مقام فدرال رزرو: بانک مرکزی باید در پی آشفتگی بانکی “محتاط” باشد

مقام فدرال رزرو: بانک مرکزی باید در پی آشفتگی بانکی “محتاط” باشد


مینیاپولیس
CNN

آستن گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، روز سه شنبه گفت، بحران بانکی می تواند به مبارزه فدرال رزرو برای کاهش تورم کمک کند، اما بانک مرکزی باید در اقدامات خود “احتیاط” داشته باشد.

گولزبی، جدیدترین منصوب فدرال رزرو، در مقابل باشگاه اقتصادی شیکاگو سخنرانی کرد و به «فیل جدید، بزرگ و مودار در اتاق» اشاره کرد که شکست اخیر دو بانک منطقه‌ای، بانک سیلیکون ولی و بانک امضا و متعاقب آن آشفتگی بازار بود.

او گفت: «در لحظات استرس مالی مانند این، سیاست پولی درست واقعاً احتیاط و هوشیاری و احتیاط است. و من این را نمی گویم زیرا فکر می کنم ما باید از اولویت دادن به مبارزه با تورم صرفاً به دلیل ناراحتی بازارها دست برداریم.

گولزبی گفت، اما به جای اینکه مسائل مالی بر نگرانی های سیاست پولی غلبه کند، مطمئناً باید شرایط مالی در بحث سیاست پولی گنجانده شود.

«تاریخ به ما آموخته است که در لحظات استرس مالی، حتی اگر به یک بحران تبدیل نشود، اغلب به معنای شرایط سخت‌تر اعتباری است و تأثیر مادی بر اقتصاد واقعی دارد، به‌گونه‌ای که فدرال رزرو باید کاملاً آن را در نظر بگیرد. او گفت: هنگام تعیین سیاست پولی.

وی افزود: در حال حاضر هیچ تعارضی بین سیاست پولی و شرایط سخت‌تر اعتباری وجود ندارد. او گفت که آنها در کنار هم برای کاهش تورم کار خواهند کرد.

با این حال، Goolsbee اضافه کرد، با این حال، فدرال رزرو برای احتمال شرایط اعتباری سخت‌تر باید مراقب باشد.

او گفت: “اگر پاسخ به این مشکلات بانکی باعث شود که صنعت مالی به خودی خود سفت شود، این سیاست پولی باید کمتر عمل کند.” “هنوز مشخص نیست، دقیقا چقدر کمتر.”

او به برآوردهای تحلیلگران بخش خصوصی اشاره کرد که آشفتگی اخیر معادل افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو از یک چهارم تا سه چهارم یک واحد است.

او گفت: «با توجه به میزان عدم قطعیت زمانی که این مشکلات مالی پیش می‌روند، فکر می‌کنم ما باید محتاط باشیم.» ما باید داده های بیشتری را جمع آوری کنیم و باید مراقب افزایش بیش از حد تهاجمی نرخ ها باشیم تا زمانی که ببینیم باد مخالف چقدر برای کاهش تورم برای ما کار می کند.

گولزبی گفت مهمترین داده هایی که او پیش از نشست بعدی فدرال رزرو در اوایل ماه مه به دنبال آن خواهد بود، در مورد میزان انقباض اعتبار در حال وقوع است.