آلودگی هوای تایلند به یک موضوع گردشگری تبدیل شده است

آلودگی هوای تایلند به یک موضوع گردشگری تبدیل شده است

سطوح بالای آلودگی در شهر شمالی چیانگ مای تایلند و استان های اطراف آن گردشگران را دور نگه داشته و مردم محلی را نگران کرده است، به طوری که دولت در روز دوشنبه، 10 آوریل، از ساکنان می خواهد از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

برای چند هفته در ماه گذشته، این شهر در صدر جدول اطلاعات کیفیت هوای IQAir در جدول جهانی کیفیت هوای ضعیف، بالاتر از لاهور، پاکستان و دهلی نو، هند قرار داشت.

Phunut Thanalaopanich، رئیس اتحادیه هتل‌های تایلند، به رویترز گفت که چیانگ مای، که به‌خاطر چشم‌اندازهای کوهستانی، معابد و کافه‌های شیک‌اش شناخته می‌شود، در سال 2019 پیش از همه‌گیری 10.8 میلیون بازدیدکننده داشت، اما میزان اشغال هتل‌ها در این شهر به 45 درصد کاهش یافته است. دوشنبه.

این بسیار کمتر از 80 تا 90 درصدی است که پیش از تعطیلات سال نو تایلندی این هفته، معروف به Songkran، انتظار می رود.

سونات اینسائو، 53 ساله که آب پرتقال می فروشد، گفت: «این ((این) بر تجارت من تأثیر گذاشته است … مردم نمی آیند، (آنها) نمی توانند منظره را ببینند.

وزارت بهداشت تایلند با توجه به بدتر شدن کیفیت هوا در شمال، از مردم خواست از فعالیت های خارج از منزل خودداری کنند و از ماسک هایی استفاده کنند که می تواند ذرات را فیلتر کند.

چانگ مای، سومین شهر بزرگ تایلند، در ماه مارس در شاخص کیفیت هوای IQAir (AQI) به عدد 289 رسید که میزان ذرات ریز قابل استنشاق در هوا را اندازه گیری می کند.

روز دوشنبه به 171 کاهش یافت، اما همچنان 19 برابر بیشتر از سطح توصیه شده سازمان بهداشت جهانی بود.

فرناندا گونزالس، 27 ساله، که از مکزیک بازدید می کرد، گفت: “شما می توانید (گرد و غبار) را در صورت خود احساس کنید… من صورتم را تمیز می کنم، پد را می بینم و فکر می کردم “این واقعاً بسیار کثیف است.”

مقامات ترکیبی از آتش‌سوزی جنگل‌ها و سوختن محصولات در تایلند و کشورهای همسایه آن را مقصر دانسته‌اند.

پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند هفته گذشته گفت که در حال هماهنگی با لائوس و میانمار برای کاهش نقاط داغ در منطقه مرزی برای مهار مه فرامرزی است.

Pathsharasakon Po، 36 ساله ساکن چیانگ مای، گفت که نگران آلرژی یا حتی سرطان است.

Pathsharasakon گفت: «سال به سال بدتر و بدتر می شود.