طوفان ایلسا با بادهایی به اندازه کافی قوی که ترامپولین ها را بلند کند، استرالیای غربی را تهدید می کند

طوفان ایلسا با بادهایی به اندازه کافی قوی که ترامپولین ها را بلند کند، استرالیای غربی را تهدید می کندCNN

یک طوفان بزرگ در سواحل استرالیای غربی با هشدارهایی مبنی بر این که می تواند قوی ترین طوفانی باشد که در بیش از یک دهه گذشته در این منطقه فرود آمده است، شدت می گیرد و بادهای آنقدر قوی است که ون های کمپر و ترامپولین را بلند می کند.

اداره هواشناسی استرالیا (BOM) اعلام کرد که انتظار می رود طوفان ایلسا اواخر پنجشنبه یا اوایل جمعه، جایی بین شهرهای بروم و پورت هدلند، قطب بندری اصلی برای صادرات سنگ آهن، به خشکی برسد.

انتظار می‌رود این طوفان تا عصر روز پنجشنبه وزش بادهایی با سرعت بیش از 250 کیلومتر در ساعت (155 مایل در ساعت) ایجاد کند که معادل یک طوفان رده 4 یا 5 در ایالات متحده است.

میریام بردبری، هواشناس ارشد BOM می گوید: «بادهایی با این قدرت نه تنها می توانند درختان و خطوط برق را پایین بیاورند، بلکه وسایلی را از حیاط و خانه شما بلند می کنند – کاروان ها، ترامپولین ها.

مقامات محلی به ساکنان هشدار دادند که هر چیزی را که در بادهای شدید ممکن است در هوا پخش شود را ببندند.

به گردشگرانی که در امتداد ساحل بین بروم و پورت هدلند اقامت دارند، گفته شده است که از مسیر پیش بینی شده طوفان حرکت کنند. برخی دیگر به سوپرمارکت‌ها هجوم آورده‌اند تا مواد غذایی و سایر لوازم را تهیه کنند.

بروم و پورت هدلند شهرهای نسبتا کوچکی هستند که مجموعاً حدود 30000 نفر جمعیت دارند. بسیاری از افراد شاغل در معادن سنگ آهن در پورت هدلند زندگی و کار می کنند.

روز سه‌شنبه، اداره بندر پیلبارا گفت که در حال پاکسازی قایق‌ها از تمامی اسکله‌ها در بندر داخلی بندر هدلند است و از صاحبان قایق‌های تفریحی خواست تا امنیت کشتی‌های خود را حفظ کنند.

طوفان ها در سواحل غربی استرالیا رایج هستند و اداره هواشناسی سال گذشته هفت مورد از آنها را ثبت کرد.

استرالیا از یک سیستم پنج لایه برای اندازه گیری شدت طوفان های استوایی استفاده می کند، با رده 4 که نشان دهنده سرعت باد متوسطی بین 160 تا 199 کیلومتر در ساعت است – با وزش باد معمولی بیش از 225 کیلومتر در ساعت (140 مایل در ساعت).

دارن کلم، کمیسر آتش نشانی و خدمات اضطراری استرالیای غربی، گفت 10 سال از وقوع یک طوفان به این اندازه در سواحل WA می گذرد.

او گفت: «افراد زیادی در آنجا وجود خواهند داشت که قبلاً طوفان Cat 4 را تجربه نکرده اند.

سواحل شمالی استرالیای غربی از سال 1960 مورد اصابت 13 طوفان معادل یک طوفان رده 4 قرار گرفته است، اما این اولین طوفان پس از طوفان استوایی لورنس در سال 2009 است که در مکانی بسیار مشابه با بادهایی با سرعت 150 مایل در ساعت (240 کیلومتر در ساعت) برخورد کرد. در خشکی

قوی‌ترین طوفانی که تا به حال به هر بخش از استرالیا رسیده است، طوفان استوایی مونیکا بود که در سال 2006 با بادهای پایدار حدود 180 مایل در ساعت (290 کیلومتر در ساعت) وارد شد، زیرا بخش شرقی و شمالی استرالیا را درنوردید.

استرالیا در سال های اخیر یک سری بلایای طبیعی را تجربه کرده است. سال گذشته سیل بخش هایی از ایالت های نیو ساوت ولز و کوئینزلند را تحت تاثیر قرار داد.