نشان نیروی هوایی تایوان که خرس فورموسان را در حال مشت زدن به وینی پو نشان می‌دهد، در فضای مجازی منتشر شد

نشان نیروی هوایی تایوان که خرس فورموسان را در حال مشت زدن به وینی پو نشان می‌دهد، در فضای مجازی منتشر شدرویترز

تایوانی‌ها عجله دارند تا تکه‌هایی را بخرند که خلبانان نیروی هوایی آن‌ها را می‌پوشند و خرس سیاه فورموسان را به تصویر می‌کشد که به وینی پو – به نمایندگی از شی جین پینگ، رهبر چین – به عنوان نماد مقاومت جزیره در برابر تمرین‌های نظامی چین مشت می‌زند.

چین تمرینات نظامی سه روزه خود را در اطراف تایوان از روز شنبه آغاز کرد، یک روز پس از بازگشت رئیس‌جمهور این جزیره، تسای اینگ ون، از یک سفر کوتاه به ایالات متحده، جایی که علی‌رغم هشدارهای پکن با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد.

سانسورچیان چینی مدت‌هاست که نمایش‌های وینی پو را – که توسط نویسنده بریتانیایی AA Milne ایجاد شده است – از طریق میم‌های اینترنتی که خرس خیالی را با رهبر چین مقایسه می‌کنند، هدف قرار داده‌اند.

الک هسو که این پچ را طراحی کرده است، از سال گذشته آن را در مغازه خود می‌فروشد، اما پس از اینکه خبرگزاری نظامی تایوان روز شنبه عکسی از این وصله را روی بازوی یک خلبان در حال بازرسی یک جت جنگنده منتشر کرد، شاهد افزایش سفارشات بود.

هسو که صاحب فروشگاه Wings Fan Goods Shop است، گفت: «من می‌خواستم با طراحی این پچ روحیه سربازانمان را تقویت کنم.

هسو گفت که وصله های بیشتری را برای پاسخگویی به تقاضای افزایش یافته سفارش داده است. مشتریان شامل افسران نظامی و غیرنظامیان هستند.

این وصله یک خرس سیاه فرموزان خشمگین را نشان می‌دهد که پرچم تایوان را در دست گرفته و با مشت به وینی پو می‌کوبد، با شعار “تقابله!” – اشاره به کاری که خلبانان جزیره با افزایش فرکانس طی سه سال گذشته انجام داده اند، زیرا چین هواپیماهای بیشتری را به منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان می فرستد – یک حائل خود اعلام شده که فراتر از حریم هوایی جزیره گسترش می یابد.

خرس سیاه فورموسان در خطر انقراض به عنوان نمادی از هویت تایوانی دیده می شود. تایوان قبلاً در سطح بین المللی بیشتر با نام فورموسا شناخته می شد.

«از کجا می‌توانیم چنین وصله‌ای تهیه کنیم! تضمین می شود که پرفروش ترین باشد!» سفارت تایوان در ایالات متحده روز دوشنبه در توییتی نوشت.

نیروی هوایی تایوان به رویترز گفت که در حالی که اعضای خود را به پوشیدن پچ که بخشی از یونیفرم آنها نیست «به ویژه تشویق» نمی کند، اما نسبت به هر چیزی که روحیه را افزایش می دهد، «نگرش باز خواهد داشت».

حزب کمونیست چین مدعی است که تایوان را به‌عنوان قلمرو خود به‌صورت دموکراتیک اداره می‌کند، علیرغم اینکه هرگز آن را کنترل نکرده است و تصرف این جزیره را به زور رد نکرده است. دولت تسای ادعاهای حاکمیت چین را رد می کند و می گوید فقط مردم تایوان می توانند آینده خود را تعیین کنند.

در حالی که پچ Winnie the Pooh را نمی توان در رسانه های اجتماعی چین پیدا کرد، پکن همچنین ویدیوها و نظراتی را در مورد تمرینات خود در اطراف تایوان تبلیغ می کند.

فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادیبخش خلق، یگان چینی که در خط مقدم هر گونه اقدام نظامی علیه تایوان قرار می گیرد، روز دوشنبه ویدئویی را منتشر کرد که صحنه هایی از این رزمایش را در مقابل موسیقی شادی آور نمایش می داد.

این ویدیو با استفاده از حروف سنتی چینی که هنوز در تایوان استفاده می‌شود اما دیگر در سرزمین اصلی چین استفاده نمی‌شود، مخاطبان تایوانی را هدف قرار داد.

رسانه های دولتی چین گزارش دادند که تمرینات چین بر تمرین “محاصره دریایی” و “حمله هدفمند کمین به کشتی های پهلوگیری دشمن” در تنگه تایوان، و همچنین شمال غرب، جنوب غرب و آب های شرق تایوان متمرکز بود.

رسانه های دولتی گزارش دادند که در آخر هفته، چندین سرویس PLA “حملات دقیق مشترک شبیه سازی شده را به اهداف کلیدی در جزیره تایوان” و در آب های اطراف آن انجام دادند.

تحلیلگر کارل شوستر، مدیر سابق عملیات در مرکز اطلاعات مشترک فرماندهی اقیانوس آرام ایالات متحده، گفت که PLA “در حال تمرین و احتمالاً اصلاح هماهنگی هوایی و عملیات مشترک مورد نیاز برای آغاز محاصره بنادر و خطوط هوایی تایوان است.”

محاصره تایوان توسط چین می تواند مانع از ورود تدارکات به این جزیره شود، از جمله هرگونه کمک نظامی یا محموله های دیگر از ایالات متحده یا شرکای آن.

ایالات متحده، از طریق قانون روابط تایوان، از نظر قانونی موظف به ارائه تسلیحات دفاعی به تایوان است، اما در مورد اینکه آیا در صورت حمله چینی از تایوان دفاع می کند یا خیر، عمداً مبهم است.

پکن بارها نسبت به ملاقات تسای با مک کارتی هشدار داده بود و تهدید کرده بود که در صورت انجام این دیدار “اقدامات قاطعانه و قوی” اتخاذ خواهد کرد.

پس از آغاز رزمایش، پکن آنها را به عنوان “هشدار جدی در برابر تبانی نیروهای جدایی طلب تایوان با نیروهای خارجی و اقدامی ضروری برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی” توصیف کرد.

سون لی فانگ، سخنگوی وزارت دفاع تایوان گفت تمرینات ارتش آزادیبخش فلسطین منطقه را “بی ثبات” کرده است.

وی با بیان اینکه یگان‌های پدافند هوایی جزیره در حالت آماده‌باش هستند، گفت: سفر رئیس جمهور تسای بهانه آنها برای برگزاری رزمایش شد و اقدامات آنها امنیت منطقه اطراف را به شدت به خطر انداخته است.

پکن در آگوست گذشته، پس از بازدید نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده از این جزیره، تمرینات نظامی مشابهی را در مقیاس بزرگ در اطراف تایوان انجام داد.