بایدن با تاکید بر روابط شخصی و سیاسی از استقبال ایرلند استقبال می کند

بایدن با تاکید بر روابط شخصی و سیاسی از استقبال ایرلند استقبال می کند


دوبلین، ایرلند
CNN

پرزیدنت جو بایدن بخش زیادی از سفر خود به ایرلند را در این هفته صرف کاوش در ریشه های خانواده خود می کند، از کفاشی که در سال 1849 از نیوری در جستجوی زندگی بهتر در آمریکا حرکت کرد تا فروشنده آجر در بالینا که 28000 آجر فروخت تا خرجش را بپردازد. گذر خانواده خود به ایالات متحده

با این حال، همانطور که دیدارهای رسمی او در روز پنجشنبه نشان می دهد، ایرلندی که او این هفته به آن سفر می کند، فریادی دور از جایی است که اجدادش مدت ها پیش آن را ترک کرده بودند. حتی با مکانی که پرزیدنت جان اف کندی – آخرین رئیس جمهور کاتولیک – 70 سال پیش از آن بازدید کرد، بسیار دور است، زمانی که کلیسا در مرکز قدرت در کشور باقی ماند و توسعه اقتصادی تازه شروع شده بود.

اکنون ایرلند یک اقتصاد اروپایی پر رونق، با بخش فناوری بزرگ و در میان بالاترین ارقام تولید ناخالص داخلی سرانه در کل اتحادیه اروپا، به سختی شبیه کشوری است که بسیاری از آمریکایی‌های ایرلندی هنوز در تصورات عمومی آن را حفظ می‌کنند.

حتی بایدن در حالی که روز چهارشنبه از یک بازار محلی و اغذیه فروشی در Dundalk بازدید می کرد، به شوخی این سوال را مطرح کرد که چرا پیشینیانش ایرلند را برای زندگی بهتر ترک کردند.

من نمی دانم چرا اجداد من اینجا را ترک کردند. زیباست.» او گفت.

البته، آنها به دلیل قحطی ویرانگر در دهه 1840 آنجا را ترک کردند، واقعیتی که بایدن بعداً در اولین توقف از دو توقف در جستجوی اصل و نسب خانواده اش به آن اذعان کرد.

بایدن که با شور و شوق در شهر دوندالک استقبال شد، از استقبال مردم خود استقبال کرد، مردمی که بسیاری از آنها ساعت ها در باران سرد منتظر بودند تا نگاهی اجمالی به ایرلندی ترین روسای جمهور آمریکا بیندازند.

باله‌پیپرز آهنگ ویژه‌ای برای ورود او نوشت و در حالی که از قلعه‌ای سنگی بازدید می‌کرد، می‌نواخت که از آنجا می‌توانست بندری را ببیند که پدربزرگ جدش در سال 1849 به آمریکا رفت.

بایدن در حالی که به بیرون از آب نگاه می کرد به خبرنگاران گفت: «به نظر می رسد که دارم به خانه می آیم. بعداً با مجموعه ای از پسرعموهای دور در یک میخانه صحبت کرد.

سفر چهار روزه بایدن به ایرلند به سختی با سیاست سنگینی همراه است، هرچند که او یک شب را در بلفاست گذراند و 25 سال از توافق جمعه خوب را گرامی داشت.

در عوض، سفر او حس تعطیلات بهاری خانوادگی را دارد. او خواهرش والری و پسرش هانتر را به همراه آورده است که با آنها روز چهارشنبه از مکان های اجدادی بازدید کرد.

هانتر بایدن توسط جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا تحت بازجویی قرار گرفته است که ادعا می کنند او در فعالیت های تجاری مخفی خارجی دست داشته است. هانتر بایدن این اتهامات را رد می کند. با این حال، در سفر این هفته، او به عنوان یک حضور ثابت برای پدرش عمل کرد و در لحظاتی به او کمک کرد تا در میان جمعیت مشتاق حرکت کند.

بیشتر زمان بایدن در ایرلند صرف نگاه به گذشته خواهد شد. کاخ سفید یک جدول شجره نامه ای چند صفحه ای را توزیع کرد که جزئیات اصل و نسب او را در این جزیره نشان می داد. و بایدن در حالی که با ریشه های خود ارتباط برقرار می کند، به دنبال شناسایی یک ایرلندی اساسی بوده است.

او روز سه‌شنبه گفت: «ایرلندی‌ها تنها مردم جهان هستند، به نظر من که در واقع نسبت به آینده نوستالژیک هستند. “در مورد آن فکر کنید. به این دلیل است که بیش از هر چیزی در تجربه من، امید چیزی است که در قلب همه مردم، به ویژه در قلب ایرلندی ها می تپد. امید. هر عملی مربوط به امید است.

