنری متمرکز بر حفاظت در قلب یکی از بزرگترین بیابان های جهان آخرین چیزهایی هستند که به ذهنشان خطور می کند.

اما همه اینها به لطف جشنواره‌هایی مانند Playtime، Spirit of Gobi، جشنواره موسیقی الکترونیک INTRO و تجربه هنر و موسیقی تجسمی Kharkhorum 360 در حال تغییر است.

با قرار دادن گروه‌های موسیقی بین‌المللی، دی‌جی‌ها و نوازندگان از سراسر جهان در کنار ترکیب متنوع مغولستانی از رپرها، گروه‌های موسیقی و خوانندگان محلی، این کشور ممکن است یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین مکان‌های جهان برای دوستداران جشنواره باشد.

رویداد سالانه Naadam همیشه دلیل خوبی برای بازدید از مغولستان بوده است، اما اکنون که جشنواره به تازگی صدمین سالگرد خود را جشن گرفته است، سال 2023 مانند همیشه زمان خوبی برای شرکت در آن است.

در حالی که خاستگاه جشنواره ریشه در دوران چنگیز خان دارد، زمانی که او از مسابقات اسب دوانی، کشتی و تیراندازی با کمان برای حفظ شکل جنگجویان خود در بین نبردها استفاده می کرد، نادام تنها 100 سال پیش به طور رسمی به یک جشن ملی تبدیل شد.

امروز، این فستیوال – که در اولان‌باتور در استادیوم ورزشی ملی برگزار می‌شود، چند زنگ و سوت بیشتر از زمان خان بزرگ دارد.

یک صندلی در مراسم افتتاحیه 11 ژوئیه همیشه یکی از سخت ترین بلیت ها در شهر است.

تیراندازی با کمان مغولی در حال بازگشت است.

تیراندازی با کمان در مغولستان به لطف افرادی مانند Altankhuyag Nergui، یکی از کارآمدترین کمانداران در این ورزش و آکادمی تیراندازی با کمان او، Namnaa، در حال تجدید حیات است.

در اینجا، مردم محلی اصول تیراندازی با کمان مغولی را قبل از سوار شدن بر اسب و ارتقای مهارت های جدید خود به سطح دیگری می آموزند.

در ماه های تابستان، دانشجویان و اعضای آکادمی نمایش های هفتگی را برای تماشاگران علاقه مند به نمایش می گذارند. این آکادمی همچنین جلسات تمرینی یک روزه را برای کسانی که می خواهند این ورزش شدید را امتحان کنند ارائه می دهد.

صحبت از جان بخشیدن به قدیمی ترین سنت های مغولستان، رستاخیز بیچیگ مغول، یا خط سنتی مغولی که از بالا به پایین نوشته شده و از چپ به راست خوانده می شود، نیز در سال های اخیر شاهد تجدید حیات بزرگی بوده است.

از مرکز خوشنویسی مغولی Erdenesiin Khuree در قراقوروم دیدن کنید تا از استاد خوشنویس Tamir Samandbadraa Purev درباره این میراث فرهنگی مهم بیاموزید. و در حالی که آنجا هستید، یوزهای پر از آثار تامیر را مرور کنید.

یک شکارچی مغولی عقاب طلایی خود را برای شکار طعمه می فرستد.

انتشار موتورسیکلت اکسپدیشن Norden 901 جدید Husqvarna را با تور تازه اعلام شده شکارچی عقاب Nomadic Off-Road همراه کنید و یکی از سریع ترین ماجراجویی ها را در مغولستان خواهید داشت.

این تور، شش سوار را به مسافت 1700 کیلومتری از اولان‌باتور به بیان اولگی می‌برد، جایی که سواران در نهایت با میزبان خود، شکارچیان معروف عقاب مغولستان ملاقات می‌کنند.

تنها چیزی که سریعتر از این ماجراجویی است، نرخ فروش تورهای Nomadic Off-Road است.

جوئل راوزی، قایق‌زن حرفه‌ای، 18 سال است که تورهای سورتمه‌سواری در دریاچه یخ‌زده خوسگول را هدایت می‌کند.

با ازدحام کمتر، نرخ کمتر هتل ها و شانس دیدن یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین جهان که به طور کامل یخ زده است، زمستان در مغولستان چیز دیگری برای دیدن و تجربه کردن است.

شرکت Rauzy، Wind of Mongolia، تورهای دریاچه را ارائه می دهد، جایی که هر فرد سورتمه و سگ خود را برای سفر اختصاص می دهد. با پیروی از راوزی، موشرها حلقه ای از دریاچه خواهند ساخت. فعالیت‌ها شامل ماهیگیری روی یخ می‌شود، در حالی که مسافران در یوزهای زمستانی می‌مانند و در طول سفر با خانواده‌های عشایری وقت می‌گذرانند.

Yeruu Lodge با مینیمالیسم اسکاندیناویایی آمیخته شده است.

Yeruu Lodge که در قلب استان Selenge در رودخانه Yeruu قرار دارد، زاییده فکر بنیانگذار نروژی Eirik Gulsrud Johnsen است که برای اولین بار در سال 2017 از مغولستان دیدن کرد.

این اقامتگاه با رستوران و منطقه غذاخوری مینیمال به سبک اسکاندیناوی، تعداد انگشت شماری یورت کاملا مجهز برای اقامت مهمانان، دو زمین پتانک، کایاک، محدوده رانندگی، دوچرخه های کوهستان و منطقه یوگا، مقصدی برای دوستداران طبیعت است.

این خانه که کاملاً خارج از شبکه است، از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کند، از گرمایش حرارتی استفاده می‌کند و تمام آب این ملک از یک چاه موجود در ملک می‌آید و پس از استفاده بازیافت می‌شود.

علاوه بر این، تمام شیشه، فلز و پلاستیک مورد استفاده در اقامتگاه نیز بازیافت می‌شوند و ضایعات غذا به کمپوست برای رشد سبزیجات، انواع توت‌ها و گیاهان در محل تبدیل می‌شوند.

این اقامتگاه قرار است در آوریل 2023 افتتاح شود.