سهامداران Cineworld: سهام مالک سینماهای رگال به پایین ترین حد خود رسید

سهامداران Cineworld: سهام مالک سینماهای رگال به پایین ترین حد خود رسید


لندن
CNN

سهام Cineworld بعد از ظهر سه‌شنبه 36 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود رسید، پس از اینکه این شرکت اعلام کرد برنامه‌ای برای سازماندهی مجدد کسب‌وکار خود ارائه کرده است و سهامداران هیچ یک از وجوه خود را پس نمی‌گیرند.

مالک درگیر سینماهای رگال گفت که نسخه نهایی این طرح را به دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در تگزاس ارائه کرده است. برای اولین بار جزئیات این پیشنهاد را در 3 آوریل اعلام کرد.

این شرکت قبلاً در ماه فوریه گفته بود که انتظار دارد سهامداران به طور کامل توسط فرآیند ورشکستگی از بین بروند، حتی اگر برخی از مشاغل خود را بفروشد.

این شرکت روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تأیید کرد: «تجدید ساختار پیشنهادی هیچ گونه بهبودی را برای دارندگان سهام فعلی Cineworld فراهم نمی‌کند».

بر اساس این طرح، وام دهندگان Cineworld بدهی خود را 4.5 میلیارد دلار در ازای سهام در شرکت بازسازی شده کاهش خواهند داد.

سوفی لاند-یتس، تحلیلگر ارشد سهام در هارگریوز لنزداون، واکنش بازار به اعلامیه Cineworld در روز سه شنبه را «شدید» توصیف کرد.

او به سی ان ان گفت که تایید این طرح “هر گونه امید باقی مانده از سهامداران مبنی بر جلوگیری از این مسیر را خاموش کرده است.”

مانند بسیاری از رقبای خود، دومین اپراتور بزرگ سینمای جهان به شدت تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفت و مجموعاً 3.3 میلیارد دلار ضرر را در سال های 2020 و 2021 گزارش کرد. این شرکت در ماه سپتامبر برای بخش 11 ورشکستگی در ایالات متحده اعلام کرد.

سهام Cineworld از زمان ثبت شرکت در بورس لندن در سال 2007، 98 درصد از ارزش خود را از دست داده است. 1.1 پنس (1.4 سنت).

سهام با کاهش 33 درصدی بسته شد 3 آوریل پس از اینکه این شرکت برنامه سازماندهی مجدد خود را اعلام کرد و گفت که تمام تلاش ها برای فروش تجارت های ایالات متحده، بریتانیا و ایرلند خود را متوقف می کند.

ویکتوریا اسکالر، رئیس سرمایه گذاری در Interactive Investor، یک پلت فرم معاملات آنلاین، به سی ان ان گفت: کاهش سهام در روز سه شنبه زمانی رخ داد که “صاحبان باقی مانده سهام برای فروش سهام خود در تلاش برای جبران چیزی عجله کردند.”

Cineworld تکرار کرد که امیدوار است طرح بازسازی – که دادگاه و برخی از شرکت‌ها طلبکاران هنوز تأیید نکرده اند – به آن کمک می کند تا از ورشکستگی فصل 11 در نیمه اول سال جاری خارج شود. در همین حال، سینورلد گفت، سالن‌های فیلم این شرکت «طبق معمول بدون وقفه به کار خود ادامه خواهند داد».