با این حال، حداقل برای یک روز، او بر ایرلند کنونی تمرکز خواهد کرد.

انتظار می رود بایدن در گفتگوهای خود با رهبران ایرلند روز پنجشنبه در مورد تعدادی از مسائل جهانی از جمله جنگ در اوکراین گفتگو کند. ایرلند از دهه 1930 رسماً در درگیری های خارجی بی طرف مانده است، اما جنگ در اروپا این موضع را آزمایش کرده است. این کشور بیش از 75000 پناهنده اوکراینی را پذیرفته و روسیه را به دلیل تهاجمش محکوم کرده است.

وی همچنین به احتمال زیاد به بحث هایی که از چهارشنبه در بلفاست درباره توافق جمعه خوب آغاز شد، ادامه خواهد داد، زیرا رهبران برای بازگرداندن دولت تقسیم قدرت که بیش از سال است به دلیل اختلاف مربوط به قوانین تجاری برگزیت فلج شده است، تلاش می کنند.

در طول روز، او همچنین قصد دارد در مراسم درختکاری شرکت کند و زنگ صلح را به صدا درآورد که در دهمین سالگرد توافق جمعه خوب رونمایی شد و نمادی از آشتی بین جناح‌های متخاصم از The Troubles است. زنگ بین دو تنه بلوط، یکی از ایرلند شمالی و دیگری از دوبلین آویزان است.

بعدا، بایدن در یک سخنرانی در پارلمان ایرلند سخنرانی خواهد کرد که انتظار می رود به روابط نزدیک بین ایالات متحده و ایرلند، اعم از سیاسی و شخصی اشاره کند. و او روز خود را در یک ضیافت شام در قلعه دوبلین، که زمانی مقر دولت بریتانیا در ایرلند بود، به پایان می‌رساند.

بایدن در تمام تعاملات رسمی خود، با کشوری که به یک پشتوانه غیرمنتظره لیبرالیسم مترقی تبدیل شده است، تعامل خواهد کرد، حتی با وجود اینکه پوپولیسم جناح راست در جاهای دیگر در حال افزایش است.

در سال 2015، ایرلند اولین کشور در جهان بود که ازدواج همجنس گرایان را با رای مردم قانونی کرد. Taoiseach یا نخست وزیر فعلی لئو وارادکار همجنس گرا است. او همچنین اولین اقلیت قومی ایرلند است که رئیس دولت می شود.

سه سال بعد، ایرلند قاطعانه به پایان دادن به آنچه که در آن زمان یکی از محدودکننده‌ترین ممنوعیت‌های سقط جنین در جهان بود، رأی داد. برای چندین دهه، زنان ایرلندی که به دنبال پایان دادن به بارداری بودند مجبور بودند به انگلستان سفر کنند یا در معرض خطر سقط جنین غیرقانونی و اغلب ناایمن در ایرلند قرار گرفتند.

روی هم رفته، این دو رای ده‌ها سال اقتدار کلیسا را ​​در ایرلند که زمانی پایگاه کاتولیک محافظه‌کار بود، کنار زد. این کلیسا پس از یک سری رسوایی ها، از جمله آزار مادران نامحرم در رختشویخانه های مجدلیه و آزار کودکان توسط کشیش های پدوفیل، به شدت ضعیف شد.

هویت ایرلندی که بایدن در این هفته با بازدید از دو زادگاه اجدادی در حال بررسی است، ذاتاً با مذهب کاتولیک خودش مرتبط است. در اواخر هفته، انتظار می رود که او از زیارتگاه بانوی ناک، محل ظهور مریم باکره در سال 1879 بازدید کند و در مقابل کلیسای جامع سنت مورداخ که پدربزرگ پدربزرگش فروخته بود، سخنرانی کند. آجر به منظور تامین بودجه عبور خانواده اش به ایالات متحده.

بایدن زمانی که به ریشه ها و تربیت خود در اسکرانتون، پنسیلوانیا اشاره می کند، ایرلندی بودن و مذهب کاتولیک خود را جفت می کند.

بایدن ماه گذشته گفت: «هر بار که از خانه پدربزرگ کاتولیک ایرلندی‌ام در اسکرانتون، پنسیلوانیا – اسمش آمبروز فینیگان بود – بیرون می‌رفتم و فریاد می‌زد: «جوی، ایمان خود را حفظ کن». در مورد دوران کودکی اش